Deelnemers internationale wedstrijden 5 t/m 11 juni 2017

Geplaatst op 06 juni 2017

In het Limburgse Grathem wordt dit weekend het NK voor Senioren, Young Riders en Junioren gehouden. De wedstrijd vormt een onderdeel van de ‘Reining Challenge’, internationale reiningwedstrijden op het hoogste niveau. Verder is er in ons land het Youngster Festival in Wierden voor de springende jeugd. Daarnaast is er de 2*-wedstrijd voor springruiters in Asten. Ook is er endurance in Dwingeloo en voltige in Ermelo. In Valkenburg is een wereldbekerwedstrijd voor de menners. Nederlandse springruiters zijn verder actief op de LGCT in Cannes en ook op de 5* in Sopot.

Cannes CSI5*/ CSI1* Frankrijk - 8 t/m 10 juni 2017 springen
Tel: 0033-142899877
E-mail: gsoeurs.jumpingcannes@gmail.com
Website: www.jumingcannes.com
CSI5*
Leopold van Asten (Duizel) - VDL Groep Beauty, VDL Groep Miss Untouchable
Kevin Jochems (Asten) - Eowan A, Zanzibar
Gerco Schröder (Tubbergen) - Glock’s Cognac Champblanc N.O.P., Glock’s Dobelensky
Harrie Smolders (Lage Mierde) - Emerald N.O.P., Hos D'O
Eric van der Vleuten (Someren) - Quivive S Z, Wunschkind
Maikel van der Vleuten (Someren) - Salomon, VDL Groep Arera C


Sopot CSIO5*-NC EUD2 Polen - 8 t/m 11 juni 2017 springen
Tel: 0048-585517896
E-mail: csio@sopot.pl
Website: www.csio.sopot.pl
CSIO5*-NC EUD2 landenwedstrijd
Marc Houtzager (Rouveen) - Sterrehof´s Calimero, Sterrehof's Baccarat, Sterrehof's Bylou
Doron Kuipers (Mijnsheerenland) - Charley, Dickyville, Theoreme Du Desier
Aniek Poels (Swolgen) - Athene, Barry White, Cosma Go R
Sanne Thijssen (Sevenum) - Celine M Z, It's Me, Punjab
Vincent Voorn (Weert) - Dante, Ellavar X, Explosion
Robert Vos (Wierden) - Carat, Count Dooku, Don Gretzky


Hardelot CSI3*/ CSIAm-B Frankrijk - 8 t/m 11 juni 2017 springen
Tel: 0033-321918377
E-mail: guy.rohmerl@orange.fr
Website: www.jumping-hardelot.com
CSI3*
Remco Been (Wierden) - Euline DB, Ulady, VDL Holland Vd Bisschop
Johnny Pals (As) - Briljant, Chat Botte du Ruisseau Z BH, Wesselina BH
Charlotte Verhagen (Schoorl) - Abache HL, Willemijn HL, Zimba HL


