­ Actueel overzicht hippische kaders – 1 december 2019 - KNHS

Actueel overzicht hippische kaders – 1 december 2019

Geplaatst op 03 december 2019 in Dressuur , Springen , Eventing , Mennen & para , Endurance , Voltige , Reining

De nationale kaders bestaan uit de beste combinaties van Nederland. Er zijn kaders voor Pony's, Children, Junioren, Young Riders, U25 en Senioren (TeamNL). De kadercombinaties worden begeleid door de bondscoach en kunnen geselecteerd worden voor internationale kampioenschappen en landenwedstrijden.

Welke kaders zijn er?
Een kader bestaat altijd uit een A-kader (bij springen, dressuur en eventing heet dat een Olympisch kader) en een B-kader. In het Olympische of A-kader zitten de sterkste combinaties. In het B-kader zitten de combinaties waarvan wordt verwacht dat ze kunnen doorstromen naar het Olympisch- of A-kader. De Pony's, Junioren en Young Riders van de disciplines dressuur, springen en eventing maken deel uit van het KNHS Talentenplan.

Hoe kom je in een kader?
Of je wordt opgenomen in een kader hangt af van je resultaten tijdens de observatiewedstrijden en/of wedstrijden voor kadervorming. Hoe dat precies werkt staat in de deelnemingsovereenkomsten die je ook kunt vinden op www.knhs.nl/topsport.

In het overzicht hieronder kun je per discipline zien wie er op dit moment in een kader is opgenomen:

DRESSUUR

Dressuur senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Zephyr

Gal, Edward

Oosterbeek

GLOCK's Zonik N.O.P.

Meulendijks, Anne

Heeze

MDH Avanti N.O.P.

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

GLOCK’s Dream Boy N.O.P.

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

GLOCK's Zanardi

Scholtens, Emmelie

Gorinchem

Desperado N.O.P.

Silfhout, Diederik van

Lunteren

Expression

 

Dressuur senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baalen, Marlies van

Brakel

Ben Johnson

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Aqiedo

Heijkoop, Danielle

Rotterdam

Badari

Louws, Lucie

Oostkapelle

Evito

Meer, Patrick van der

Naaldwijk

Chinook

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

GLOCK’s Casper

Nekeman, Denise 

Hasselt

Boston STH

Zweistra, Thamar

Schore

Hexagon's Double Dutch


Dressuur U25, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Koeyer, Jasmien de

St. Jansteen

Esperanza

Nieuwenhuis, Jeanine 

Serooskerke

TC Athene

Dressuur U25, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Huberts, Carlijn

Beers (NB)

Watoeshi

 

Dressuur Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kuintjes, Zoë

Aalsmeer

PrimeVal Brittsion

Pap, Kimberly

Nunspeet

Vloet Victory

Peperstraten, Daphne van

Oude-Tonge

Greenpoint’s Cupido

Rockx, Thalia

Roosendaal

Verdi de la Fazenda

 

Dressuur Young Riders, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Rockx, Thalia

Roosendaal

Gerda Nova de la Fazenda

Soffers, Coco

Nispen

Formidable

 

Dressuur Junioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pols, Sanne van der

Abbenbroek

Excellentie

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Grand Charmeur


Dressuur Junioren B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baars, Shanna

Nieuw-Vennep

Farzana G

Bedaf, Chiel van

Etten-Leur

Floris

Gilbers, Thessa

Varsseveld

Gominka EST

Pols, Sanne van der

Abbenbroek

Cuvanck PP

Verbeek, Pem

Waalre

Fernando Torres

 

Dressuur pony’s, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bogers, Jill

Alem

First Hummer

Hoogen, Lilly van den

De Meern

Martinez Candyman

Nek, Lara van

Wijdewormer

Baumann’s Despino

Nek, Lara van

Wijdewormer

Brouwershaven Nairobi

Rooij, Evi van

Sint Michielsgestel

King Stayerhof’s Jango

 

Dressuur pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hemert, Tessa van

Ammerzoden

Noordhof’s Surprise

Hoogen, Lilly van den

De Meern

Don Davino Horsepoint

Walraven, Morgan

s’ Gravendeel

Devil's Kiss Naoni

Willemsen, Julia

Bergharen

Movie Star


Dressuur Children, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

 

Dressuur Children, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Knipscheer, Maura

Bergen (NH)

Amaretto

Raaijmakers, Kebie

Sint-Michielsgestel

Happy Feet

Schelstraete, Amber

Gemonde

Burberry

 

Para- dressuur, Paralympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dulk, Nicole den

Elen, België

Wallace N.O.P.

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Alphaville N.O.P.

Horst, Rixt van der

Grou / Nistelrode

Findsley N.O.P.

Reu, Maud de

Zwolle

Webron B

Vermeulen, Demi

Zevenaar

Wannabe

Voets, Sanne

Berghem

Demantur RS2 N.O.P.


