Greve, Willem

Willem is met Zypria S N.O.P. opgenomen in het Nederlands Olympisch kader springen.

In 2003 werd Willem Rabo Talent van het Jaar.

Al vanaf zijn jeugd is Willem Greve bezeten van paarden. Hij reed bij de Pony's, Junioren en Young Riders 10 Europese Kampioenschappen met zeven verschillende pony's en paarden. In 1993 won hij de Twente Cup bij de pony's en in 1994 werd hij Nederlands rijstijlkampioen. In zijn Junioren- en Young Riderstijd won hij met het team twee zilveren en één bronzen medaille, individueel werd hij vijfde en zevende op Europese Kampioenschappen. Op Nederlandse Kampioenschappen werd 3 maal zilver en 1 maal goud (2001) behaald bij de jeugd.

Nadat hij de HAVO had afgerond ging Willem voor 2,5 jaar naar Henk Nooren in Guttecoven waar hij enorm veel leerde, niet alleen paardrijden, maar ook hoe de handel werkt en hoe talenten te herkennen zijn. In 2004 keerde hij terug naar Twente en begon Willem, zoon van dierenarts, fokker en hengstenhouder Jan Greve, thuis op De Watermolen in Haaksbergen voor zichzelf, waarna hij in 2007 voor drie jaar naar de stal van Jeroen Dubbeldam in Weerselo verhuisde. Daar leerde hij naast zijn paarden ook zichzelf te trainen en zijn concoursen bewust te plannen.

Inmiddels heeft hij zijn grote droom kunnen realiseren op een prachtig hippisch complex in Markelo voor het opleiden van jonge paarden, het bedrijven van topsport en de handel in sportpaarden. In Markelo heeft Willem Greve 19 stallen, een binnenbak van 20x40 meter, een buitenrijbaan met eb- en vloedbodem van 2600 m2, springweide, longeerpiste, stapmolen en dekruimte voor de hengsten.

In 2015 behaalde Willem op de Wereldkampioenschappen voor 5-jarige springpaarden in Lanaken brons met Formidable, een dochter van zijn eigen hengst Carambole N.O.P., waarmee hij is opgenomen in het Olympisch kader en al meerdere Grote Prijzen won.

Met zijn huidige topper Carambole N.O.P. zat Willem in het team dat in de Franse badplaats La Baule de Nations Cup wedstrijd won. Een goede opmars voor het team naar Rio, en dat kunststukje werd in Rotterdam herhaald, met 2 foutloze rondes.

Klik hier voor alle FEI-uitslagen en zijn positie op de Longines wereldranglijst

Wereldkampioenschappen jonge springpaarden:

  • 2019 CH-M-YH-S Lanaken (Bel): 4e finale 5-jr. (1.30m) met Opium JW van de Moerhoeve TN (0/0) en 31e 6-jr. met Highway M TN (8)
  • 2018 Lanaken (Bel): Zilver 7-jr. (1.45m) met Grandorado TN (0/0) en 9e met GoGo (0/8)
  • 2016 Lanaken (Bel): Wereldkampioen 5-jr. met Garant (0/0) - 4e 6-jr. met Formidable (0/4)
  • 2015 CH-M-YH-S Lanaken (Bel): Brons 5-jr. (1.30m) met Formidable (0)
  • 2010 Lanaken (Bel): 10e 7-jr. met Whispering Hope
  • 2008 Lanaken (Bel): Zilver 7-jr. met Uceline  (0)
  • 2007 Lanaken (Bel): 8e 6-jr. met Uceline (4)
  • 2004 Lanaken (Bel): 13e 5-jr. met Heechhiems's Stoney Creek (8)
  • 2002 Lanaken (Bel): 5e 7-jr. met Splendid vd Heffinck (0)

Europese Kampioenschappen:

  • 2013 Herning (Den): 6e met Senioren team en 34e individueel met Carambole
  • Nam in totaal aan tien jeugd EK‘s deel!
  • 2004 Vilamoura (Por): Brons met Young Riders team en 28e individueel met Payton
  • 2003 Le Touquet (FRA): Zilver met Young Riders team en 7e individueel met Karandasj
  • 2002 Copenhagen (Den): 5e met Young Riders team en27e individueel met Le Bon
  • 2001 Gijon (Spa): Zilver met Junioren team en 13e individueel met Le Bon
  • 2000 Hortogaby (Hon): Brons met Junioren team en 7e individueel met Le Bon
  • 1999 Münchwilen (Zwi): 4 met Junioren team en 35e individueel met Creool
  • 1998 Le Touquet (Fra): 7e met Pony team, individueel NG met Vostok
  • 1997 Hartpury (Eng): 5e met Pony team en 12e individueel met Basic Briljan
  • 1996 Barthahus (Den): individueel Pony's met Basic Briljant (NG)
  • 1995 Achselschwang (Dui): 8e met Pony team en 5e individueel met Arctic's Brat Rose