Asten CSI2*/ CSI1*/ CSIYH1* Nederland - 8 t/m 11 juni 2017 springen
Tel: 0031-493692056
E-mail: info@manege-heijligers.nl
Website: www.csi-asten.nl
CSI2*
Mathijs van Asten (Ysselsteyn Lb) - Can Jump 2, Dreambrina
Arnold Boerekamps (Asten) - D'avange K, S.L.I. Quapitol
Niels Bulthuis (Kinrooi) - Blue Silver, Conboy, Freebird
Peter Bulthuis (Echt) - Cupidu
Rob van Bussel (Heusden Gem Asten) - Erano
Nicole Caris (Maria Hoop) - W Diva Rosa MFS
Gabriel Coumans (Deurne) - Coco Blue De Lui
Sacha Dito (Helmond) - Bolanda, JK Horsetrucks Leasure Z
Robbert Ehrens (Weert) - Eleganto, Lamborghini 98
Anne van der Eijk (Zevenhuizen Zh) - Bouly V/h Heerenhuys
Rob Eras (Helvoirt) - Collezione Cesare Mikimoto
Sidney Eras (Helvoirt) - Cashman
Jarno van Erp (Oss) - Bon Giorno Go, Bugatty Go, Daddycool Go
Reggy Hoffmann - Fenten (Helmond) - Cranilli
Amber Fijen (Nieuwstadt) - El Corrado
Marcel Groen (Mierlo) - Cazapiloko
Frank van Helmond (Ommel) - Doerak
Michel Hendrix (Kessel Lb) - Entertainer, Eretto, Fjury V
Marco Jaspers (Swalmen) - Alonso
Johan Klein Zieverink (Elsendorp) - Dinoire
Joy Lammers (Achel) - Athena, Erka, Taura van de Broekkant
Patrick Lemmen (Grashoek) - Chello Vh Voorbos Z, Ideaal
Bart Lips (Biest-Houtakker) - Bent
Tristan Marchal (Someren) - Sambucca
Mark Martens (Kessel Lb) - Excuse Me
Tom Martens (Ospel) - Classic Edition 3
Boy Peels (Eindhoven) - Amando, Davito Z
Bert-Jan van de Pol (Neerpelt) - Eyad D 10
Henk van de Pol (Oost West En Middelbeers) - Audi's Dutch Design, Diamond Quick Heto, Grison Van Den Bisschop
Piet Raijmakers jr. (Asten) - Dahy Lalan, Van Schijndel’s Belle, Van Schijndel's Dominus
Teddy van de Rijt (Nuenen) - Allerdings II
Laura Scheepers (Sevenum) - Dutch
Bianca Schoenmakers (Geldrop) - Dha Dha
Ralph Slaats (Waalre) - Pres d'Ici
Rens Spreuwenberg (Kessel Lb) - Deauville, Zodiac
John Steeghs (Meterik) - Favoriet, Herman Hof Ter Zeedycke
Niels Tacken (Meterik) - Chennaz
Stijn van der Velden (Eindhoven) - Compromis
Eric van der Vleuten jr. (Someren) - Casantos, Casper
Robin van de Wetering (De Mortel) - Evithya
CSI1*
Massimo Antonioli (Grashoek) - Grandeur WP
Mathijs van Asten (Ysselsteyn Lb) - Amichi H Z
Arnold Boerekamps (Asten) - Fernet VM, Gaby
Jasper Bulthuis (Kinrooi) - Show Man Green
Niels Bulthuis (Kinrooi) - Fortuna, S.F. Zendo
Rob van Bussel (Heusden Gem Asten) - Glenwood, Gotcha
Richelle Coppelmans (Deurne) - Galaxy Girl
Gabriel Coumans (Deurne) - F
Thijs Derks (Zeeland) - Grania-S
Thom van Dijck (Sint-oedenrode) - Don Diablo
Sacha Dito (Helmond) - Doctor Dolittle
Robbert Ehrens (Weert) - Elenoor
Anne van der Eijk (Zevenhuizen Zh) - Utopia
Rob Eras (Helvoirt) - James de Muze
Reggy Hoffmann - Fenten (Helmond) - Gucci
Amber Fijen (Nieuwstadt) - Jumping-Sam
Marcel Groen (Mierlo) - MJT Carnaval
Rik Haves (Horn) - Tiens Key
Rob Heyligers (Asten) - Dairo, Energy
Marlies Hoorn (Stuifzand) - Baratino E
Ruud Jaspers (Swalmen) - Dame
Johan Klein Zieverink (Elsendorp) - Fardento, Fatouch S
Joy Lammers (Achel) - Elsa K
Bart Lips (Biest-Houtakker) - Celine Z, Hursulo
Luc Martens (Ommel) - Elisha di Lana, Frappant
Tom Martens (Ospel) - Incaro LS
Gijs van de Mortel (Egchel) - Mr Aram du Buisson Z, Qita du Buisson Z
Kim Otten (Helmond) - Fair lady
Henk van de Pol (Oost West En Middelbeers) - Carrelo
Maaike Schoormans (Hapert) - Douglas Egypte, Franko de Kalvarie
John Steeghs (Meterik) - Google
Jalissa Steevens (Geldrop) - Damira
Ilse Tolboom (Bunschoten-Spakenburg) - Everton, Groenendaal's Figo
Frans Wijlaars (Waalre) - Kitana ter Damme
CSIYH1*
Massimo Antonioli (Grashoek) - Gotico
Mathijs van Asten (Ysselsteyn Lb) - Quint vh Maarlo Z
Arnold Boerekamps (Asten) - Fybalia
Niels Bulthuis (Kinrooi) - Gatrona
Rob van Bussel (Heusden Gem Asten) - Zandora Z
Nicole Caris (Maria Hoop) - Gentle Molga
Thijs Derks (Zeeland) - Gina
Robbert Ehrens (Weert) - Classe 2
Jarno van Erp (Oss) - Felix
Reggy Hoffmann - Fenten (Helmond) - Taranto van Paal Z
Amber Fijen (Nieuwstadt) - Flying-Sam
Frank van Helmond (Ommel) - Gemike
Michel Hendrix (Kessel Lb) - Fair Field
Rob Heyligers (Asten) - G-Star
Johan Klein Zieverink (Elsendorp) - Gimondi CKV
Joy Lammers (Achel) - Froukittaire
Bart Lips (Biest-Houtakker) - Feddebezi SW
Mark Martens (Kessel Lb) - Centana
Tom Martens (Ospel) - Fleetwood
Boy Peels (Eindhoven) - Loksly vd Broekkant
Bert-jan van de Pol (Neerpelt) - Looyman Z
Teddy Van de Rijt (Nuenen) - Charissa Z
Liz Theelen (Haelen) - Gada
Ilse Tolboom (Bunschoten-Spakenburg) - Groenendaal's Gartbreaker
Frans Wijlaars (Waalre) - Kamilo van de Broekkant


