­ Opleiding Instructeur Basissport IJslandse paarden - KNHS

Opleiding Instructeur Basissport IJslandse paarden

Ben jij helemaal gek van IJslandse paarden en wil je niets liever dan mensen leren paardrijden op deze bijzondere paarden? Dan is de Opleiding Instructeur Basissport IJslandse paarden misschien wel iets voor jou! Naast het leren lesgeven en het ontwikkelen van je didactische vaardigheden krijg je ook les in o.a. exterieur, trainingsanalyse en de management rond het paard. .

Deze opleiding is specifiek gericht op instructeurs die werken met de IJslandse Paarden.  

Toelatingseisen

    • Je bent lid van de KNHS.
    • Je bent minstens 18 jaar oud tijdens de eerste praktijkexamens 
    • Je beschikt wekelijks over een geschikt IJslands paard om mee te nemen naar de opleidingslocatie Stal de Hondsbergen te Overloon (NB) voor de praktijklessen en voor de examens.
    • Je hebt de mogelijkheid om een combinatie met geschikt IJslands paard mee te nemen naar de praktijkexamens om aan les te geven.
    • Je beschikt over een laptop of tablet (met WiFi mogelijkheden) om de theorietoetsen te maken.

Voltijd Opleidingsprogramma
De totale duur van de opleiding is 18 maanden.
De opleiding bestaat 19 opleidingsbijeenkomsten. Daarnaast een stage van minimaal 30 uur, centrale KNHS bijeenkomsten, totaal drie theorietoetsen en twee examendagen met diverse praktijkexamens (Orun 2 en Orun 3).

De lesdagen bestaan hoofdzakelijk uit praktijklessen waarin de theorie verweven zit en de leerstof besproken wordt. In het praktische deel wordt voornamelijk het rijden en lesgeven geoefend.

De volgende onderwerpen komen tijdens de opleiding o.a. aan bod:

  • Rijtechniek 
  • Lesgeven (didactiek & pedagogiek)
  • Praktische paardenkennis (Voeding & Gezondheid, Omgang & Verzorging)
  • Management rond een paard (gezondheid)
  • Exterieur en het beoordelen van de geschiktheid van een IJslands paard
  • Trainingsanalyse
  • Wedstrijdniveau’s
  • Werken met periodeplannen

Na 12 maanden doen alle cursisten de tussentijdse ORUN-2 Aspirant Instructeur Examens (2 theorietoetsen Voeding & Gezondheid en Rijtechniek & Lesgeven) en 3 praktijkexamens (Lesgeven, Trainen van een paard, Praktische Paardenkennis).

Iedereen vervolgt de opleiding de resterende 6 maanden. Deelname aan de Basissport examens kan alleen als de cursist een 7 voor rijden en 7 voor het lesgeven van de tussentijdse Aspirant examens heeft behaald.

Gedurende de laatste 6 maanden heb je nog diverse mogelijkheden om de twee 7-’s te behalen en de opleiding met de afsluitende Basissport examens (Orun 3) af te ronden.

De verschillende PVB’s (Examens) Orun 2

  • PVB 2.1a is een digitale kennistoets Rijtechniek en Lesgeven;
  • PVB 2.1b Praktijkbeoordeling Geven van lessen is het lesgeven aan 2 ruiters
  • PVB 2.4a is een digitale kennistoets Voeding en Gezondheid;
  • PVB 2.4b Praktijkbeoordeling Praktische paardenkennis, Omgang & Verzorging.
  • PVB 2.5 Praktijkbeoordeling Trainen van een paard, dressuur en gangen rijden.

 Het behalen van de digitale kennistoetsen met 65% of hoger is een voorwaarde om deel te mogen nemen aan de praktijkexamens PVB 2.1b, 2.4B en 2.5

 De verschillende PVB’s (Examens) Orun 3

  • PVB 3.1 Geven van lessen bevat 3 onderdelen: a.digitale kennistoets, b.portfolio stage lesgeven, en c.praktijk; lesgeven aan 2 ruiters)
  • PVB 3.3 Organiseren van activiteiten (portfolio)
  • PVB 3.6 Trainen van paarden (praktijk; dressuur en gangen rijden op 2 verschillende paarden.
  • PVB 3.7 Beoordelen geschiktheid IJslands paard (praktijk)

 

Het behalen van de digitale kennistoets en het portfolio Organiseren van activiteiten,  aanwezigheid (85% lessen en Centrale dagen) en een positieve beoordeling door docenten (Opleidingsbeoordeling) zijn een voorwaarde om deel te mogen nemen aan de praktijkexamens. Er zijn géén vrijstellingen mogelijk voor examenonderdelen.

Stage lesgeven (PVB 3.1b)

Als onderdeel van de opleiding Instructeur Basissport IJslandse Paarden loop je 40 uur stage (20 uur zelf lesgeven en 20 uur meekijken met lessen). Daarnaast besteed je 20 uur aan het organiseren van een activiteit (PVB 3.3)

BHV

Bij het beoefenen van de paardensport zit een ongeluk soms in een klein hoekje. Als instructeur is het belangrijk dat je weet hoe je in dat geval moet handelen. Vandaar dat er van je verwacht wordt dat je tijdens de opleiding in het bezit komt van een BHV-diploma/ certificaat. Deze moet geldig zijn tijdens de praktijkexamens en de diploma uitreiking. Dit moet je zelf regelen.

De studiebelasting

De studiebelasting  voor de opleiding Instructeur Basissport is naast de opleidingsbijeenkomsten gemiddeld 8 uur per week (theorie en praktijk) naast de stage en de lesavonden. We gaan er namelijk van uit dat je minimaal 5 x per week een paard rijdt en 1 of 2 x per week het lesgeven oefent. Daarnaast moet je ongeveer twee uur per week aan je theorie besteden.

Kosten

(2022) €3250,- exclusief lesmateriaal €150,- 

Lesmateriaal

Het lesmateriaal van de opleiding ontvang je op de eerste dag van de opleiding.

Inschrijven

Op dit moment is de inschrijving voor deze opleiding gesloten. Houd onze sociale mediakanalen en de opleidingenkalender in de gaten voor de nieuwe startdatum van de inschrijving, of stuur nu alvast een mail naar academy@knhs.nl als je geïnteresseerd bent om deze opleiding te volgen.  

 

Ander Nieuws

  • NK Dressuur: Marlies van Baalen wint eerste seniorentitel
    NK Dressuur: Marlies van Baalen wint eerste seniorentitel
  • NK Dressuur: Marten Luiten op herhaling bij de U25
    NK Dressuur: Marten Luiten op herhaling bij de U25
  • NK Dressuur: goud voor Robin Heiden bij de Young Riders
    NK Dressuur: goud voor Robin Heiden bij de Young Riders