Voormalig winnaars NK Springen 1937 - 2018

Geplaatst op 21 april 2019 in Springen

Van 25 tot en met 28 april 2019 wordt het NK Springen gehouden tijdens CH Mierlo. Het Nederlands Kampioenschap Springen wordt al sinds 1937 georganiseerd. Na een korte onderbreking door de Tweede Wereldoorlog, werd het in 1947 weer jaarlijks voortgezet. Vanaf 1959 werd er een Jeugdrubriek toegevoegd, later de Young riders en Junioren. Sinds 2010 wordt er ook een NK georganiseerd voor Children. Deze rijke geschiedenis van het NK Springen heeft ons door de jaren heen mooie winnaars opgeleverd.

Winnaars NK Springen Senioren

Jaar

 

Ruiter

Paard

2018

 

Frank Schuttert

Beautiful Red

2017

 

Marc Houtzager

Sterrehof’s Calimero

2016

 

Frank Schuttert

Go Easy de Muze

2015

 

Leopold van Asten

VDL Groep Zidane

2014

 

Maikel van der Vleuten

VDL Groep Eureka

2013

 

Gert-Jan Bruggink

Primeval Dejavu

2012

 

Jur Vrieling

VDL Bubalu

2011

 

Jeroen Dubbeldam

BMC Quality Time TN

2010

 

Gerco Schröder

Eurocommerce New Orleans

2009

 

Jeroen Dubbeldam

BMC van Grunsven Whisper

2008

 

Jur Vrieling

VDL Emmerton

2007

 

Angelique Hoorn

Blauwendraad's O'Brien

2006

 

Gerco Schröder

Eurocommerce Berlin

2005

 

Mathijs van Asten

Kwidanta van de Laarseheide

2004

 

Emile Tacken

Miss Montana

2003

 

Leopold van Asten

VDL Think Twice II

2002

 

Gert-Jan Bruggink

Joel

2001

 

Angelique Hoorn

Hascal

2000

 

Albert Voorn

Lando

1999

 

Ben Schröder

Bollvorm's Athletico

1998

 

Jos Lansink

Nissan High Valley Z

1997

 

Jos Lansink

Calvaro Z

1996

 

Piet Raymakers

Jewel's Emerald

1995

 

Jos Lansink

Bollvorm's Aldatus

1994

 

Jos Lansink

Olympic Concorde

1993

 

Jos Lansink

Libero H

1992

 

Jos Lansink

Libero H

1991

 

Jos Lansink

Egano

1990

 

Jos Lansink

Libero H

1989

 

Marcel Dufour

Olympic Simply Magic

1988

 

Rob Ehrens

Olympic Sunrise

1987

 

Wout-Jan van der Schans

Olympic Treffer

1986

 

Toon Holtus

Jonggor

1985

 

Emile Hendrix

Spargo

1984

 

Emile Hendrix

Spargo

1983

 

Rob Ehrens

Surprice

1982

 

Henk Nooren

Opstalan N

1981

 

Henk Nooren

Opstalan's Funest

1980

 

Piet Raijmakers

Isocratus S

1979

 

Willy van der Ham

Leanca Z

1978

 

Toon Ebben

Jumbo Design

1977

 

Henk Nooren

Funest

1976

 

Harrie Wouters van den Oudenweijer

Salerno

1975

 

Johan Heins

Windsor

1974

 

Henk Nooren

Jagermeister

1973

 

Rob Eras

Sandy Way

1972

 

Henk Nooren

Gondelier

1971

 

Frans van Herten

The Robber

1970

 

Toon Ebben

Abadan

1969

 

Jan Maathuis

The Saint

1968

 

Jan Maathuis

Fliegette

1967

 

Jan Maathuis

Fliegette

1966

 

Josje Ernst

Blacky

1965

 

Jan Maathuis

Fliegette

1964

 

Tjeerd Velstra

Good Luck

1963

 

Jan Maathuis

Troongravin Anna

1962

 

Tjeerd Velstra

The Honest Man

1961

 

Toon Ebben

Bajazzo

1960

 

Irene Jansen

Icare F II

1959

 

Willy Scheeren

Berenice xx

1958

 

Bertie Uytendaal

Hanco

1957

 

Willy Scheeren

Audacieux

1956

 

Rinus Koster

Cobbey

1955

 

Wiel Hendrickx

Byou

1954

 

Jaap Rijks

Master

1953

 

Joachim Gruppelaar

Random Harvest

1952

 

Jaap Rijks

Master

1951

 

Jaap Baron van Lynden

Competente

1950

 

Willy Scheeren

Manuela

1949

 

Karel Hensen

Maaike

1948

 

Adriana Pasman van Riemsdijk

O-Xenophon

1947

 

Fons Janssens

No No Nanette

   

Onderbreking door WOII

 

1940

 

Dirk Pasman

Saint George

1939

 

Geannuleerd

 

1938

 

Trijntje Hammer Palsma

Xenophon

1937

 

Dirk Pasman

Saint George


Winnaars NK Springen Young riders

Jaar

 

Ruiter

Paard

2018

 

Megan Laseur

Cleopatra

2017

 

Kim Hoogenraat

Ceasar

2016

 

Sanne Thijssen

Con Quidam RB

2015

 

