Overzicht hippische kaders per 1 januari 2018

Geplaatst op 02 januari 2018 in Dressuur & para , Springen , Eventing , Mennen & para , Endurance , Voltige , Reining en KNHS

De nationale kaders bestaan uit de beste combinaties van Nederland. Er zijn kaders voor Pony's, Junioren, Young Riders, U25 en Senioren. De kadercombinaties worden begeleid door de bondscoach en kunnen geselecteerd worden voor internationale kampioenschappen en landenwedstrijden.

Kadercriteria 2018
De KNHS heeft in overleg met de bondscoaches dressuur, eventing en reining besloten de kadercriteria voor 2018 aan te passen. Lees hier wat er gewijzigd is.

Welke kaders zijn er?
Een kader bestaat altijd uit een A-kader (bij springen, dressuur en eventing heet dat een Olympisch kader) en een B-kader. In het Olympische of A-kader zitten de sterkste combinaties. In het B-kader zitten de combinaties waarvan wordt verwacht dat ze kunnen doorstromen naar het Olympisch- of A-kader. De Pony's, Junioren en Young Riders van de disciplines dressuur, springen en eventing maken deel uit van het KNHS Talentenplan.  

Hoe kom je in een kader?
Of je wordt opgenomen in een kader hangt af van je resultaten tijdens de observatiewedstrijden en/of wedstrijden voor kadervorming. Hoe dat precies werkt staat in de deelnemingsovereenkomsten die je ook kunt vinden op www.knhs.nl.

In het overzicht hieronder kun je per discipline zien wie er op dit moment in een kader is opgenomen:

DRESSUUR

Dressuur senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Gal, Edward

Oosterbeek

Glock's Voice

Gal, Edward

Oosterbeek

Glock's Zonik

Meer, Patrick van der

Naaldwijk

Zippo

Silfhout, Diederik van 

Lunteren

Four Seasons

Witte-Vrees, Madeleine

Schijndel

Cennin


Dressuur senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Aqiedo

Gevers, Katja

Berlicum

Thriller

Haazen, Jeannette

Neeroeteren, België

Dabanos D'04

Heijkoop, Danielle

Rotterdam

Badari

Zweistra, Thamar

Schore

Hexagon's Double Dutch


Dressuur U25, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Meulendijks, Anne

Heeze

MDH Avanti N.O.P.

Nekeman, Denise 

Hasselt

Boston STH


Dressuur U25, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nieuwenhuis, Jeanine 

Serooskerke

TC Athene

Vlist, Maxime van der

Baarle-Nassau

Bailey


Dressuur Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Donkers, Esmée 

Venhorst

Chaina


Dressuur Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Oudhof, Bo

Nijeberkoop

Colt Sollenburg

Donkers, Esmée 

Venhorst

Zaffier

Zoutendijk, Lisanne

St. Willebrord

Kostendrukkers Ringo Star

Zwambagt, Febe van

Bergharen

FS Las Vegas


Dressuur Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kuintjes, Zoë  

Aalsmeer

Primeval Brittsion

Peperstraten, Daphne van

Oude-Tonge

Greenpoint’s Cupido


Dressuur Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Rockx, Thalia

Roosendaal

Golden Dancer de la Fazenda

Siemer, Florence

Rekem

Zidane


Dressuur pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Elin's Noncisdado


Dressuur pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baars, Shanna  

Nieuw-Vennep

Don Camillo du Bois

Gilbers, Thessa  

Varsseveld

Baumann's Despino

Pols, Sanne van der  

Abbenbroek (gem. Nissewaard)

TC Syria

Prinsen, Fleur 

Achterveld

Next Black Magic

Romney, Kiki

Poortugaal

Reedborger Amazing

Rooij, Evi van

Sint Michielsgestel

King Stayerhof’s Jango

Zwaagstra, Esmee 

Dedemsvaart

Desperado


Dressuur children, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pols, Sanne van der

Abbenbroek (gem. Nissewaard)

Excellentie


Dressuur children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Buijs, Sanne

Heusden (gem. Heusden)

Happy Feet

Nek, Lara

Wijdewormer

Fariska 


Para- dressuur, Paralympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dulk, Nicole den

Elen, België

Faust

Dulk, Nicole den

Elen, België

Wallace N.O.P.

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Alphaville N.O.P.

Voets, Sanne

Berghem

Demantur N.O.P.


