Belangrijke paardensportevenementen in 2019

Geplaatst op 22 december 2018 in Dressuur , Springen , Eventing , Mennen & para , Endurance , Voltige , Reining

Ook 2019 wordt weer een jaar vol prachtige paardensport met veel internationale wedstrijden en kampioenschappen op eigen bodem! Zet de volgende data alvast in je agenda:

Internationale paardensportevenementen in Nederland:

Januari
3 t/m 5 januari: IICH Groningen CSI2*, CSI1* (Zuidbroek)
17 t/m 20 januari: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1*  (Kronenberg)
24 t/m 27 januari: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
24 t/m 27 januari: Jumping Amsterdam CSI5*-W en CDI-W (Amsterdam)

Februari
7 t/m 10 februari: CSI De Peelbergen CSI3*, CSI1*, YH1* Winter Masters (Kronenberg)
21 t/m 24 februari: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)

Maart
13 t/m 17 maart: Reining 3*, Junioren 1* en Young riders1* (Grathem)
14 t/m 17 maart: Indoor Brabant - The Dutch Masters . CSI5*, CDI-W, CDI4*  (’s-Hertogenbosch)
28 t/m 31 maart: CAI Exloo CAI2*-H1, CAI2*-H2, CAI2*-H4, CAI2*-P1, CAI2*-P2CAI2*-P4 (Exloo)
28 t/m 31 maart: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
30 maart: Endurance Epe 1* 90, 2* 120 (Epe)

April
4 t/m 7 april: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
10 t/m 14 april: Zeeland Outdoor International CDI3*, CDICh-A, CDIJ, CDIP, CDIU25, CDIY (Nieuw en Sint Joosland)
11 t/m 14 april: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
18 t/m 21 april: Mennen CAI3*-H1, CAI3*-H2, [CAI3*-H4 WCupQ] (Kronenberg)
19 t/m 21 april: North Holland Horse Trials CCI2*-L, CCI3*-L, CCI3*-S, CCIP2 (Oudkarspel)

Mei
3 t/m 5 mei: Grandorse Horse Trials CCI2*-S, CCI3*-S, CCIP1 (Kronenberg)
3 t/m 5 mei: CVI Ermelo CVI3*, CVIJ2* (Ermelo)
6 t/m 8 mei: CSI Valkenswaard CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Valkenswaard)
9 t/m 11 mei: Dutch Endurance Festival, CEI1* 90, CEI2* 120, CEI2* 70+(2), CEI3* 160 (Ermelo)
13 t/m 15 mei: CSI Valkenswaard CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Valkenswaard)
20 t/m 22 mei: CSI Valkenswaard CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Valkenswaard)
23 t/m 26 mei: Jumping Schröder Tubbergen CSI1*, CSI2*, CSI3* (Tubbergen)
29 mei t/m 2 juni: Renswoude Horse Trials CCI2*-L, CCI3*-L, CCI3*-S, CCI4*-S (Renswoude)
29 mei t/m 1 juni: Dutch Youngster Festival CSIOCh NC-Y, CSIOJ NC-Y, CSIOP NC-Y, CSIOY NC-Y (Wierden)
29 mei t/m 2 juni: Driving Valkenswaard International CAI3*-H2, CAI3*-H4 WCupQ (Valkenswaard)
30 mei t/m 2 juni: CSI Eindhoven CSI1*, CSI3*, CSIYH1* (Eindhoven)

Juni
5 t/m 8 juni: Outdoor Wierden CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Wierden)
6 t/m 9 juni: Internationale dressuur de Peelbergen CDI3*, CPEDI3* (Kronenberg)
13 t/m 16 juni: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
17 t/m 23 juni: CSI Twente CSI1*, CSI2*, CSIO5*-NC, CDI3* (A), CDIO5*-NC (Geesteren)
20 t/m 23 juni: CSI De Peelbergen CSICh-A, CSIJ-A, CSIP, CSIU25-A (Kronenberg)
26 t/m 30 juni: CAI Beekbergen CAI2*-H4, CAI3*-H2, CAI3*-H4 WCupQ (Beekbergen)
27 t/m 30 juni: Outdoor CDI Exloo dressuur CDI3*, CDICh-A, CDIJ, CDIP, CDIU25, CDIY (Exloo)
28 t/m 30 juni: CSI5* Valkenswaard (Valkenswaard) 

