Overzicht hippische kaders 1 september 2017

Geplaatst op 01 september 2017 in Dressuur , Springen , Eventing , Mennen & para , Endurance , Voltige , Reining

De nationale kaders bestaan uit de beste combinaties van Nederland. Er zijn kaders voor Pony's, Junioren, Young Riders, U25 en Senioren. De kadercombinaties worden begeleid door de bondscoach en kunnen geselecteerd worden voor internationale kampioenschappen en landenwedstrijden.

Wijziging Olympische kaders in augustus
Afgelopen maand zijn Aniek Poels (Swolgen) met Athene, reservecombinatie voor het EK Springen in Gothenburg, en Wout-Jan van der Schans (Nijkerk) met Capetown toegevoegd aan het B-kader springen.

Welke kaders zijn er?
Een kader bestaat altijd uit een A-kader (bij springen, dressuur en eventing heet dat een Olympisch kader) en een B-kader. In het Olympische of A-kader zitten de sterkste combinaties. In het B-kader zitten de combinaties waarvan wordt verwacht dat ze kunnen doorstromen naar het Olympisch- of A-kader. De Pony's, Junioren en Young Riders van de disciplines dressuur, springen en eventing maken deel uit van het KNHS Talentenplan.  

Hoe kom je in een kader?
Of je wordt opgenomen in een kader hangt af van je resultaten tijdens de observatiewedstrijden en/of wedstrijden voor kadervorming. Hoe dat precies werkt staat in de deelnemingsovereenkomsten die je ook kunt vinden op www.knhs.nl.

In het overzicht hieronder kun je per discipline zien wie er op dit moment in een kader is opgenomen:

DRESSUUR

Dressuur senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Aqiedo

Gal, Edward

Oosterbeek

Glock's Voice

Gal, Edward

Oosterbeek

Glock's Zonik

Meer, Patrick van der

Naaldwijk

Zippo

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

Glock's Flirt

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

Glock's Johnson TN N.O.P. 

Scholtens, Emmelie

Gorinchem

Apache

Silfhout, Diederik

Lunteren

Four Seasons

Witte-Vrees, Madeleine

Schijndel

Cennin

Visser, Tommie

Retie, België

VarioHippique's Vingino


Dressuur senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Gevers, Katja

Berlicum

Thriller

Haazen, Jeannette

Neeroeteren, België

Dabanos D'04

Heijkoop, Daniëlle

Rotterdam

Badari

Witte-Vrees, Madeleine

Schijndel

Wynton

Zweistra, Thamar

Schore

Hexagon's Double Dutch


Dressuur U25, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Meulendijks, Anne

Heeze

MDH Avanti

Nekeman, Denise 

Hasselt

Boston STH

Vlist, Maxime van der

Baarle-Nassau

Bailey


Dressuur U25, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hofland, Geert 

Bodegraven

Oswin

Huijbregts, Jill

Drunen

Eventz Zamacho Z

Nieuwenhuis, Jeanine 

Serooskerke

TC Athene

Pijpers, Debora 

Abcoude

Bluf


Dressuur Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Donkers, Esmée 

Venhorst

Chaina

Groenhart, Julia

Middelie

First Barrichello LH

Koeyer, Jasmien de

Sint Jansteen

Esperanza

Nekeman, Jeanine

Hasselt

Vlingh

Rockx, Thalia

Essen

Verdi de la Fazenda

Zoutendijk, Lisanne

St. Willebrord

Kostendrukkers Ringo Star

Zoutendijk, Lisanne

St. Willebrord

Kostendrukkers Watteau

Febe van Zwambagt

Bergharen

FS Las Vegas


Dressuur Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bernoski, Robin

Bleiswijk

Velazquez

Bos, Skylar

Naarden

Black Boy

Donkers, Esmée 

Venhorst

Zaffier

Meulendijks, Lotte

Heeze

Welt Hill

Bo Oudhof

Nijeberkoop

Colt Sollenburg

Vervoort, Laurie 

Helden

Chester

Zoutendijk, Lisanne  

St. Willebrord

Rolling Stone


Dressuur Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kuintjes, Zoë  

Aalsmeer

Primeval Brittsion

Peperstraten, Daphne van

Oude-Tonge

Greenpoint’s Cupido

Stiemer, Sem

‘s-Graveland

Waldemar


Dressuur Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dalsen, Josephine van