Para- dressuur, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Horst, Rixt van der

Grou / Nistelrode

Uniek

Krijnsen, Lotte

Enschede

Rosenstolz

Krijnsen, Lotte

Enschede

Zarienta

Roling-Nobel, Annemarieke

Kropswolde

Doo Schufro 


Springen

Springen senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Asten, Leopold van

Duizel

VDL Groep Zidane

Dubbeldam, Jeroen

Weerselo

SFN Zenith

Hendrix, Michel 

Kessel

Baileys

Houtzager, Marc

Rouveen

Sterrehof's Calimero

Smolders, Harrie

Grobbendonk, België

Don VHP Z

Schuttert, Frank 

Ommen

Chianti's Champion

Smolders, Harrie

Grobbendonk, België

Emerald

Vleuten, Maikel van der

Someren

Arera C

Vrieling, Jur  

Holwierde

VDL Glasgow vh Merelsnest N.O.P.


Springen senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pals, Johnny  

As (België)

Wesselina

Poels, Aniek

Swolgen

Athene (Berlin)

Schans, Wout-Jan van der 

Nijkerk

Capetown


Springen Young Riders,  A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nooren, Lisa

Engis, België

VDL Groep Sabech d'Ha

Thijssen, Sanne

Baarlo

Con Quidam


Springen Young Riders,  B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nooren, Lisa

Engis, België

Hocus Pocus de Muze

Thijssen, Sanne

Baarlo

Celine M Z


Springen Junioren,  A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Mheen, Rowen van de 

Hoevelaken

Q Verdi


Springen Junioren,  B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kersten, Lars  

Egchel

H-Cassino

Kersten, Niels 

Egchel

Can Win

Kersten, Niels 

Egchel

Carefull

Morssinkhof, Paris  

Hierden

Bayamo

Schellekens, Tom 

Esbeek

Dena-Sienne

Thijssen, Mel 

Baarlo

Ambler Gambler 


Springen Children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Engelsman, Lily

Berkhout

Whipped Cream

Joosten, Cejay  

Zevenaar

Sagnol


Springen pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Zeppe van de IJsseldijk


Springen pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

IJland, Mart

Hengelo Ov.

Fantasia


Eventing

Eventing senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Blom, Merel

Aalten

Rumour Has It N.O.P.


Eventing senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Naber-Lozeman, Alice

Biddinghuizen

ACSI Harry Belafonte

Naber-Lozeman, Alice

Biddinghuizen

ACSI Peter Parker


Eventing Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Soeteman, Mauro

Hoeven

Electra

Olivia Pleysier

Bilthoven

Spirit Excalibur


Eventing Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Myrle Schoones

Neerpelt (BEL)

Ravallo van de Smeetshoeve


Eventing Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Reine, Thierry van  

Herveld

Piet (ex: Glybourg)

Reine, Thierry van  

Herveld

Reenmore Alfie

Riel, Maartje van

Loon op Zand

Eppo

Venderbosch, Bjinse

Harreveld

Espionage

Venderbosch, Bjinse

Harreveld

Lord Mayor 


Eventing pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Otto, Elise 

Schoonhoven

Orchid's Megan

Rijsewijk, Britt van  

Oisterwijk

Orchid's Tigersun


Eventing pony’s, B-kader
 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Goedee, Georgina  

Utrecht

Madonna van de IJsseldijk

Houte, Sterre van  

Pannerden

Secret Benny

Laros, Lois  

Langeweg

Sunshine Of Toys

Snepvangers, Kristy 

Bergen op Zoom

Chanel

Snepvangers, Kristy 

Bergen op Zoom

Robin Hood 


Endurance

Endurance senioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Van den Berg, Joyce

Leiden

 

Horst, Iris van der

Smilde

 

Huijsman, Melisa

Voorschoten

 

Lakeman, Jarmila

Warnsveld

 

Schuijt, Michelle  

Driehuis

 

Theunissen-Römer, Carmen

Landgraaf

 

Wilhelm, Jeanette

Ede

 


Endurance senioren, B-kader
 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Jonkman, Angela

Scharmer

 

Koppenol, Fenne

Grathem

 

Woord, Kirsten van der 

IJmuiden

 


Endurance Young Riders, B-kader
 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Koopmans, Jorrit

Wirdum

 


Endurance Junioren, A-kader
 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Lamsma, Imke

Vriezenveen

 

Mohamed, Ijjou

Leiden

 


Endurance Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kramer, Nanke

De Veenhoop

 


Reining

Reining senioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Berg, Olivier van den  

Etables (Frankrijk)

 

Dijk, Roel van

Beets (NH)

 

Ede, Petra van 

Barneveld

 

Freriks, Lia  

Zaandam

 

Geurts, Minou  

Nistelrode

 

Grether, Anne  

Boekel

 

Hoeven, Roy van der  

Wijdewormer

 