Juli
3 t/m 7 juli: Outdoor Gelderland CSI1*, CSI3* (Arnhem)
9 t/m 13 juli: EK WK Reining (Givrins) 
9 t/m 14 juli: EK Springen Children, Junioren en Young riders CH de Wolden (Zuidwolde)
11 t/m 14 juli: EK Eventing Junioren en Young riders Maarsbergen Horsetrials (Maarsbergen)
15 t/m 17 juli: CSI Valkenswaard CSI2*, CSIV-B, CSIYH2* (Valkenswaard)
18 t/m 21 juli: CH De Wolden CSI2*, CSIYH1* (Zuidwolde)
19 t/m 21 juli: Longines Global Future Champions CSICh-A, CSIJ-A, CSIP, CSIU25-A, CSIY-A (Valkenswaard)
24 t/m 28 juli: EK Voltige (Ermelo)
24 t/m 28 juli: WK Voltige Junioren (Ermelo)
25 t/m 28 juli: CH De Wolden CSI2*, CSIYH1* (Zuidwolde)
25 t/m 27 juli: Eventing Emmeloord, CCI2*-L, CCI2*-S, CCI3*-L, CCI3*-S (Emmeloord)
30 juli t/m 4 augustus: Jumping de Driehoek CSI1*, CSI2*, CSI3* (Ommen) 

Augustus
1 t/m 4 augustus: WK Jonge Dressuurpaarden CDI1*, CH-M-YH-D (Ermelo)
1 t/m 4 augustus: CSI de Peelbergen CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Kronenberg)
9 t/m 11 augustus: Longines Global Champions Tour CSI5* LGCT - CSI5* - GCL - CSI2* - CSI1* - CSIYH1* (Valkenswaard)
12 t/m 14 augustus: CSI Valkenswaard Springen Jonge paarden 2* Future Champions week (Valkenswaard)
16 t/m 18 augustus: CSI Valkenswaard Children, Junioren, U25 en Young Riders (Valkenswaard)
19 t/m 25 augustus: EK Springen, Dressuur en Para-dressuur Rotterdam (Rotterdam)
23 t/m 25 augustus: Outdoor Helvoirt, CCI2*-S, CCI3*-S, CCI4*-S (Helvoirt)

September
12 t/m 15 september: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
26 t/m 29 september: Achterhoeks Hippisch Festijn Eventing 2*-L, 2*-S, 3*-L, 3*-S en P1 (Varsseveld)
28 september: CEI Dwingeloo 1* 90, 2* 120 (Dwingeloo)

Oktober
3 t/m 6 oktober: CSI Salland 1*, 2* en YH1* (Mariënheem)
10 t/m 13 oktober: Military Boekelo-Enschede CCIO4*-NC-L (Boekelo)
17 t/m 20 oktober: Jumping Zwolle 1*, 3*, YH1* (Zwolle)
24 t/m 27 oktober: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
30 oktober t/m 2 november: Indoor Wierden, Springen CSI2*, CSI1*, CSIYH1* (Wierden) 

November
8 t/m 10 november: Jumping Indoor Maastricht 1*, 4*, CAI-W (Maastricht)
14 t/m 17 november: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
20 t/m 24 november: Jumping De Achterhoek Children, Junioren, pony’s en U25 (Lichtenvoorde)
21 t/m 24 november: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
27 november t/m 1 december: Jumping De Achterhoek CSI2*, CSI1* (Lichtenvoorde)

December
19 t/m 22 december: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)

Bekijk hier de meest actuele kalender met alle categorie 1 en internationale wedstrijden in Nederland.