Bonheiden CSI1*/ CSI2*/ CSIYH1* België - 8 t/m 11 juni 2017 springen
Tel: 0032-479951694
E-mail: mike@jumping-bonheiden.be
Website: www.csi-bonheiden.be
CSI2*
Bart Bles (Babberich) - Casanova, Eastborn, Lord Sandro DDH
Barbara Schreuder - Wolf (Polsbroek) - Dame blanche, Eye of the Tiger
CSI1*
Floor van der Hulst (Balkbrug) - Lehar 24
Lisa van der Hulst (Balkbrug) - Contra Bass, Ultograaf
CSIYH1*
Bart Bles (Babberich) - Waylotte DDH Z


Wierden CSIOY/ CSIOJ/ CSIOP/ CSIOCh/ CSIOYJ Nederland - 7 t/m 11 juni 2017 springen
Tel: 0031-(0)546672667
E-mail: info@maartjelanooy.nl
Website: www.dutchyoungsterfestival.com
CSIOY Young Riders
Thomas Arendsen Raedt (Barchem) - Why Not
Kars Bonhof (Lochem) - Casina 15, Zentos
Leontine Bruin (Wilp Gld) - Eternity
Berber Dijkman (Wesepe) - Quidor Rose
Lisa Everts (Enschede) - Captain Morgan
Jens van Grunsven (Erp) - Amaretto, Cika
Kaylee Heijnen (Tholen) - Fontaine Blue CKV, Icarus, Jarnac v/d Dennehoeve
Kim Hoogenraat (Lijnden) - Caesar, Contessa
Yo-Ann Kuipers (Hengelo Ov) - Red Bull
Lisa Nooren (Engis) - Hocus Pocus de Muze, VDL Groep Urane de Talma
Marlies Pepping (Zweeloo) - Downing Street
Emiel Richter (Enschede) - Sundance
Sophie Schoonwater (Neeritter) - Carizzo Z, Walter V
CSIOJ junioren
Robin Bril (Westendorp) - Balou Puissant, Cassal
Iris Hakvoort (Tollebeek) - Al Capone, Don''t Tell Me What To Do
Hessel Hoekstra (Markelo) - Chiricco Z, Qstar
Lars Kersten (Egchel) - Dobbey, Dora de Ness, H-Cassino
Niels Kersten (Egchel) - Can Win, Checker, Union de Flandre
Rowen van de Mheen (Hoevelaken) - Action P, Q-Verdi
Iris Michels (Liessel) - Adidetje
Bas Moerings (Roosendaal) - Fasther, Fosther
Claudia Morsink (De Lutte) - Carthino Z
Elike Morsink (De Lutte) - Dakina II
Paris Morssinkhof (Hierden) - Bayamo, Billy Dinero
Skye Morssinkhof (Hierden) - El Vigo
Sven Peters (Enschede) - Channel, Fiësta
Tom Schellekens (Esbeek) - Dena-Sienne, Dubai
Beau Schuttelaar (Tegelen) - Caretino, Drogba
Lotte Teuns (Hoogerheide) - Audi ’s Contento, Excellent III
Mel Thijssen (Sevenum) - Ambler Gambler, Batistuta
Laurie Touw (Biddinghuizen) - Carel Van Donderen, Faran
Britt Wiefferink (Wierden) - Alpha, Brunetti 2
CSIOP pony’s
Julia Engelsman (Berkhout) - Blackwoodland Rock
Cheyenne van Gog (Deurne) - Orchid’s Lambada
Britt ter Harmsel (Enter) - Enterbrook's Fury, Gieltje E.B.
Fleur Holleman (Huissen) - Dante
Mart IJland (Hengelo Ov) - Fantasia
Kim Jacobs (Rucphen) - La Luna
Kirsten Kreemers (Nuenen) - Kinean
Charlotte Kuijpers (Oirlo) - Kosmo Van Orchid's
Enrico van Manen (Stroe) - Brinky's Bo, Elegance, Emilinda
Elize van de Mheen (Hoevelaken) - Gregory, Quaprice D'astree
Elike Morsink (De Lutte) - Flame
Skye Morssinkhof (Hierden) - Carrick 13
Pam Nieuwenhuis (Groessen) - Seraja, Zeppe Van De IJsseldijk
Job Rothstegge (Weerselo) - Chermette
Beau Schuttelaar (Tegelen) - Lexius E van het Juxshot
Liesje Vrolijk (Almen) - Starbucks, V.I.P.
Meike Zwartjens (Raalte) - Orchid`s Sea Foam, Ziggy Zen V.d.k.
CSIOCh children
Nikita Cheung (Zundert) - Incredible v/d Laarse Heide Z, Quintina v/d Laarse Heide Z, Tina v/d Laarse Heide Z
Lilly Engelsman (Berkhout) - Dopharma's Rusedski, Whipped Cream
Irene van den Hof (Slagharen) - Estelle, Tenerife
Cejay Joosten (Zevenaar) - Sagnol
Pam Nieuwenhuis (Groessen) - Vendorlux V
Femke te Woerd (Rekken) - Princess Z
Meike Zwartjens (Raalte) - Gaillard De La Pomme


