­ Jaarplan 2019 gepresenteerd aan KNHS Ledenraad - KNHS

Jaarplan 2019 gepresenteerd aan KNHS Ledenraad

Geplaatst op 09 november 2018

Tijdens de Ledenraadsvergadering op donderdag 8 november is het Jaarplan 2019 goedgekeurd. Hierin staan de focuspunten voor het komende jaar geformuleerd. Algemeen directeur Theo Fledderus vertelt in deze video over de ambities en doelen van de KNHS in 2019:

Kan je deze content niet goed zien? Dan heb je waarschijnlijk voor een aantal cookies geen toestemming gegeven. Accepteer de marketing cookies om de content wel te zien. 

Lees meer over cookiesWat gaan we in 2019 doen? Een korte samenvatting uit het Jaarplan 2019:

Leukere wedstrijdsport
Voor de laagste klassen gaan we eenvoudige spelregels opstellen, die voor iedereen begrijpelijk en overzichtelijk zijn. Het wordt leuker, simpeler en makkelijker. Hierbij zijn de enige uitgangspunten: veiligheid, eerlijke sport en paardenwelzijn. Maar dat betekent wel dat we daar ook naar handelen. Komt één van de deze uitgangspunten in het geding dan spreken we elkaar hier op aan en wordt er adequaat op gehandhaafd vanuit de KNHS.

Deskundig beoordeeld worden door juryleden die daar verstand van hebben is waarom een dressuurruiter op wedstrijd gaat. Dat moet dan wel tot uiting komen in de protocollen die je als ruiter mee naar huis krijgt. We gaan in de bijscholingen samen met onze officials werken aan een positief opbouwende feedback op protocollen waarvan je als ruiter kunt leren en gestimuleerd wordt. Voordat je op wedstrijd gaat kun je straks onderdelen van je proef deskundig laten beoordelen door KNHS-officials door een video te uploaden in de KNHS Dressuurproeven app.

De jeugd krijgt in 2019 een eigen wedstrijdcircuit. We gaan van start met een pilot van jeugdrubrieken. Wedstrijden waar kinderen en jongeren alleen tegen eigen leeftijdsgenoten rijden. Ook dat maakt het deelnemen aan wedstrijden leuker.

EK Dressuur en Springen in eigen land
In augustus 2019 vinden de Europese Kampioenschappen Springen, Dressuur en Paradressuur plaats in Rotterdam. Dit wordt het grootste paardensportevenement in Nederland sinds de Wereldruiterspelen in Den Haag in 1994. Er worden in 2019 een record aantal internationale kampioenschappen gehouden in Nederland en natuurlijk willen wij kampioen worden in eigen land voor afgeladen tribunes vol met oranje fans.  

Buitenrijden.nl
Naast de KNHS buitenrij app die in augustus live is gegaan in de app store, is buitenrijden.nl de onafhankelijke gids op het gebied van buitenrijden en ruitervakanties. Door onze samenwerking met o.a. Staatsbosbeheer kunnen we straks alle ruiterpaden in Nederland tonen op buitenrijden.nl. Dat is uniek en nog nergens anders vertoond. In één oogopslag zie je straks waar je kunt buitenrijden, welke routes aansluiten, waar je kunt parkeren, maar ook waar je het beste kunt overnachten of de meest fantastische ruitervakanties kunt boeken.

Liefde voor het paard
Het is niet alleen een plicht, maar een intrinsieke overtuiging goed voor onze paarden te willen zorgen. Om dat goed te kunnen doen heb je kennis nodig. Over paardengedrag, verzorging, gezondheid en huisvesting. De KNHS heeft als geen ander deze kennis in huis en dat gaan we in 2019 actief en intensief uitdragen en ontsluiten voor publiek, ruiters en paardeneigenaren.

Een leven lang leren
In 2019 wordt er een kindervariant van de KNHS-ruiteropleiding ‘Leer paardrijden met plezier’ deel 1 (brons) gemaakt. Daarnaast wordt de opleiding tot manege instructeur verder inhoudelijk verbeterd. We gaan leergangen opzetten voor KNHS-instructeurs en samen met instructeurs, trainers en topruiters een videoplatform opzetten met als doel zo veel mogelijk kennis over paardrijden, rijtechniek, verzorging, gedrag en gezondheid toegankelijk te maken.

Een servicegerichte organisatie
Alles wat we doen, doen we voor onze leden. Maar dat wordt door onze leden nog niet altijd zo ervaren. Daar blijven we aan werken. Bij de KNHS voel je je welkom, we zijn gastvrij, we maken het gemakkelijk voor je en we weten hoe het zit als het over paardensport gaat. We willen door onze leden gewaardeerd worden met minimaal een 7 en dat gaan we structureel meten.

Statutenwijziging
Komende tijd worden de statuten van de KNHS gemoderniseerd. Marjan Olfers, hoogleraar sport en recht, zal dit proces begeleiden samen met een stuurgroep met vertegenwoordigers uit de ledenraad, het bestuur en de werkorganisatie. De uitkomsten worden meegenomen in een notitie met  een stappenplan en planning. Doel is dat de gewijzigde statuten in ledenraadsvergadering op 13 juni 2019 worden gepresenteerd. 

Financieel gezond
Tijdens de ledenraadsvergadering werd ook de begroting voor 2019 goedgekeurd. Theo van der Meulen gaf een toelichting: “De begroting voor 2019 ziet er positief uit. We gaan uit van een kleine plus van € 15.000,-. De KNHS heeft geen winstoogmerk, dus alles wat we aan inkomsten binnenhalen wordt besteed aan de ontwikkeling en bevordering van de paardensport in Nederland.” De contributie is in 2019 vastgesteld op € 25,- per jaar. Voor alle overige tarieven zie de KNHS-tarievenlijst 2019.

Je kunt het Jaarplan 2019 nu downloaden op: www.knhs.nl/jaarplan

Je kunt de tarievenlijst 2019 nu downloaden op: www.knhs.nl/tarieven

Foto: Arnd.nl

Categorie: Ledenraad, jaarplan

Ander Nieuws

  • KNHS Ledenraad stemt in met Jaarrekening 2021
    KNHS Ledenraad stemt in met Jaarrekening 2021
  • KNHS Ledenraad: begroting 2022 goedgekeurd
    KNHS Ledenraad: begroting 2022 goedgekeurd
  • KNHS Ledenraad: Cees Roozemond herkozen als voorzitter
    KNHS Ledenraad: Cees Roozemond herkozen als voorzitter