Ronde, de, Koos
  • Achternaam
    Ronde, de
  • Voornaam
    Koos
  • Roepnaam
    Koos
  • Geboortedatum
    12-11-1976
  • Burgerlijke staat
    gehuwd met/married to Marie de Ronde-Oudemans
  • Kinderen
    drie: Anna (2001), Pieter (2003) en Julia (2005)
  • Website
  • Sponsor(s)
    Farm Frites
  • Sub sponsor(s)
    Vente & Cavalor
  • Woonplaats
    Zwartewaal

Koos de Ronde is opgenomen in het A-kader mennen vierspan paarden.

Koos is regerend Nederlands kampioen. Daarnaast won hij brons tijdens het wereldkampioenschap in 2016.

Zonder gezonde en goede basis is het onmogelijk om topsport te bedrijven en dat geldt ook voor Koos de Ronde, die van het vierspanrijden het liefste zijn beroep wil maken. Al van kinds af aan was het duidelijk wat hij wilde: vierspanrijden en in deze tak van paardensport de absolute top bereiken. Op zijn zeventiende reed Koos zijn eerste vierspanwedstrijd en hij stapte in 1996 over naar nationaal niveau.

Al jaren is Koos een absolute marathoncrack - hij mocht zich in 1999, 2004, 2005 en 2012 zelfs beste marathonrijder van Nederland noemen - maar hij zet ook op dressuurgebied de nodige resultaten neer. Koos maakt inmiddels deel uit van het A-kader, de absolute top van Nederland.

In 2004, 2008, 2017 en 2018 veroverde Koos de Ronde de Nederlandse titel. In 2003, 2005, 2007 en 2015 werd hij tweede, in 2006, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 en 2016 derde.

In de winter van 2005/2006 debuteerde Koos in de FEI Wereldbeker en wist zich sindsdien altijd te kwalificeren voor de finale voor de beste zes menners ter wereld. In februari 2013 won hij voor de eerste keer in zijn carrière de Wereldbeker finale. Tot dusver veroverde Koos 9 gouden teammedailles met de Nederlandse equipe: WK 2008, 2010, 2012,2014 en 2016, EK 2011, 2013 en 2015 (waar hij bovendien individueel brons veroverde) en EK 2017.

Vierspanrijden is een teamsport, en vaak ook een familiesport en dit laatste gaat ook heel duidelijk op voor de familie De Ronde, want naast Koos is ook zijn broer Peter en vader Piet te vinden in het nationale vierspancircuit. De echtgenote van Koos is, afgezien van enkelspanrijdster, ook kandidaat (inter)nationaal jurylid en was van 1994 tot begin 2007 chef d’équipe van de nationale enkel- en tweespanselectie, en vervult daarnaast deze functie voor verschillende andere landen, zoals Amerika (2009 t/m 2014) en Italië (vanaf 2015). Maar ook de nieuwe generatie dient zich aan. Koos' kinderen Anna (2001), Pieter (2003) en Julia (2005) hebben de paardensport in hun genen zitten en rijden zowel aangespannen als onder het zadel.

 

 

 

Klik hier voor alle FEI uitslagen en zijn positie op de Longines wereldranglijst

Wereldkampioenschappen:

  • 2016 Breda: Goud met het team en Brons individueel (Ulano, Zimon, Palero, Alino en/of Cupido)
  • 2014 Caen (Fra): Goud met team en 6e individueel
  • 2012 Riesenbeck (Dui): Goud met team en 6e individueel
  • 2010 Lexington (USA): Goud met team en 5e individueel
  • 2008 Beesd: Goud met team en 51e individueel
  • 2006 Aken (Dui): Brons met team en 13e individueel
  • 2004 Kecskemet (Hon): Zilver met team en 5e individueel

FEI World Cup Driving Finales:

  • 2017/2018 Bordeaux (Fra): Brons met Bonusz, Chiron, Oosterwijk's Kasper, Tommy en/of Zamoro Olt (315.89)
  • 2016/2017 Gothenburg (Zwe): Brons met Bonusz, Celina, Joep, M.T.T. Amadeo en/of Oosterwijk's Kasper
  • 2015/2016 Bordeaux (Fra): Brons met Bonusz, Celina, Joep, Oosterwijk's Kasper en/of Palero
  • 2014/2015: 2e
  • 2013/2014: 3e
  • 2012/2013: Winnaar
  • 2011/2012: 3e
  • 2010/2011: 7e
  • 2009/2010: 2e
  • 2008/2009: 3e
  • 2007/2008: 7e
  • 2006/2007: 4e
  • 2005/2006: 4e

World Cup wedstrijden:

  • 2018 CAI3*-H4 WCupQ Kronenberg: 2e met Alino, Palero, Cupido, Ulano en/of Zimon (144.11)

Europese Kampioenschappen:

  • 2017 CH-EU-A 4 Gothenburg (Zwe): Goud met team, 6e individueel (157.88) met Alino, Cupido, palero, Ulano en/of Zimon
  • 2015 Aken (Dui): Goud met team en brons individueel
  • 2013 Izsák (Hon): Goud met team en 4e individueel
  • 2011 Breda: Goud met team en brons individueel

Nederlandse Kampioenschappen:

  • 2018 CAI3*-H4 WCupQ Beekbergen: Nederlands Kampioen met Alino, Cupido, Emir Morocco, Zerino en/of Zimon (141.34, 3e in de wedstrijd)
  • 2017 CAI3*-H4 WCupQ Horst: Nederlands Kampioen met Alino, Cupido, Santana, Palero en/of Ulano (2e in wedstrijd)
  • 2016 Horst: Zilver met Alino, Palero, Santana, Zimon en/of Ulando
  • 2015 Beekbergen: Zilver (4e in wedstrijd) met Alino, Bilbo, Palermo, Ulano en/of Zimon
  • 2013: Brons
  • 2012: Brons
  • 2011: Brons
  • 2010: Brons
  • 2009: Brons
  • 2008: Nederlands Kampioen
  • 2007: Zilver
  • 2006: Brons
  • 2005: Zilver
  • 2004: Nederlands Kampioen
  • 2003: Zilver
  • 2002: 7e
  • 2002: 7e
  • 2001: 6e
  • 2000: 4e
  • 1999: 6e

Nations Cup wedstrijden:

  • 2018 CAIO4*-H4 WCupQ Aken (Dui): Winnaar met team
  • 2018 CAIO4*-H4 WCupQ Valkenswaard: Winnaar met team (4e individueel met Alino, Bariton, Cupido, Emir Morocco en/of Zimon - 157.64)
  • 2018 CAIO4*-H4 WCup Q Windsor (Eng): Winnaar met team (343.93)
  • 2017 CAIO4*-H4 WCupQ Breda: Winnaar met team (312.02)
  • 2017 CAIO4*-H4 WCupQ Aken (Dui): Winnaar met team (336.530)
  • 2017 CAIO4*-H4 WCupQ Saumur (Fra): Winnaar met team
  • 2017 CAIO4*-H4 WCupQ Windsor (Eng): Winnaar met team (312.2)
  • 2016 CAIO4*-H4 WCupQ Aken (Dui): Winnaar met team (325.57)
  • 2016 CAIO4*-H4 WCupQ Saumur (Fra): Winnaar met team
  • 2016 CAIO4*-H4 WCupQ Windsor (Eng): Winnaar met team
  • 2015 CAIO4*-H4 WCupQ Riesenbeck (Dui): 3e met team
  • 2015 CAIO4*-H4 WCupQ Vecses (Hon): Winnaar met team (278.82)

Klasseringen FEI Four-in-Hand Top Driver Award:

  • 2018: 4e (stand per 1 augustus 2018)
  • 2017: 2e
  • 2016: 3e
  • 2015: 2e
  • 2014: 3e
  • 2013 4e
  • 2012: 3e
  • 2011: 4e
  • 2010: 4e
  • 2009: 3e
  • 2008: 5e
  • 2007: 9e
  • 2006: 7e
  • 2005: 10e
  • 2004: 22e
  • 2003: 54e

Overige belangrijke (inter)nationale resultaten:

2018:

  • CAIO4*-H4 WCupQ Aken (Dui): 7e met alino, Cupido, Emir Morocco, Zerino en/of Zimon (172.63)
  • CAIO4*H4-WCupQ Valkenswaard: 4 met Zimon, Alino, Cupido, Emiir Morocco en/of Zerino (157.64)
  • CAIO4*-H4 WCup Q Windsor (Eng): 6e met Alino, Cupido, Emir Morocco, Aladin en/of Zimon (185.19)
  • CAI-W Leipzig (Dui): 6e met Bonusz, Halloween, Oosterwijk's Kasper, Tilou de Calou en/of Tommy (170.75)

2017:

  • CAI-W Mechelen (Bel): 3e met Halloween, M.t.t. Amadeo, Oosterwijk's Kasper, Tilou de Calou en/of Tommy (157.65)
  • CAI-W Londen (Eng): 4e met Bonusz, Halloween, Oosterwijk's Kasper, Tilou de Calou en/of Tommy (137.76)
  • CAI-W Budapest (Hon): Winnaar met Halloween, M.T.T. Amadeo, Oosterwijk's Kasper, Tilou de Valou en/of Tommy (247.74)
  • CAIO4*-H4 Breda: 3e individueel met Alino, Cupido, Emir Morocco, Aladin en/of Zimon (162.78)
  • CAIO4*-H4 Aken (Dui): 4e met Alino, Cupido, Palero, Ulano en/of Zimon (168.75)
  • CAIO4*-H4 WCupQ Saumur (Fra): Winnaar met Alino, Cupido, Emir Morocco, Ulano en/of Zimon
  • CAIO4*-H4 Windsor (Eng): 3e met El Karla, Floyd K, Senna, Zandor en/of Zion
  • CAI-W Bordeaix (Fra): 2e met Celina, Joep, M.t.t. Amadeo, Oosterwijk's Kasper en/of Tilou de Calou
  • CAI-W Leipzig (Dui): 4e met Bonusz, Celina, Joep, Oosterwijk's Kasper en/of Pelero