Rome Tor di Quinto CSI1*/ CSI2* Italië - 8 t/m 11 juni 2017 springen
E-mail: b.pecini@fise.it
CSI2*
Heleen Groeneveld (De Wijk) - Florenzo VH Klavertje Vier


Saumur CAIO4*-H4 WCupQ/ CAI3*-H1/ CAI3*-H2/ CAI2*-P1/ CAI Frankrijk - 7 t/m 11 juni 2017 mennen
E-mail: saumur.attelage@orange.fr
Website: www.saumurattelage.fr
CAIO4*-H4 WCupQ World Cup vierspan
Bram Chardon (Den Hoorn Zh) - Donald, Dreef Beheer Banjo, Floriano, Pandur, Zion
Koos de Ronde (Zwartewaal) - Alino, Cupido, Emir Morocco, Ulano, Zimon
CAI2*-P2 tweespan pony’s
Dirk Neerincx (Elst Gld) - Cillaarshoek's Norien, Cillaarshoek's Paulisca, Orchid's Jonas
Heidi te Poele (Wolphaartsdijk) - Kelvin, Popeye, Twarres
Woutera van de Kamp - Rozendaal (Ermelo) - Toby, Vechtzicht's Courtier, Vechtzicht's El Torro
Wolter van der Veen (Peize) - Karabahk Gella, Templedruid Skopje
CAI2*-P4 vierspan pony’s
Jan de Boer (Terwolde) - Alezan, Matador, Shorebrooks Hot 'n Spicey, Templedruid Jumanji, Templedruid Smirnoff
Aart van de Kamp (Ermelo) - Bono, Loes, Maxh, Prins, Salto