Nations Cup wedstrijden:

  • 2019 CSIO5*-NC Barcelona (Spa), Finale: 2e met team in troostfinale met Zypria S (0/0)
  • 2019 CSIO5*-NC Dublin (Ier): 5e met team met Zypria S (4/4)
  • 2019 CSIO5*-NC Aken (Dui): 6e met team met Zypria S (8/8)
  • 2019 CSIO5*-NC Geesteren: 2e met team met Zypria S (8/4)
  • 2019 CSIO5*-NC Sopot (Pol): 5e met team met Zypria S (0/4)
  • 2019 CSIO5* Rome (Ita): 3e met team met Zypria S (1/1)
  • 2016 CSIO5*-NC EUD1 Rotterdam: Winnaar met team met Carambole N.O.P. (0/0)
  • 2016 CSIO5* La Baule (Fra): Winnaar met team met Carambole N.O.P. (0/1)
  • 2015 CSIO5* Calgary (Can): 8e met team met Carambole N.O.P.
  • 2015 CSIO5* Hickstead (Eng): 7e met team met Carambole N.O.P.
  • 2015 CSIO5* St.Gallen (Zwi): 8e met team met Eldorado van de Zeshoek
  • 2015 CSIO5* Lummen (Bel): 5e met team met Carambole
  • 2015 CSIO3* Abu Dhabi (UAE): 8e met team met Avion
  • 2014 CSIO5* La Baule (Fra): Winnaar met team met Avion
  • 2013 CSIO5* Falsterbö (Zwe): 3e met team met Carambole
  • 2013 CSIO3* Kopenhagen (Den): Winnaar met team met Carambole
  • 2009 CSIO3* Kopenhagen (Den) : Winnaar met team met Perpetua
  • 2007 CSIO5* Hickstead (Eng): 3e met team met KEC Maximum Joe
  • 2007 CSIO5* Lummen (Bel): 3e met team met KEC Maximum Joe

Nederlandse Kampioenschappen:

  • 2016 Mierlo: 5e Senioren met Carambole N.O.P.
  • 2015 Mierlo: 6e Senioren met Carambole en 8e met Eldorado van de Zeshoek TN
  • 2013: 11e Senioren met Carambole
  • 2011: 9e Senioren met Ukato
  • 2009: 11e Senioren met Perpetua
  • 2007: 10e Senioren met KEC Maximum Joe
  • 2004: 10e Young Riders met Payton
  • 2002: Zilver Young Riders Le Bon
  • 2001: Nederlands Kampioen Junioren met Le Bon
  • 2000: Zilver Junioren Le Bon
  • 1999: Zilver Junioren met Creool

Overige:

2020:

  • CSI1* Oliva (Spa): 3e Grote Prijs (1.40m) met Faro (0/0)
  • CSI2* Oliva (Spa): 5e Grote Prijs (1.45m) met Highway TN (0/4)
  • CSI5* Valkenswaard: 4e Grote Prijs (1.60m) met Carambole (0/0)
  • CSI2* Wierden: Winnaar Grote Prijs (1.45m) met Carambole (0/0)
  • CSI-YH1* Bonheiden (Bel): Winnaar finale 6-jr. met Opium JW van de Moerhoeve TN (0/0)
  • CSI2* Kronenberg: Winnaar Grote Prijs (1.45m) met Grandorado TN (0/0)
  • CSI-YH1* Neumünster (Dui): Winnaar finale 7-/8-jr. (1.40m) met Highway TN (0/0)

2019:

  • CSI4* Maastricht: 4e Grote Prijs (1.55m) met Zypria S (0/0)
  • CSI1* Wierden: Winnaar Grote Prijs (1.35m) met Highway TN (0/0)
  • CSI3* Zwolle: 2e Grote Prijs (1.55m) met Formidable (0/0)
  • CSIO5* Calgary (Can): 6e Grote Prijs (1.60m) met Zypria S (0/10)
  • CSI-YH1* Dublin (Ier): 6e finale 8-jr. eo (1.45m) met Gogo (4)
  • CSI2* De Wolden: Winnaar Grote Prijs (1.45m) met Gogo (0/0)
  • CSI2* Wierden: Winnaar Grote Prijs (1.45m) met GoGo (0/0)
  • CSI4* Gross Viegeln (Dui): 6e Grote Prijs (1.60m) met Zupria S (0/4)
  • CSI-YH1* 8yo Gross Viegeln (Dui): 4e finale 8-jr. met GoGo (0/0)
  • CSI2* Bonheiden (Bel): 3e Grote Prijs (1.45m) met Faro (0/0)
  • CSI3* Neumünster (Dui): 2e Grote Prijs (1.55m) met Carambole (0/0)
  • CSI-YH1* Neumünster (Dui): Winnaar finale 7-/8-jr. (1.40m) met Grandorado TN (0/0)
  • CSI5* Villach/Treffen (Oos): 12e Grote Prijs (1.6m) met Zypria S (0/4) - Winnaar finale CSI-YH1* 8-jr. (1.45m) met GoGo
  • CSI5*-W Amsterdam: 12e WB-kwalificatie (1.60m) met Zypria S (1)