Sanne Thijssen

Con Quidam RB

2014

 

Lisa Nooren

Flying Saucer das Umburanas

2013

 

Sjaak Sleiderink

Zhivago

2012

 

Stephanie van den Brink

Wapper

2011

 

Ruben Romp

Kadans Webster SFN

2010

 

Ruben Romp

Cobos

2009

 

Maikel van der Vleuten

Audi's Dargita

2008

 

Gerben Morsink

That's Life

2007

 

Maikel van der Vleuten

Audi's Parmala Douche

2006

 

Maikel van der Vleuten

Audi's Dargita

2005

 

Suus Kuyten

Zeno D'Or

2004

 

Vincent Voorn

Gestion Priamus Z

2003

 

Kevin van der Nieuwenhuyzen

Kathja

2002

 

Gert-Jan Bruggink

Marome

2001

 

Gert-Jan Bruggink

Joël

 

Winnaars NK Springen Junioren

Jaar

 

Ruiter

Paard

2018 

 

Mel Thijssen

Cartolana

2017

 

Sven Peters

Channel

2016

 

Amber Meijer

KM Carrera

2015

 

Sanne Thijssen

Ulena

2014

 

Lisa Nooren

Royalty des Isles

2013

 

Kevin Jochems

Ma Cherie

2012

 

Kim Bril

Mallorca

2011

 

Dennis van den Brink

Royal Dream

2010

 

Stephanie van den Brink

Verdi

2009

 

Wim Derks

Triomphe de Muze

2008

 

Dominique Roelofsen

Kompromis

2007

 

Bjorn Egberink

Topgun

2006

 

Sabine van Kesteren

Carlanda

2005

 

Marleen Bruggink

Kompromis

2004

 

Jack Ansems

Minardi

2003

 

Suus Kuyten

Loncorde B

2002

 

Suus Kuyten

Loncorde B

2001

 

Willem Greve

Le Bon

Winnaars NK Springen Children

2018

  Mila Everse   Tuidam

2017

  Pam Nieuwenhuis   Vendorlux V

2016

  Nina van Enckevort   Darc du Rona Z

2015

  Julia Engelsman   Whipped Cream

Winnaars NK Springen Jeugd

Tot en met 2000 werd er nog geen onderscheid gemaakt tussen het kampioenschap voor de Young riders en Junioren. De twee huidige categorieën werden destijds samen ondergebracht onder Jeugd.

Jaar

 

Ruiter

Paard

 

 

 

 

2000

 

Roosje Brouwer

Wild Cherry

1999

 

Gert-Jan Bruggink

Joel

1998

 

Gert-Jan Bruggink

Joel

1997

 

Gert-Jan Bruggink

Papillon

1996

 

Kevin Olsmeijer

Sir Hoogen

1995

 

Pieter Keunen

St Martin Damiano

1994

 

Jan Willem Schaap

Woodfield Batique

1993

 

Leopold van Asten

Candeliria

1992

 

Albert Zoer

Caritas

1991

 

Carry Huis in 't Veld

Secret Power

1990

 

Sander van Laar

Goldon Orthos

1989

 

Maikel van Eimeren

Sangria

1988

 

Jenny Zoer

Wendela

1987

 

Anabel Meier

Piraat M

1986

 

Uriel Taken

Voila T

1985

 

Jenny Zoer

Just an Ilussion

1984

 

Rene Sikkens

Jasper S

1983

 

Leon Sommerdijk

Tambouriman

1982

 

Silvia de Boer

Delana

1981

 

Eric van der Vleuten

Osins

1980

 

Eric van der Vleuten

Napoleon S

1979

 

Jan Tops

Nero

1978

 

Irma Smulders

Tiffany

1977

 

Jan Tops

Petgaar

1976

 

Ilse van Leuven

Abaelard

1975

 

Jos Cosee

Easter Corn

1974

 

Franke Sloothaak

Polo Marco

1973

 

Arne Kouwenberg

Ustaritz

1972

 

Theo van der Kamp

Godewin

1971

 

Henk Nooren

Rusty Grey

1970

 

Rob Eras

Carnaby Street

1969

 

Arne Kouwenberg

Farfelu

1968

 

Arne Kouwenberg

Farfelu

1967

 

Rita Meulendijks

Prince Polisson B

1966

 

Eric Schoemaker

Trevira O II

1965

 

Jan van Mensvoort

Franswa

1964

 

Eddie Stibbe

Autumn Breeze

1963

 

Paul Kouwenberg

Szu Csong

1962

 

Thijs van leth

Misty E

1961

 

Lance Huet

Karnac

1960

 

Lance Huet

Grote Pooka

1959

 

Wendelien Lans

Hodito


Lees hier de voorbeschouwing op het NK Springen 2019 in Mierlo.

Foto: Digishots

Categorie: NK Springen 2018

Ander Nieuws

  • Deelnemers internationale wedstrijden 20 t/m 26 mei 2019
    Deelnemers internationale wedstrijden 20 t/m 26 mei 2019
  • Gelderse combinaties gezocht om Samen Vitaal te worden
    Gelderse combinaties gezocht om Samen Vitaal te worden
  • Springjeugd succesvol in Lamprechtshausen
    Springjeugd succesvol in Lamprechtshausen