Valkenswaard CAI3*-H4 WCupQ/ CAI3*-H2 Nederland - 8 t/m 11 juni 2017 mennen
Tel: 0031-654674396
E-mail: cindy@drivingvalkenswaard.com
Website: www.drivingwalkenswaard.com
CAI3*-H4 WCupQ World Cup vierspan
Edwin van der Graaf (Monster) - Baronet, Belcampo, Black Money H., Dave, Freedom
Hans Heus (Eerbeek) - Calle, Donald, Flux, Vince, Vurst
Rob Lommers (Bergeijk) - Adagic, Carino, fillip spudalshoej, Nemo, Rolex
Peter de Ronde (Zwartewaal) - Chiron, Dominand, Egeran, first lady, Zamoro Olt
Harry Streutker (Coevorden) - Dempsey JW, Xander, YK Arjan, YK Dark Uzma Van De Katshaarhoeve, YK Twan
Theo Timmerman (Varsseveld) - Balero, Boy, Dakota, Esprit, Mister
Mark Weusthof (Rossum Ov) - Allure, Baarzens Romeo, Dorion Fortuna, Ferdinand S, First One
CAI3*-H2 tweespan
Leo van der Burgt (Meijel) - BurgtBeheer Carrero-Star, BurgtBeheer Fiella, BurgtBeheer Zazou
Jos Corsten (Mariahout) - Flugel, Frits C, G-star cl
Erik Couwenberg (Veulen) - Amigo, Tibor Z
Geert Dijkhof (Klarenbeek) - Bahrein, Carino
Sanny Hagen - Dijkhuis (Putten) - Calèche, Fairplay, Gigolo
Stan van Eijk (Schinveld) - Jones, Tristan, Zorac
Tom Engbers (Vasse) - Die Hard, Don Juan, Dynamo
Han Gankema (Annen) - Neapolitano Ferula, Siglavy Zenta, Siglavy Zenta W.
Benny Gosschalk (Epe) - Mike, Waschington
Antonie ter Harmsel (Rijssen) - Bacardi, Foppe, Zardonis
Saskia van Heesch (Boxtel) - Collonella I, Siglavy Linada, Sir Dartano
Rob van den Heuvel (Oirschot) - Don Diego, Eros, Laurens
Raymond Letteboer (Oud Ootmarsum) - Charlie, Enique, Guus GS
Tristan Verheijen (Weert) - Andrew Star, Basilia, Blits
Harrie Verstappen (Eersel) - Josephine, Roelanda Petronella, Tsambikos


Bramham CIC3*/ CCI3*/ CCIU253* Groot-Brittannië - 8 t/m 11 juni 2017 eventing
Tel: 0044-1937846005
E-mail: horsetrials@bramhampark.co.uk
Website: www.bramham-horse.co.uk
CCIU253*
Jeannette Chardon (Den Hoorn Zh) - Vienna


Kalundborg CCIP2*/ CIC2*/ CCI1*/ CCI2* Denemarken - 9 t/m 11 juni 2017 eventing
Tel: 0045-40882373
E-mail: asi@rideforbund.dk
CIC2*
Jan van Beek (Rijsbergen) - Borna D, Soraya 230
CCI1*
Jan van Beek (Rijsbergen) - Gentleman's Agreement v Chie, Vamp Du Monselet
Max Trenning (Amsterdam) - Daingeann Paddy Pride, Lord


Bern CVI3* / CVI2* / CVIJ2* / CVIJ1* Zwitserland - 8 t/m 11 juni 2017 voltige
Tel: 0041-797934978
E-mail: info@cvi-switzerland.ch
Website: www.cvi-switzerland.ch
CVIJ2* Solo Dames
Annebeth Kubbe (Noordeloos) - Charismo


Ermelo CVI1* / CVIJ1* Nederland - 10 t/m 10 juni 2017 voltige
Tel: 0031-646581254
E-mail: info@cviermelo.nl
Website: www.cviermelo.nl
CVI1* Team
De Eenhoorn (Blokker) – Riamond M
De Wittegheit 2 (Odiliapeel) – Zidane B
Eemsrakkers 2 (Holwierde) - Hero
CVI1* Solo Dames
Heleen Brans (Voorschoten) – Dutch Elliot Z
Celine Kaag (Schagerbrug) - Dwight
Carola Sneekes (Callantsoog) - Elimar
Maaike Zelvelder (Ede Gld) - Vidox Z.
CVIJ1* Team
De Wittegheit 3 (Odiliapeel) – Rainbow
Nationaal Juniorenteam (Ermelo) – Askia I
CVIJ1* Solo Dames
Ilonka Van Dam (Lunteren) - Vidox