2018:

  • CSI1* Wierden: 2e Grote Prijs (1.35m) met GoGo (0/0)
  • CSI-YH1* Hickstead (Eng): 4e finale 8-jr. (1.45m) met Faro (0/0)
  • CSI2* De Wolden: 3e Championat van Veeningen (1.45m) met Carewicz (0/0)
  • CSI-YH1* De Wolden: 3e finale 7-jr. (1.35m) met Grandorado TN (0/0)
  • CSI2* Knokke (Bel): 3e Grote Prijs (1.45m) met Formidable (0/0)
  • CSI-YH1* Villach/Treffen (Oos): 3e finale 8-jr. (1.45m) met Faro (0/0)
  • CH Mierlo: 2e Grote Prijs (1.40m) met Formidable (0/0)
  • CSI3* Oliva/Valencia (Spa): 10e Grote Prijs (1.50m) met Zypria S (0/4)

2017:

  • CSI2* Wierden: Winnaar Grote Prijs (1.45m) met Elke Maria (0/0)
  • CSI1* Wierden: Winnaar Grote Prijs (1.35m) met Ficardi B (0/)
  • CSI3* St.Lo (Fra): 3e Grote Prijs (1.50m) met Zypria S (0/0)
  • CSI2* Opglabbeek (Bel): Winnaar Grote Prijs (1.45m) met Zypria S (0/0)
  • CSI-Sires Lanaken (Bel): 2e finale (1.50m) met Carrera (0/0)
  • CSI4* Münster (Dui): 15e Grote Prijs (1.60m) met Carambole N.O.P. (0)
  • CSI-YH1* Münster (Dui): 2e finale 8-jr. (1.45m) met Elien (0/0)
  • CSI4* Ommen: 2e Grote Prijs (1.55m) met Carambole N.O.P. (0/0)
  • CSI2* Tubbergen: Winnaar Grote Prijs (1.45m) met Carrera (0/0)
  • CSI-YH1* Valkenswaard: 2e finale 6-jr. (1.30m) met Garant (0/0) en 4e finale 7-jr. (1.35m) met Formidable (0/0)
  • CSI2* Oliva/Valencia (Spa): 3e Grote Prijs (1.45m) met Elke-Maria M (0/0)
  • CSI-YH1* Neumünster (Dui): Winnaar finale 8-jr. (1.40m) met Elke-Maria M (0/0)

2016:

  • CSI2* Wierden: 4e Grote Prijs (1.45m) met Carrera (0/0)
  • CSI2* Tubbergen: 3e Grote Prijs (1.45m) met Carrera
  • CSI5I Indoor Brabant: 3e Grote Prijs (1.60m) met Carambole N.O.P.
  • CSI3* Neumünster (Dui): 4e Championat von Neumünster (1.50m) met Carambole N.O.P.
  • CSI4* Braunschweig (Dui): 2e Grote Prijs (1.55m) met Carambole N.O.P.
  • CSI4* Amsterdam: 5e Grote Prijs (1.60m) met Carambole N.O.P.
  • CSI-YH1* Drachten: 4e finale 7-/8-jr. (1.40m) met Dantos HBC

2015:

  • CSI-YH1* Frankfurt (Dui): 3e finale 7- en 8-jr. (1.45m) met Dantos HBC
  • CSI-YH1* Neeroeteren (Bel): 4e 7-jr. (1.35m) met Dantos HBC
  • CSI3* St.Lo (Fra): 2e Grote Prijs (1.50m) met Eldorado van de Zeshoek TN
  • CSI5* Villach Teffen (Oos): 3e Grote Prijs (1.60m) met Carambole N.O.P.
  • CSIO5* Falsterbö (Zwe): 6e Grote Prijs (1.60m) met Carambole N.O.P.
  • CSI5* Knokke (Bel): 5e Kampioenschap van Knokke (1.50m) met Carambole N.O.P.;  CSI-YH  6e 7-/8-jr. (1.40m) met Calanta
  • CSI3* Eindhoven: 5e Grote Prijs met Eldorado van de Zeshoek TN
  • CSI Tubbergen: Winnaar Grote Prijs (1.45m) met Girlpower
  • CSI Mierlo: 5e Grote Prijs (1.40m) met Calanta
  • CSI3* Hardelot (Bel): Winnaar Grote Prijs (1.55 m.) met Carambole
  • CSI4* Braunschweig (Dui): 4e Grote Prijs met Carambole
  • CSI4* Amsterdam: Winnaar Grote Prijs (1.60m) met Carambole
  • CSI3* Drachten: Winnaar Grote Prijs met Carambole

2014:

  • CSI3* Frankfurt (Dui): 4e Grote Prijs met Carambole
  • CSI3* St. Lo (Fra): 19e Grote Prijs met Carambole
  • CSI3* Paderborn (Dui): 8e Grote Prijs met Carambole
  • CSI3* Ommen: 4e Grote Prijs met Carambole
  • CSI3* Maubeuge (Fra): 19e Grote Prijs met Avion
  • CSI4* Braunschweig (Dui): 12e Grote Prijs met Avion

2013:

  • CSI3* Ommen: 8e Grote Prijs met Carambole
  • CSI3* Geesteren: 4e Grote Prijs met Carambole
  • CSIO3* Kopenhagen (Den): 3e Grote Prijs met Carambole
  • CSI2* Redefin (Dui): 8e Grote Prijs met Carambole
  • CSI3* Vejer de la Frontera (Spa): 4e Grote Prijs met Carambole

2012:

  • CSI2* Enschede: Winnaar Grote Prijs met Sonate
  • CSI2* Moorsele (Bel): 3e Grote Prijs met Sonate
  • CSI2* Neeroeteren (Bel): 6e Grote Prijs met Zilverbea N
  • CSI2* Sibculo: 5e Grote Prijs met Zilverbea N
  • CSI3* Pforzheim (Dui): 11e Grote Prijs met Sonate
  • CSI3* De Steeg: 11e Grote Prijs met Sonate
  • CSI3* Hardelot (Fra): 9e Grote Prijs met Sonate

2011:

  • CSI2* Wierden: Winnaar Grote Prijs met Sonate
  • CSI3* Lamprechtshausen (Oos): 7e Grote Prijs met Ukato
  • CSI3* Hagen (Dui): Winnaar Grote Prijs met Ukato

2010:

  • CSI3* Dresden (Dui): Winnaar Grote Prijs met Ukato
  • CSI4* Maastricht: 2e Grote Prijs met Ukato
  • CSI3* Kiel (Dui): 5e Grote Prijs met Ukato
  • CSI3* Humlikon (Zwi): 9e Grote Prijs met Ukato
  • CSI3* Pforzheim (Dui): 9e Grote Prijs met Ukato
  • CSI4* De Steeg: 5e Grote Prijs met Ukato
  • CSI2* Neeroeteren (Bel): 5e Grote Prijs met Ukato
  • CSI3* Eindhoven: 7e Grote Prijs met Ukato
  • CSI2* Veendam-Zuidbroek: 6e Grote Prijs met Perpetua

2009:

  • CSI2* Hengelo: 8e Grote Prijs met Ukato
  • CSI4* Salzburg (Oos): 5e Grote Prijs met Ude
  • CSI3* Humlikon (Zwi): 6e Grote Prijs met Ude
  •  CSI3* Hachenburg (Dui): 5e Grote Prijs met Ude
  • CSI2* Veendam-Zuidbroek: 2e Grote Prijs met Ude

2008:

  • CSI4* Maastricht: Winnaar Grote Prijs met Perpetua
  • CSI3* Moorsele (Bel): 5e Grote Prijs met Perpetua
  • CSIO5* Lummen (Bel): Winnaar Grote Prijs met Perpetua
  • CSI2* Moorsele (Bel): 7e Grote Prijs met Perpetua
  • CSI2* Neeroeteren (Bel): 8e Grote Prijs met Perpetua

2007:

  • CSI3* Outdoor Gelderland: 6e Grote Prijs met KEC Maximum Joe
  • CSI2* Zelhem: 8e Grote Prijs met KEC Alicante
  • CSI3* Eindhoven: 6e Grote Prijs met KEC Maximum Joe
  • CSI3* Lummen (Bel): Winnaar Grote Prijs met KEC Maximum Joe
  • CSI2* Neeroeteren (Bel): 3e Grote Prijs met KEC Maximum Joe