Geplaatst op 28 september 2017 in Springen
De Nederlandse springruiters zijn er met glans in geslaagd de finale van de FEI Nations Cup™ te bereiken. Zaterdagavond wordt deze finale in Barcelona verreden. Voor een finaleplaats moesten de ruiters van bondscoach Ehrens vandaag, in het eerste onderdeel van dit finale weekend, in de top acht eindigen. Met slechts vier strafpunten voor het team lukte dat overtuigend.
UPDATE: Oorspronkelijk was Frankrijk ook met 0 strafpunten door naar de finale. Vierde ruiter Roger Yves Bost werd echter achteraf om reglementaire redenen gediskwalificeerd. Frankrijk kwam daardoor op vier strafpunten en gaat daarmee alsnog door. Bost zal waarschijnlijk zaterdag niet aan de start mogen komen.
Voor Nederland begon het slecht in Barcelona toen Athene, het paard van Aniek Poels, bij het uitladen uitgleed en niet fit genoeg bleek om aan de start te verschijnen. Gelukkig stond vijfde man Michel Hendrix klaar om in te vallen, maar uiteraard geen ideale start. Als eerste starter voor Nederland vandaag wist Jur Vrieling met VDL Glasgow van het Merelsnest deze mindere start om te buigen door een super foutloze ronde te rijden. Michel Hendrix begon met Baileys ook heel sterk, maar kreeg helaas in de driesprong aan het van het parcours twee springfouten. Derde combinatie Marc Houtzager met Sterrehof´s Calimero kreeg een fout op de achterste balk van de brede blauwe oxer hindernis 9, maar bleef verder foutloos. Slot ruiter Harrie Smolders is in topvorm dit seizoen. Met Don VHP Z liet hij er ook nu weer geen twijfel over bestaan en reed geweldig foutloos rond.
Tevreden bondscoach
Bondscoach Ehrens was zeer tevreden over zijn ruiters. “Het is een mooie start. Er stond een zwaar, maar heel mooi en fair parcours. Er waren veel lijntjes waarin je precies moest weten wat je wilde. Dat begon al direct in de lijn tussen hindernis één en twee en dat ging het hele parcours zo door. Gelukkig begon Jur voor ons direct goed met een magistrale nulronde. Michel reed ook heel sterk, maar kreeg helaas twee fouten in de moeilijke driesprong, die stond echt krap. Marc zat een keer net iets te stil waardoor hij op een brede oxer een fout kreeg. Als laatste starter voor ons kwam Harrie. Die deed weer precies wat hij moest doen, gewoon een top nulronde afleveren. Ik ben heel blij met het resultaat, we kijken uit naar de finale zaterdag.”
De beste acht teams gaan dus door naar de alles beslissende finale zaterdagavond. De overige teams komen morgenavond aan de start in de Challenge Cup. Zaterdag beginnen alle landen weer op nul strafpunten.
Geplaatst voor de finale:
Kijk voor meer informatie op www.csiobarcelona.com
Foto: Harrie Smolders en Don VHP Z door Hippofoto
Categorie: Nations Cup