***

Nederlandse kampioenschappen:
20 april: NK Jachtpaarden (Ede)
25 t/m 28 april: NK Springen (Mierlo)
9 t/m 11 mei: NK Endurance (Ermelo)
24 t/m 26 mei: NK Dressuur en Para-dressuur
22 t/m 26 mei: NK Reining Senioren, Young Riders, Junioren (Grathem)
29 mei t/m 2 juni: NK Eventing Jeugd (Renswoude)
2 t/m 4 augustus: NK Enkelspan en tweespan (Hulsberg)
23 t/m 25 augustus: NK Mennen Pony’s (Oirschot)
10 t/m 13 oktober: NK Eventing senioren CCI4*L (Boekelo-Enschede)
Data en locatie van het NK Voltige en NK Mennen vierspannen in 2019 worden zsm bekend gemaakt.

***

KNHS-kampioenschappen:
1 t/m 3 maart: Indoorkampioenschappen Dressuur Subtop klasse ZZ-Zwaar t/m Zware Tour  (Ermelo)
8 t/m 9 maart: Indoorkampioenschappen Dressuur pony’s klasse B t/m Z2 (Ermelo)
15 t/m 16 maart: Indoorkampioenschappen Dressuur paarden klasse B t/m ZZ-Licht (Ermelo)
22 maart: Indoorkampioenschappen Springen pony’s klasse B (Ermelo)
23 maart: Indoorkampioenschappen Springen pony’s L t/m ZZ (Ermelo)
29 maart: Indoorkampioenschappen Springen Paarden B (Ermelo)
30 maart: Indoorkampioenschappen Springen Paarden L t/m ZZ (Ermelo)
24 t/m 26 mei: KNHS-kampioenschappen ZZ-Z en LT dressuur 
23 augustus: Hippiade Endurance klasse I t/m III (Ermelo)
23 en 24 augustus: Hippiade Voltige (Ermelo)
24 augustus: Hippiade Pony’s dressuur (alle klassen), afdelingsdressuur, verenigingskampioenschap en springen (L t/m ZZ) (Ermelo)
30 augustus: Hippiade Springen pony’s en paarden klasse B
30 t/m 31 augustus: Hippiade Paarden dressuur (B t/m ZZ-Licht), afdelingsdressuur, verenigingskampioenschap en springen (L t/m ZZ) (Ermelo)
6 t/m 7 september: KNHS Kampioenschap Samengesteld Mennen klasse L en M (Hengelo, Gelderland)
14 september: Hippiade Mennen (Ermelo)
20 t/m 22 september: CIC*** KNHS Kampioenschap Jonge Eventingpaarden (6- en 7 jaar) (Varsseveld)
21 t/m 22 september: KNHS-Kampioenschap eventing pony’s (Gorssel)
4 t/m 5 oktober: KNHS-Kampioenschap eventing paarden (Hattem)

***

Europese kampioenschappen:
9 t/m 14 juli: EK Springen Children, Junioren en Young riders (Zuidwolde)
11 t/m 14 juli: EK Eventing Junioren (Maarsbergen)
9 t/m 13 juli: EK Reining (Givrins Zwitserland)
24 t/m 28 juli: EK Voltige (Ermelo)
24 t/m 28 juli: EK Dressuur U25, Young Riders, Junioren en Children (San Giovanni in Marignano, Italië)
15 t/m 18 augustus: EK Pony’s Springen, Dressuur en Eventing Strzegom Horsetrials (Strzegom, Polen)
15 t/m 18 augustus: EK Endurance 160 km Endurance Festival (Euston Park, Groot Brittannië)
15 t/m 18 augustus: EK Vierspannen mennen (Donaueschingen, Duitsland)
19 t/m 25 augustus: EK Springen, Dressuur en Para-dressuur (Rotterdam)
29 augustus t/m 1 september: EK Eventing CCI CIC Luhmühlen (Luhmühlen, Duitsland)