Para- dressuur, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Guetta

Krijnsen, Lotte

Enschede

Rosenstolz


SPRINGEN

Springen senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bles, Bart

Babberich

Israel van de Dennehoeve

Greve, Willem

Markelo

Zypria S

Houtzager, Marc

Rouveen

Sterrehof's Calimero

Kuipers, Doron

Mijnsheerenland

Charley

Smolders, Harrie

Grobbendonk, België

Don VHP Z N.O.P.

Vleuten, Eric van der

Someren

Wunschkind

Vleuten, Maikel van der

Someren

Dana Blue

Vrieling, Jur  

Holwierde

VDL Glasgow vh Merelsnest

 

Springen senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Asten, Leopold van

Duizel

VDL Groep Beauty

Asten, Leopold van

Duizel

VDL Groep Miss Untouchable

Jochems, Kevin

Sevenum

Cristello 2

Schuttert, Frank

Ommen

Lyonel D


Springen Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kersten, Lars

Egchel

Dobbey

Mheen, Rowen van de

Hoevelaken

Q Verdi

Moerings, Bas

Roosendaal

Fosther

Morsink, Veronique

De Lutte

Entrepreneur

Schellekens, Tom

Esbeek

Casander

 

Springen Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Mheen, Elise van de

Hoevelaken

Ferdinand B


Springen Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Morsink, Elike

De Lutte

Dakina II

Morssinkhof, Skye

Hierden

Checkpoint Chacco

Morssinkhof, Skye

Hierden

G-Vingino-Blue

Schuttelaar, Beau

Tegelen

Illinois Z

Thijssen, Mel 

Baarlo

Cartolana 2

Thijssen, Mel

Baarlo

Enrique

Veenstra, Gerrit

Drachtstercompagnie

Loridon van T&L

Zwartjens, Meike

Raalte

Twister de la Pomme

 

Springen Children, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bocken, Emma

Weert

Dagma

Boerekamp, Finn

Someren-Heide

Gradini

Vos, Thijmen

Wierden

Theo 149

 

Springen Children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bocken, Emma

Weert

Estera van de Vosberg

Boer, Wesley de

Nieuwleusen

Esprit de Pomme

Dolfijn, Jorinde

Buitenpost

Providence

Kuijpers, Jersey

Asten

JK Horsetrucks Commanchi

 

Springen pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Engelsman, Lily

Berkhout

Blackwoodland Rock

IJland, Mart

Hengelo Ov.

Invisible E van het Juxschot

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Zeppe van de IJsseldijk

Wolters, Joyce

Montfort

Karl van Orchid’s

 

Springen pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Fiechter, Logan

Gilze

Minerva for Play

Grunsven, Yannick Janssen van

Erp

Fantasia

Holleman, Fleur

Huissen

Bora-Bora

Huijbregts, Liv

Rijsbergen

Enzovoort Dew-Drop

Kraker, Sarah de

Axel

Kerwin van Orchid

 


EVENTING

 

Eventing senioren, Olympisch kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Lips, Tim

Made

Bayro

Lips, Tim

Made

Eclips

Blom, Merel

Aalten

Ceda

 

Eventing senioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Blom, Merel

Aalten

Rumour Has It N.O.P.

Hoogenveen, Laura

Weert

Wicro Quibus N.O.P.

Naber-Lozeman, Alice

Biddinghuizen

ACSI Peter Parker


Eventing Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Haas, Nina de

Hengstdijk

Divine

Reine, Thierry van

Herveld

ACSI Harry Belafonte

 

Eventing Young Riders, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Driessen, Levi

Esch

Giraldi

Haas, Nina de

Hengstdijk

Cocu

Haas, Nina de

Hengstdijk

Houdini

Posthumus, Beau

Terschuur

Smokie

Spaak, Mylène

Hierden

King Canna

Riel, Maartje van

Loon op Zand

Eppo

Bjinse Venderbosch

Harreveld

Vesuve d’Aveyron

 

Eventing Junioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kolkman, Caresse

Hengelo Ov

Diamant

Otto, Elise

Schoonhoven

Coffee IJs

Snepvangers, Kristy

Bergen op Zoom

Diesel

 

Eventing Junioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bergsma, Splinter

Hilversum

Quantum Warrior

Naber, Leida

Biddinghuizen

ACSI ZamZam

Snepvangers, Kristy

Bergen op Zoom

Gaelic Lad

 

Eventing pony’s, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

 

Eventing pony’s, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Blaauw, Tijn de

Bodegraven

Orchid’s Megan

Houte, Senna van

Pannerden

Fernhill First Lady

Houte, Sterre van

Pannerden

Secret Benny

Smidt, Kato de

Eede

Orchid's Tigersun

Someren, Claire van

Almere

Brummerhoeve's Levi H

 

ENDURANCE

 

Endurance senioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Oudshoorn, Donna

Katwijk

 

Schoonderwoert, Leonie

Hoogeveen

 

Visser, Marijke

Stavelot (Bel.)