Woerden

Di Negro

Felix, Annelotte  

IJsselmuiden

Amos

Graaf, Benth de  

Bergambacht

Zon Primaire W

Peters, Joëlle  

Helmond

Dacar's Dream

Siemer, Florence

Rekem

Zidane

Spaak, Mylene

Hierden

Ziteldo


Dressuur pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bos, Brandy

Naarden

Charming Foret

Luiten, Marten

Winschoten

Movie Star

Oudhof, Sam  

Nijeberkoop

Bodethal's Kosima

Romney, Kiki 

Poortugaal

Reedborger Amazing

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Elin's Noncisdador

Verweij, Romy

Wijdenes

Brouwershaven Nairobi


Dressuur pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baars, Shanna  

Nieuw-Vennep

Don Camillo du Bois

Gilbers, Thessa  

Varsseveld

Baumann's Despino

Graaf, Fleur van de

Benschop

Rhyfedd Spike

Huisman, Anna-Sophie

Ruinerwold

Spoekedammetje's Nikos

Kompier, Laura  

Zwaagdijk-Oost

Schermeer's Hof King Lowie

Pols, Sanne van der  

Abbenbroek (gem. Nissewaard)

TC Syria

Verbeek, Pem  

Waalre

Matcho 'D' van Prinsenhof's


Para- dressuur, Paralympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dulk, Nicole den

Elen, België

Faust

Dulk, Nicole den

Elen, België

Wallace N.O.P.

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Alphaville N.O.P.

Voets, Sanne

Berghem

Demantur


Para- dressuur, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Horst, Rixt van der

Grou / Nistelrode

Uniek N.O.P.

Krijnsen, Lotte

Enschede

Rosenstolz

Krijnsen, Lotte

Enschede

Zarienta

Roling-Nobel, Annemarieke

Kropswolde

Doo Schufro


Springen

Springen senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Asten, Leopold van

Duizel

VDL Groep Zidane N.O.P.

Dubbeldam, Jeroen

Weerselo

SFN Zenith

Greve, Willem

Markelo

Carambole N.O.P.

Hendrix, Michel 

Kessel

Baileys

Houtzager, Marc

Rouveen

Sterrehof's Calimero

Romp, Ruben

Goirle

Audi’s Teavanta II C Z

Smolders, Harrie

Grobbendonk, België

Don VHP Z

Smolders, Harrie

Grobbendonk, België

Emerald N.O.P.

Vleuten, Maikel van der

Someren

VDL Groep Arera C

Vrieling, Jur  

Holwierde

VDL Glasgow W v/h Merelsnest


Springen senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Poels, Aniek

Swolgen

Athene (Berlin)

Schans, Wout-Jan van der 

Nijkerk

Capetown

Schuttert, Frank  

Ommen

Chianti's Champion


Springen Young Riders,  A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Erp, Jarno van

Oss

Al Capone

Grunsven, Jens van

Erp

Cika

Hoogenraat, Kim

Lijnden

Caesar

Nooren, Lisa

Engis, België

VDL Groep Sabech d'Ha

Thijssen, Sanne

Baarlo

Con Quidam


Springen Young Riders,  B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Megan Laseur

Soest

Blue-Bayou

Nooren, Lisa

Engis, België

Hocus Pocus de Muze

Nooren, Lisa

Engis, België

VDL Groep Centora de Wallyro

Rijt, Teddy van de

Nuenen

Zazou

Roosendaal, Maud  

Heelweg

Universo


Springen Junioren,  A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Mheen, Rowen van de 

Hoevelaken

Q Verdi


Springen Junioren,  B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kersten, Lars  