***

Wereldkampioenschappen:
9 t/m 13 juli: WK Reining Junioren en Young riders (Givrins Zwitserland)
24 t/m 28 juli: WK Voltige Junioren (Ermelo)
1 t/m 4 augustus: WK Jonge Dressuurpaarden (Ermelo)
7 t/m 11 augustus: WK Mennen pony’s (Aszár Kisber, Hongarije)
5 t/m 8 september: WK Jonge menpaarden (Mezohegyes, Hongarije)
11 t/m 15 september: WK Mennen tweespan (Drebkau, Duitsland)
17 t/m 18 september: WK Endurance Young riders en Junioren (Pisa, San Rossore, Italië)
19 t/m 22 september: WK Jonge springpaarden (Lanaken, België)
21 t/m 22 september: WK Jonge Endurance paarden 130 en 160 km (Pisa, San Rossore, Italië)
25 t/m 29 september: WK Mennen pony’s, enkel-, twee- en vierspannnen (Aszár Kisber, Hongarije)

*** 

FEI Longines Wereldbekerwedstrijden springen 2019 West Europese League:
26 t/m 30 december: Jumping Mechelen (Mechelen, België)
10 t/m 13 januari: Longines CSI Basel (Bazel, Zwitserland)
17 t/m 20 januari: Partner Pferd Leipzich (Leipzich, Duitsland)
24 t/m 27 januari: Jumping Amsterdam (Amsterdam)
7 t/m 10 februari: Jumping Bordeaux (Bordeaux, Frankrijk)
3 t/m 7 april: CSI-W Finale Gothenburg Horse show (Göteborg, Zweden)

Seizoen 2019/2020 West Europese League:
17 t/m 19 oktober: CSI5*-W Oslo (Noorwegen)
24 t/m 27 oktober: CSI5*-W Helsinki (Finland)
30 oktober t/m 3 november: CSI5*-W Lyon (Frankrijk)
7 t/m 10 november: CSI5*-W Verona (Italië)
13 t/m 17 november: CSI5*-W German Masters Stuttgart (Duitsland)
28 november t/m 1 december: CSI5*-W Madrid (Spanje)
13 t/m 15 december: CSI5*-W La Coruña (Spanje)
16 t/m 22 december: CSI5*-W London Olympia (Groot-Brittannië)
26 t/m 30 december: CSI5*-W Jumping Mechelen (België) 

***

FEI Longines Wereldbekerwedstrijden dressuur 2019 West Europese League:
26 t/m 30 december: CDI-W Jumping Mechelen (Mechelen, België)
24 t/m 27 januari: CDI-W Jumping Amsterdam (Amsterdam)
14 t/m 17 februari: CDI-W VR Classics Neumunster (Neumünster, Duitsland)
14 t/m 17 maart: CDI-W The Dutch Masters Indoor Brabant (’s-Hertogenbosch)
3 t/m 7 april: CDI-W Finale Gothenburg Horse show (Göteborg, Zweden) 

Seizoen 2019/2020 West Europese League:
17 t/m 20 oktober: CDI-W Herning (Denemarken)
30 oktober t/m 3 november: CDI-W Lyon (Frankrijk)
13 t/m 17 november: CDI-W Stuttgart (Duitsland)
28 november t/m 1 december: CDI-W Madrid (Spanje)
4 t/m 8 december: CDI-W Salzburg Arena Messezentrum (Oostenrijk)
16 t/m 22 december: CDI-W London Olympia (Groot-Brittannië)
26 t/m 30 december: CDI-W Mechelen (België) 

***

FEI Wereldbekerwedstrijden vierspannen 2019:
26 t/m 30 december: CAI-W Jumping Mechelen (Mechelen, België)
17 t/m 20 januari: CAI-W  Partner Pferd Leipzich (Leipzich, Duitsland)
7 t/m 10 februari: Finale Jumping Bordeaux (Bordeaux, Frankrijk)