Dwingeloo CEI3* 160/ CEI2* 120/ CEI1* 90/ CEIYJ1* 90/ CEIYJ2 Nederland - 9 t/m 11 juni 2017 endurance
Tel: 0031-651267582
E-mail: info@endurancesport.nl
Website: www.endurancesport.nl
CEI3* 160
Fenne Koppenol (Grathem) - Valesco
CEI2* 120
Yvonne Overes (Epe) - Eenhoorn's Yair
Masja Derks (Nijmegen) - Tassili du Florival
Iris van der Horst (Smilde) - Benthe
Wybke Kerkvliet (Tytsjerk) - Anniek Emelwerth
Anne Marijn Kok (Hendrik-Ido-Ambacht) - L.I. Obama
Dominque Kolling (Deventer) - Edahjes La Basil
Donna Oudshoorn (Katwijk Zh) - Valkan
Leonie Schoonderwoert (Gouvy) - Joy Mission Impossible
Claudia Speerstra (Heemskerk) - Zolita
Desiree Warmenhoven (Rijnsburg) - Azyra du Florival
Nienke Wildschut (Voorschoten) - Alina
Jeanette Wilhelm (Ede Gld) - Lightning Rose QA
Georgette Zeijen (Meijel) - D-Prodigy
CEI1* 90
Sofie van Aggelen (Diever) - Whispered Hope QA
Nant Baten (Teteringen) - Naxice
Joyce van den Berg (Leiden) - Burnet
Esther Groen (Heelsum) - Asphodele Larzac
Simone Michels (Dilsen-stokkem) - Ahilles
Lesley-ann Steehouwer (Roosendaal) - Resa Bint Rhea RZ
Carmen Römer - Theunissen (Landgraaf) - Vera Khan
Helen de Vries (Loenen Gld) - Trinity
CEIYJ1* 90
Eva Van Arem (Hulshorst) - Anougytine


Grathem CRI3*/ CRIY3*/ CRIJ3* Nederland - 8 t/m 8 juni 2017 reining
Tel: 0031-623126438
E-mail: wimdrha@kpnmail.nl
Website: www.showmanager.eu
CRI3*
Olivier van den Berg (Leiderdorp) - Heza Travelin Chic
Roel van Dijk (Beets Nh) - Reining Gunballs
Petra van Ede (Barneveld) - Spook So Fly, Wimpys Wound Up
Lia Freriks (Zaandam) - Ready for Revolution
Anne Grether (Boekel) - Wimpys Little Tejano
Liza Groot Severt (Ruurlo) - Its Five To Midnight
Mariska Hak (Dussen) - Ripped Wrangler
Jurgen Pouls (Grathem) – Paula First Gun
Suzanne Scharroo (Woudenberg) - Royal Big Step BB
CRIY3* Young Riders
Fabiënne Cosijnse (Baarn) - Shining San Tari
Jody IJfs (Ter Idzard) - Playalong Joyfully
Casper Tsin (Espel) - Olenas Finest Chic
Donna Valent (Beverwijk) - Hot Peppy Chic
Liselotte Verboom (Hummelo) - Keys Hollywood King
CRIJ3* junioren
Pia Boonstoppel (Afferden Gld) - Customs Surprise
Talitha Cosijnse (Baarn) - Big Gun to Trash
Amber Rommelse (Dongen) - Docs Burning Remedy
Roos Verweij (Hem) - Macs Kingsized Ego
Erin Wielsma (Buitenpost) - Big Time Diamond, Gun Ho Chex


Le Pin CRI3* / CRI2* / CRI1* / CRIY3* / CRIJ3* / CRICh1* Frankrijk – 4 en 5 juni 2017 reining
Tel: 0033-608750583
E-mail: domontperret@gmail.com
Website: www.nrha.fr
CRI3*
Roel van Dijk (Beets Nh) - Reining Gunballs
Roy van der Hoeven (Wijdewormer) - A Chic On Whiskey, Best Shining Stud, Get Your Grove On
CRIJ3*
Roos Verweij (Hem) - Macs Kingsized Ego
Erin Wielsma (Buitenpost) - Gun Ho Chex

Ander Nieuws

  • Gouden KNHS-speld voor Erna Bronsvoort
    Gouden KNHS-speld voor Erna Bronsvoort
  • Voorkomen van ruiterblessures
    Voorkomen van ruiterblessures
  • John van der Starre: 'Ik wil een bijdrage leveren aan de paardensport'
    John van der Starre: 'Ik wil een bijdrage leveren aan de paardensport'