2016:

  • CAI-W Mechelen (Bel): 4e met Bonusz, Celina, Joep, M.t.t. Amadeo en/of Oosterwijk's Kasper
  • CAI-W Londen (Eng): 2e met Bonusz, Celina, Joep, Oosterwijk's Kasper en/of Tilou de Calou
  • CAI-W Budapest (Hon): Winnaar met Bonusz, Joep, M.t.t. Amadeo, Oosterwijk's Kasper en/of Tilou de Calou
  • CAI4*-H4 WCupQ Aken (Dui): 4e met Alino, Palero, Santana, Ulano en/of Zimon
  • CAIO4*-H4 WCupQ Saumur (Fra): 2e met Alino, Cupido, Palero, Ulano en/of Zimon
  • CAI2*-H4 Ermelo: Winnaar met Alino, Ulano, Emir Morocco, Zimon en/of Santana
  • CAI-W Leipzig (Dui): 5e met Bonusz, Celina, Joep, Oosterijk's Kasper en/of Palero

2015:

  • CAI-W Mechelen (Bel): 2e met Bonusz, Celina, Joep, Oosterwijk's Kasper en/of Palero
  • CAI-W Londen (Eng): 3e met Bonusz, Celina, Joep, Oosterwijk's Kasper en/of Palero
  • CAI-W Genève (Zwi): 3e met Bonusz, Joep, Oosterwijk's Kasper, Palermo en/of Zimba
  • CAI-W Madrid (Spa): 2e met Bonusz, Joep, Oosterwijks'Kasper, Palero en/of Zimba
  • CAIO4* Breda: 3e met Alino, Bilbo, Cupido, Ulano en/of Zimon
  • CAIO4*-H4 WCupQ Riesenbeck (Dui): 5e individueel met Aliono, Cupido, Palero, Ulano en/of Zimon
  • CAIO4* Vecses (Hon): 4e met Alino, Bilbo, Cupido, Ulano en/of Zimon
  • Aken (Dui): 3e met Celina, Joep, Oosterwijk's Kasper en Palero
  • CAI3*-H4 Windsor (Eng): 4e met Alino, Bilbo, Cupido, Zimon en/of Ulano
  • CAI3*-H4 Horst: 4e met Ulano, Zimon, Alino, Santana en/of Bilbo
  • CAI-W Leipzig (Dui): Winnaar

2014:

  • 2014 Riesenbeck (Dui): Brons indivudeel
  • Aken (Dui): 1e  (team), 3e (individueel)
  • CAI-W Londen (Eng): 4e
  • CAI-W Budapest (HUN): 1e
  • CAIO4*-H4 WC Saumur (FRA): 3e
  • CAI-W Leipzig (GER): 3e
  • CAI-W Bordeaux (FRA): final: 3e

2013:

  • CAIO Breda (NED): 4e (individueel) en 1e (team)
  • CAI-A Beekbergen (NED): 2e
  • CAIO Aachen (GER): 2e (individueel) en 1e (team)
  • CAI-A Windsor (GBR): 3e
  • CAI-A Horst (NED): 2e
  • CAI-W Bordeaux (FRA)- final: 1e
  • CAI-W Leipzig (GER): 1e

2012:

  • CAI-W Mechelen (BEL): 1e
  • CAI-W London (GBR): 3e
  • CAI-W Boedapest (HUN): 4e
  • CAI-W Hannover (GER): 4e
  • CAI-A Beekbergen (NED): 2e
  • CAIO Aachen (GER): 2e (individueel) en 1e (team)
  • CAI-A Lähden(GER): 2e
  • CAI-A Windsor (GBR): 4e
  • CAI-A Horst (NED): 1e

2011:

  • CAI-W Mechelen (BEL): 6e
  • CAI-W (try out) London-Olympia (GBR): 3e
  • CAI-W Budapest (HUN): 3e
  • CAI-W Stuttgart (GER): 1e
  • CAI-W Hannover (GER): 2e
  • CAI-A Beekbergen (NED): 3e
  • CAIO Aachen (GER): 14e (individueel) en 1e (team)
  • CAI-A Altenfelden (AUT): 4e
  • CAIO Vecsés (HUN): 2e (individueel) en 2e (team)
  • CAI Windsor (GBR): 4e