Seizoen 2019/2020:
30 oktober t/m 3 november: CAI-W Lyon (Frankrijk)
8 t/m 10 november: CAI-W Maastricht
13 t/m 17 november: CAI-W Stuttgart (Duitsland)
29 november t/m 1 december: CAI-W Stockholm (Zweden)
30 november t/m 1 december: CAI-W Budapest (Hongarije)
12 t/m 15 december: CAI-W Geneva (Zwitserland)
16 t/m 22 december: CAI-W London Olympia (Groot-Brittannië)
26 t/m 30 december: CAI-W Jumping Mechelen (België)

FEI World Cup wedstrijden mennen:
18 t/m 21 april: CAI3*-H4 WCupQ Internationale Menwedstrijden Kronenberg
8 t/m 12 mei: CAIO4*-H4 WCupQ Royal Windsor Horseshow (Groot-Brittannië)
10 t/m 12 mei: CAIO4*-H4 WCupQ Mezohegyes (Hongarije)
29 mei t/m 2 juni: CAI3*-H4 WCupQ Driving Valkenswaard International  
5 t/m 9 juni: CAIO4*-H4 WCupQ Saumur (Frankrijk)
20 t/m 23 juni: CAI3*-H4 WCupQ Riesenbeck International (Duitsland)
26 t/m 30 juni: CAIO4*-H4 WCupQ Beekbergen
17 t/m 21 juli: CHIO Aachen (Aken, Duitsland)
1 t/m 4 augustus: CAI3*-H4 WCupQ Nebanice (Tjsechië)
15 t/m 18 augustus: CAI3*-H4 WCupQ Donaueschingen (Duitsland)

***

FEI Longines Nations Cup springen 2019:
16 t/m 19 mei: CSIO3* Drammen (Noorwegen)
16 t/m 19 mei: CSIO5* La Baule (Frankrijk)
22 t/m 26 mei: CSIO5* Piazza di Siena Rome (Italië)
30 mei t/m 2 juni: CSIO3* Lisbon (Portugal)
30 mei t/m 2 juni: CSIO5* St Gallen (Zwitserland)
6 t/m 9 juni: CSIO5* Barcelona (Spanje)
17 t/m 23 juni: CHIO Geesteren
11 t/m 14 juli: Falsterbo Horse Show (Zweden)
17 t/m 21 juli: CHIO Aachen (Duitsland)
25 t/m 28 juli: Royal International Horse Show Hickstead (Groot-Brittannië)
7 t/m 11 augustus: CSIO5* Dublin Horse Show (Ierland)
28 augustus t/m 1 september: CSIO5* Gijon (Spanje)
3 t/m 6 oktober: CSIO5*-NC finale  

***

FEI Nations Cup dressuur 2019:
16 t/m 19 mei: CDIO5*-NC Compiegne (Frankrijk)
23 t/m 26 mei: CDIO4*-NC Uggerhalne (Denemarken)
17 t/m 23 juni: CDIO5*-NC Geesteren,
11 t/m 14 juli: CDIO5*-NC Falsterbo, (Zweden)
17 t/m 21 juli: CDIO5*-NC Aachen, (Duitsland)
25 t/m 28 juli: CDIO3*-NC Hickstead (Groot-Brittannië)

***

FEI Nations Cup eventing 2019:
23 t/m 26 mei: CCIO4*-NC-S Houghton Hall (Groot-Brittannië)
5 t/m 9 juni: CCIO4*-NC-S Pratoni del Vivaro (Italië)
26 t/m 30 juni: CCIO4*-NC-S Strzegom (Polen)
17 t/m 21 juli: CCIO4*-S Aken (Duitsland)
24 t/m 28 juli: CCIO4*-NC-S Cappoquin (Ierland)
7 t/m 13 augustus: CCIO4*-NC-S Le Pin au Haras (Frankrijk)
19 t/m 22 september: CCIO4*-NC-S Waregem (België)
10 t/m 13 oktober: CCIO4*-NC-L Boekelo (Nederland) 

***

Eventing CCI5*-L:
1 t/m 5 mei: Badminton Horse Trials (Groot-Brittannië)
13 t/m 16 juni: CCI5* Luhmühlen (Duitsland)
5 t/m 8 september: Burghley Horse Trials (Groot-Brittannië)
23 t/m 27 oktober: CCI5* Pau (Frankrijk)

*** 

KNHS-competities:
De KNHS organiseert elk jaar verschillende KNHS-competities.