Egchel

H-Cassino

Kersten, Niels 

Egchel

Carefull

Morssinkhof, Paris  

Hierden

Bayamo

Sven Peters

Enschede

Channel

Schellekens, Tom 

Esbeek

Dena-Sienne

Thijssen, Mel 

Baarlo

Ambler Gambler

Laurie Touw

Biddinghuizen

Carel van Donderen


Springen Children, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Vendorlux V 


Springen Children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Joosten, Cejay  

Zevenaar

Sagnol

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Athene


Springen pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Engelsman, Julia

Berkhout

Blackwoodland Rock

Kuijpers, Charlotte

Oirlo

Kosmo van Orchid's

Mheen, Elize van de

Hoevelaken

Quaprice d'Astree

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Zeppe van de IJsseldijk


Springen pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Mheen, Elize van de

Hoevelaken

Gregory 55

Morsink, Elike  

De Lutte

Flame


Eventing
 

Eventing senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Blom, Merel

Aalten

Rumour Has It N.O.P.


Eventing senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Naber-Lozeman, Alice

Biddinghuizen

ACSI Harry Belafonte

Naber-Lozeman, Alice

Biddinghuizen

ACSI Peter Parker


Eventing Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Ruyter, Aliene

Opheusden

Bomba


Eventing Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bleekman, Janou

Devon, Engeland

Granntevka Prince

Boonzaaijer, Janneke

Renswoude

Campbelle WS

Frens, Gerdine  

Ermelo

Wishfull Thinking

Riel, Claire van  

Loon op Zand

Voulez Vous (Fanny)


Eventing Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Haas, Nina de

Hengstdijk

Cocu

Reine, Thierry van  

Herveld

Piet (ex: Glybourg)

Riel, Maartje van

Loon op Zand

Eppo

Scholten, Shirley

Hengelo, Gelderland

The Diamond Queen

Tatenhove, Quinty van

Gapinge

Valmont du Batut

Venderbosch, Bjinse

Harreveld

Espionage

Venderbosch, Bjinse

Harreveld

Lord Mayor


Eventing Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Driessen, Levi  

Esch

Lord Ricello

Laseroms, Asha

Zundert

Amati

Laseroms, Asha

Zundert

Valcor


Eventing pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Otto, Elise 

Schoonhoven

Orchid's Megan

Rijsewijk, Britt van  

Oisterwijk

Orchid's Tigersun


Eventing pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Driessen, Roza

Esch

Qualitat des Bourdons

Goedee, Georgina  

Utrecht

Madonna van de IJsseldijk

Houte, Sterre van  

Pannerden

Secret Benny

Peemen, Okke

Meerle

Hip Hop

Snepvangers, Kristy 

Bergen op Zoom

Chanel


Endurance

Endurance senioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Van den Berg, Joyce

Leiden

 

Horst, Iris van der

Smilde

 

Huijsman, Melisa

Voorschoten

 

Lakeman, Jarmilla

Warnsveld

 

Schuijt, Michelle  

Driehuis

 

Theunissen-Römer, Carmen

Landgraaf

 

Wilhelm, Jeanette

Ede

 


Endurance senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Jonkman, Angela

Scharmer

 

Koppenol, Fenne

Grathem

 

Woord, Kirsten van der 

IJmuiden

 


Endurance Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Koopmans, Jorrit

Wirdum

 


Endurance Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Lamsma, Imke

Vriezenveen

 

Mohamed, Ijjou

Leiden

 


Endurance Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bucher, Laura

Eerbeek

 

Kok, Anne Marijn

Hendrik-Ido-Ambacht

 

Kramer, Nanke

De Veenhoop

 

Lugt, Puck van der

Doorn

 

 

Reining

Reining senioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Berg, Olivier van den  

Etables (Frankrijk)

 

Dijk, Roel van

Beets (NH)

 

Ede, Petra van 

Barneveld

 

Freriks, Lia  

Zaandam

 

Geurts, Minou  

Nistelrode

 

Grether, Anne  

Boekel

 

Hoeven, Roy van der  

Wijdewormer

 

Pouls, Jurgen  

Grathem

 

Scharroo, Suzanne 

Woudenberg

 

Young-van Osch, Rieky  

Vorstenbosch

 


Reining Young rider, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cosijnse, Fabiënne