Pouls, Jurgen  

Grathem

 

Scharroo, Suzanne 

Woudenberg

 

Young-van Osch, Rieky  

Vorstenbosch

 


Reining Young rider, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cosijnse, Fabiënne

Baarn

 

Handgraaf, Danique  

Beverwijk

 

Jong, Tess de  

's-Gravenhage

 

Tsin, Casper  

Espel

 

Valent, Donna 

Beverwijk

 

Verboom, Liselotte  

Hummelo

 


Reining Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Boonstoppel, Pia 

Afferden

 

Verweij, Roos  

Hem

 

Wielsma, Erin Danni  

Buitenpost

 

Zwan, Yessie van der 

Ede

 


Voltige


Voltige seniorenteam, A-kader

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Roy Rogers, voltigeteam

Bilthoven

 


Voltige dames senioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Ridder, Claire de

Leidschendam

 

Sneekes, Carola

Callantsoog

 


Voltige heren junioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Seidel, Arthur

Nieuweroord

 


Voltige dames junioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Kubbe, Annebeth

Noordeloos

 

Schaik, Renske van

Boekel

 

Seidel, Charlotte

Nieuweroord

 


Voltige dames junioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Geelhoed, Lotte

Amersfoort

 

 

Mennen 

Mennen vierspan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Bram  

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Chardon, IJsbrand

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Ronde, Koos de

Zwartewaal

 

Timmerman, Theo

Varsseveld

 


Mennen vierspan paarden, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Ronde, Peter de

Zwartewaal

 

Weusthof, Mark  

Rossum (Ov.)

 


Mennen vierspan pony’s, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Edith

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Boer, Jan de

Terwolde

 

Hammink, Marijke

Bornerbroek

 


Mennen vierspan pony’s, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Ham, Joey van der

Noordwijk

 

Kinds, Jannes

Balloo

 


Mennen tweespan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Verstappen, Harrie

Eersel

 


Mennen tweespan paarden, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Couwenberg, Erik

Veulen

 

Dijkhof, Geert 

Klarenbeek

 

Eijk, Stan van 

Schinveld

 

Engbers, Tom  

Mander

 

Harmsel, Antonie ter

Rijssen

 

Letteboer, Raymond

Oud-Ootmarsum

 

Verheijen, Tristan

Weert

 


Mennen tweespan pony’s, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Hendriks, Cas

Zeeland

 


Mennen tweespan pony’s, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Bunt, Melanie van de

Lunteren

 

Kamp-Roozendaal, Woutera van der

Ermelo

 

Kekem, Karel van

Hoogblokland

 

Neerincx, Dirk

Elst, Gelderland

 

Poele, Heidi te

Wolphaartsdijk

 

Rutjens, Rodinde

Weert

 


Mennen enkelspan paard, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Pestman, Rudolf

Eext

Diesel

Siebers, Saskia

Maarheeze

Axel


Mennen enkelspan paard, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Dibbits, Arie

Bergharen

Elton John

Gommers, Joop

Dreumel

Bandit

Houterman, Eline

Horst/Meterik

Vygo

Schuiling, Anniek

Herveld

Aron (Zazou)

Velden-Rijkers, Ans van der

Uden

Ceasar

Vegt, Frank van der

Hoogeloon

Cosmo


Mennen enkelspan pony, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Schuiling, Marissa

Herveld

Kyra


Mennen enkelspan pony, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pijl, Tamara

Loosdrecht

Dex

Vissers, Arion

Rucphen

Quinty

Zaayer, Annegreet

Wadenoijen

Ravell


Para-equestrian mennen, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Bart Blom


Para-equestrian mennen, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Laan, Marcel van der

Delfzijl

Mambo

Marwijk, Aad van

Hoenderloo

Kyra

Poppen, Jacques

Froombosch

Honike

Steenkamp, Dinja

Bussum

Balou

Veneman-Fleurke, Ingmar

Tweede Exloërmond

Umpire

Wegerif, Corrie

Apeldoorn

Fjenna Fiësta

Witvoet, Martje

Appelscha

Havehoeve’s Boy 


Foto: Sanne Thijssen met Celine M Z (Hippofoto.be)

Categorie: kadercriteria, nationale kaders

Ander nieuws

  • Donderdagavond 19 juli: WhatsApp vragenavond Hippiade 2018
    Donderdagavond 19 juli: WhatsApp vragenavond Hippiade 2018
  • Verslag springforum op 25 juni 2018
    Verslag springforum op 25 juni 2018
  • Impressie voorselectie KNHS Talentendag
    Impressie voorselectie KNHS Talentendag
Wij maken gebruik van cookies Ok