KNHS-FNRS Springcompetitie
Halve finale
Zondag 10 februari 2019 - Stal Groenendaal, Bunschoten

Finale
Zondag 24 maart 2019 – KNHS-Centrum, Ermelo 

KNHS-Luzac Jeugdcompetitie Springen 2019
19 januari - Utrecht
27 januari - Wierden
10 februari - Exloo
9 of 10 maart - Kronenberg
16 maart, incl. finale - Lichtenvoorde 

KNHS-Witte Van Moort Para Men Trophy 2019
Er is nog geen kalender voor 2019. 

KNHS-Greenpoint Kostendrukkers Cup
27 december 2018 – Nieuw en St. Joosland (De Kroo)
27 januari 2019 – Oirschot (RV Klavertje Vier)
9 februari 2019 – De Meern (RV De Voornruiters)
9 maart 2019 – Berkel-Enschot (RSV De Cavalieren)
27 april 2019 – Nispen (RV Argonaut)
12 mei 2019 – Exloo (Hippisch Centrum Exloo)
2019 (Finale) – ntb

KNHS-Felix Hippisch Cup
28 december 2018 – Nieuw en St. Joosland (De Kroo)
12 januari 2019 – Vorden (Dressuurstal Seren)
16 februari 2019 – Genemuiden (Zwartewaterruiters)
23 maart 2019 – Berlicum NB (RV De Cowboys)
27 april 2019 – Geesteren (RV Sint Joris)
11 mei 2019 – Tolbert (RV Annen)
2019 (Finale) – ntb

KNHS-Witte Van Moort Para Dressuur Trophy
Cyclus 1
Maandag 24 december 2018, Hellendoorn (RV. Hertruiters)
Zondag 13 januari 2019, Zuidwolde (RV. Millenniumruiters)
Vrijdag 25 januari 2019, Jumping Amsterdam (kwalificatiewedstrijd) 

Cyclus 2
Zaterdag 16 februari 2019, Beuningen (PSV La Grande)
Vrijdag 8 maart 2019, Berkel-Enschot (RSV De Cavalieren)
Vrijdag 15 maart 2019, Indoor Brabant (kwalificatiewedstrijd)
Finale: ntb

KNHS-Divoza Kampioenschap Jonge Dressuurpony's
Er is nog geen kalender voor 2019.

Harry's Horse Zitcompetitie
Er is nog geen kalender voor 2019.

KNHS-Hartog Lucerne Trophy
Er is nog geen kalender voor 2019.

Meer informatie over de activiteiten op het Nationaal Hippisch Centrum in Ermelo vind je op: www.knhscentrum.nl. Alle KNHS-activiteiten vind je op www.knhs.nl/agenda.

Wijzigingen onder voorbehoud! Foutje gezien? Stuur een mail naar mediavoorlichting@knhs.nl. 

Foto: Arnd.nl

Categorie: kalender, kampioenschap, competitie

Ander Nieuws

  • Leren Paardrijden: Losrijden bij het springen *Video
    Leren Paardrijden: Losrijden bij het springen *Video
  • KNHS Instructeurscongres 2019: Een leven lang leren
    KNHS Instructeurscongres 2019: Een leven lang leren
  • Samenwerking levert WK-zilver op voor Oranje tweespannen, Stan van Eijk brons
    Samenwerking levert WK-zilver op voor Oranje tweespannen, Stan van Eijk brons