Baarn

 

Handgraaf, Danique  

Beverwijk

 

IJfs, Jody 

Ter Idzard

 

Jong, Tess de  

's-Gravenhage

 

Tsin, Casper  

Espel

 

Valent, Donna 

Beverwijk

 

Verboom, Liselotte  

Hummelo

 


Reining Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Boonstoppel, Pia 

Afferden

 

Verweij, Roos  

Hem

 

Wielsma, Erin Danni  

Buitenpost

 

Zwan, Yessie van der 

Ede

 


Voltige


Voltige seniorenteam, A-kader

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Roy Rogers, voltigeteam

Bilthoven

 


Voltige dames senioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Ridder, Claire de

Leidschendam

 

Sneekes, Carola

Callantsoog

 


Voltige dames senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Ruigrok, Roxanne

Hillegom

 


Voltige dames junioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Schaik, Renske van

Boekel

 


Voltige duo senioren, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Sneekes, Carola

Callantsoog

 

Sneekes, Esther

`t Zand

 


Mennen
 

Mennen vierspan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Bram  

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Chardon, IJsbrand

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Ronde, Koos de

Zwartewaal

 

Timmerman, Theo

Varsseveld

 


Mennen vierspan paarden, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Ronde, Peter de

Zwartewaal

 

Weusthof, Mark  

Rossum (Ov.)

 


Mennen vierspan pony’s, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Boer, Jan de

Terwolde

 


Mennen vierspan pony’s, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Edith

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Ham, Joey van der

Noordwijk

 

Hammink, Marijke

Bornerbroek

 

Kinds, Jannes

Balloo

 


Mennen tweespan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Verstappen, Harrie

Eersel

 


Mennen tweespan paarden, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Couwenberg, Erik

Veulen

 

Dijkhof, Geert 

Klarenbeek

 

Eijk, Stan van 

Schinveld

 

Engbers, Tom  

Vasse

 

Harmsel, Antonie ter

Rijssen

 

Letteboer, Raymond

Oud-Ootmarsum

 

Verheijen, Tristan

Weert

 


Mennen tweespan pony’s, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Bunt, Melanie van de

Lunteren

 

Hendriks, Cas

Zeeland

 

Woutera van de Kamp

Ermelo

 

Kekem, Karel van

Hoogblokland

 

Neerincx, Dirk

Elst, Gelderland

 

Rutjens, Rodinde

Weert

 


Mennen enkelspan paard, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Pestman, Rudolf

Eext

Diesel

Siebers, Saskia

Maarheeze

Axel


Mennen enkelspan paard, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Gommers, Joop

Dreumel

Bandit

Houterman, Eline

Horst/Meterik

Vygo

Schuiling, Anniek

Herveld

Aron (Zazou)

Vegt, Frank van der

Hoogeloon

Cosmo


Mennen enkelspan pony, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Pijl, Tamara

Loosdrecht

Dex

Schuiling, Marissa

Herveld

Kyra


Mennen enkelspan pony, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Vissers, Arion

Rucphen

Quinty

Zaayer, Annegreet

Wadenoijen

Ravell


Para-equestrian mennen, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Bart Blom

Poppen, Jacques

Froombosch

P. P.


Para-equestrian mennen, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Marwijk, Aad van

Hoenderloo

Kyra

Steenkamp, Dinja

Bussum

Balou

Veneman-Fleurke, Ingmar

Tweede Exloërmond

Umpire

Wegerif, Corrie

Apeldoorn

Fjenna Fiësta


Kijk voor actuele informatie en de mediaguides op www.knhs.nl/kaders.  

Categorie: nationale kaders

Ander Nieuws

  • Dressuurruiter Edward Gal als menner in Studio Sport
    Dressuurruiter Edward Gal als menner in Studio Sport
  • WK’s paardensport in 2022 naar Herning en Pratoni del Vivaro
    WK’s paardensport in 2022 naar Herning en Pratoni del Vivaro
  • Jeroen Houterman gekozen in FEI Driving Committee
    Jeroen Houterman gekozen in FEI Driving Committee