2010:

  • CAI-W Mechelen (BEL): 1e
  • CAI-W Stuttgart (GER): 2e
  • CAI-W Hannover (GER): 4e
  • CAIO Breda (NED): 8e (individueel) en 1e (team)
  • CAI Lähden(GER): 3e
  • CAIO Aachen (GER): 12e (individueel) en 1e (team)
  • CAIO Vecsés (HUN): 1e (individueel) en 2e (team)
  • CAI Zelhem (NED): 3e
  • CAN Horst (NED): 1e
  • CAI-W Genève (SUI)- final: 2e
  • CAN Biddinghuizen (NED): 1e

2009:

  • CAI-W Mechelen (BEL): 1e
  • CAI-W Budapest (HUN): 2e
  • CAI-W Stuttgart (GER): 2e
  • CAI-W Hannover (GER): 2e
  • CAIO Breda (NED): 2e
  • CAI Beekbergen (NED): 4e
  • CAIO Aachen (GER): 5e (individueel) en 1e (team)
  • CAI Windsor (GBR): 3e
  • CAI-W Göteborg (SWE) – final: 3e
  • CAI-W Leipzig (GER): 5e

2008:

  • CAI-W Mechelen (BEL): 1e
  • CAI-W Hannover (GER): 3e
  • CAI Deauville (FRA): 2e
  • CAI Beekbergen (NED): 2e
  • CAIO Aachen (GER): 5e (individueel) en 1e (team)
  • CAIO Breda (NED): 2e (individueel) en 1e (team)
  • CAI Oldenzaal (NED): 1e
  • CAN Horst (NED): 2e
  • CAI-W Leipzig (GER) – final: 7e

2007:

  • CAN Horst (NED): 1e
  • Outdoor Gelderland (NED): 1e in mini-marathon
  • CAIO Aachen (GER): 7e
  • CAI Zelhem (NED): 4e
  • CAI Windsor (GBR): 3e
  • CAI-W Göteborg (SWE) - final: 4e
  • CAI-W Amsterdam (NED): 3e

2006:

  • CAI-W Genève (SUI): 3e
  • CAI-W Stockholm (SWE): 1e
  • CAI-W Stuttgart (GER): 5e
  • CAI Donaueschingen (GER): 4e
  • CAI Riesenbeck (GER): 4e
  • CAI Beekbergen (NED): 7e
  • CAIO Breda (NED): 11e
  • CAI Altenfelden (AUT): 2e
  • Outdoor Gelderland (NED): 1e in mini-marathon
  • CAN Zelhem (NED): 6e
  • CAIO Aachen (GER): 24e
  • CAI-W Amsterdam (NED): 2e
  • CAI-W Göteborg (SWE): 4e
  • CAN Horst (NED): 1e

2005:

  • CAI-W Mechelen: 4e
  • CAI-W Genève: 2e
  • CAI-W Hannover: 4e
  • CAI Donauschingen: 9e
  • CAIO Aachen: 3e met team, 9e
  • CAI Beekbergen (NED): 6e
  • Outdoor Gelderland (NED): 1e in mini-marathon
  • CAIO Breda (NED): 3e met team, 10e
  • CAN Dronten (NED): 1e
  • CAI Saumur (FRA): 6e
  • CAI Wachtebeke (BEL): 2e
  • CAN Horst (NED): 2e
  • CAN Oldenzaal (NED): 2e

2004:

  • Winnaar Men Cup 2003/2004
  • CAN St.Michielsgestel (NED): 1e
  • CAN Zelhem (NED): 1e
  • CAN Deurne (NED): 1e
  • CAN Utrecht (NED): 1e
  • CAN Indoor Simonshaven (NED): 1e
  • CAN Expo On Horse Hengelo (NED): 2e
  • CAI Twist (GER): 2e
  • CAI Aachen (GER): 9e
  • CAI Donaueschingen (GER): 11e

2003:

  • CAN Oldenzaal (NED): 1e
  • CAN Deurne (NED): 1e
  • CAN Horst (NED): 2e
  • CAN Tilburg (NED): 2e
  • CAIO Breda (NED): 2e met team
  • CAN Indoor Nijkerk (NED): 1e
  • CAN Indoor Bathmen (NED): 1e
  • CAN Indoor Expo On Horse Hengelo (NED): 1e
  • CAN Simonshaven (NED): 1e
  • CAN Indoor Twist (GER): 2e
  • CAN Indoor Denekamp (NED): 3e

2002:

  • CAN Deurne (NED): 1e
  • CAN Tilburg (NED): 3e
  • 3e in eindstand Men Cup 2002
  • CAN Indoor Nijkerk (NED): 1e
  • CAN Utrecht (NED): 1e
  • CAN Simonshaven (NED): 1e
  • CAN Denekamp (NED): 1e