 

 

Endurance senioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baten, Nant

Teteringen

 

Berg, Joyce van den

Leiden

 

Groen, Esther

Bromsgrove (GBR)

 

Jonkman, Angela

Scharmer

 

Nooijen, Michelle

Ledeacker

 

 

Endurance Young Riders/Junioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kok, Anne Marijn

Hendrik Ido Ambacht

 

Lamsma, Imke

Vriezenveen

 

Mohamed, Ijjou

Leiden

 

Warmenhoven, Desiree

Rijnsburg

 


Endurance Young Riders/Junioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Aart, Bo van

Bavel

 

Hatzmann, Sammy

Hoogersmilde

 

Kramer, Nanke

De Veenhoop

 

Ulden, Kimara van

Leiden

 

 

REINING

Reining senioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Freriks, Lia  

Zaandam

 

Grether, Anne  

Boekel

 

Hagelaars, Aniek

Eersel

 

Young-van Osch, Rieky  

Vorstenbosch

 

 

Reining senioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Rijn, Faye van

Dronten

 

Verboom, Liselotte

Hummelo

 

 

Reining Young rider, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Aalderen van, Deley

Purmerend

Just BH Great Einstein

Cosijnse, Fabienne

Baarn

Figlio Di Arc Be Aech Topsail

Tsin, Casper  

Espel

 

 

Reining Young rider, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Zwam, Yessie van der

Ede

Walla Whiz N Tari BB

Zweegers, Sam

Best

Skip N Wimp BB

 

Reining Junioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cosijnse, Talitha

Baarn

Big Gun to Trash

Rommelse, Amber

Dongen

 

 

VOLTIGE

Voltige seniorenteam, A-kader

 

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Roy Rogers, voltigeteam

Bilthoven

 


Voltige juniorenteam, A-kader

 

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Nationaal Junioren Team Voltige

Ermelo

 

 

Voltige dames senioren solo, A-kader

 

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Ridder, Claire de

Leidschendam

 

Sneekes, Carola

Callantsoog

 

 

Voltige dames senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Kubbe, Annebeth

Jelling, Denemarken

 

 

Voltige heren senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Seidel, Arthur

Nieuweroord

 

 

Voltige dames junioren solo, A-kader

 

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Geelhoed, Lotte

Amersfoort

 

Schaik, Renske van

Schalwijk

 

Seidel, Charlotte

Nieuweroord

 

 

MENNEN

 

Mennen vierspan paarden, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Bram  

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Chardon, IJsbrand

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Ronde, Koos de

Zwartewaal

 

Weusthof, Mark

Rossum (Ov.)

 

 

Mennen vierspan paarden, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Graaf, Edwin van der

Ouddorp

 

Heus, Hans

Eerbeek

 

Ronde, Peter de

Abbenbroek

 

 

Mennen vierspan pony’s, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Edith

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Hammink, Marijke

Bornerbroek

 

 

Mennen vierspan pony’s, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Boer, Jan de

Terwolde

 

Ham, Joey van der

Noordwijk

 

Kamp, Aart van de

Ermelo

 

Kinds, Jannes

Balloo

 

 

Mennen tweespan paarden, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Eijk, Stan van

Schinveld

 

Harmsel, Antonie ter

Rijssen

 


Mennen tweespan paarden, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Dijkhof, Geert 

Klarenbeek

 

Garrits, Henk

Lieren

 

Letteboer, Raymond

Oud-Ootmarsum

 

Timmerman, Theo

Varsseveld

 

Vermeulen, Carlo

Griendtsveen

 

Vreugdenhil Jr., Ton

De Lier

 

 

Mennen tweespan pony’s, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Bunt, Melanie van de

Lunteren

 

Hendriks, Cas

Zeeland

 

Rutjens, Rodinde

Weert

 

 

Mennen tweespan pony’s, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Ende, Nathalie van der

Poeldijk

 

Poele, Heidi te

Wolphaartsdijk

 

 

Mennen enkelspan paard, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Pestman, Rudolf

Eext

Diesel

Siebers, Saskia

Maarheeze

Axel


Mennen enkelspan paard, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Gommers, Joop

Dreumel

Bandit

Houterman, Eline

Horst/Meterik

Ayco

Houterman, Eline

Horst/Meterik

Vygo

Pestman, Rudolf

Eext

Fair Play D

Schuiling, Anniek

Herveld

Aron (Zazou)

 

Mennen enkelspan pony, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

 

Mennen enkelspan pony, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Brent Janssen

Swolgen

Regina’s Hielke

 

Para-equestrian mennen, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Bart Blom

Poppen, Jacques

Froombosch

Horses2fly Anniek

Poppen, Jacques

Froombosch

P.P.

 

Para-equestrian mennen, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Marwijk, Aad van

Hoenderloo

Kyra

Steenkamp, Dinja

Bussum

Balou

Veneman-Fleurke, Ingmar

Tweede Exloërmond

Umpire

Witvoet, Martje

Appelscha

Havehoeve’s Boy

 Foto Bart Bles met Israel vd Dennehoeve door ICCH Groningen

Ander Nieuws

  • Maikel van der Vleuten wint Wereldbekerwedstrijd La Coruňa
    Maikel van der Vleuten wint Wereldbekerwedstrijd La Coruňa
  • Bram Chardon derde in Genève
    Bram Chardon derde in Genève
  • Andrew Heffernan volgt Bettina Hoy op als bondscoach Eventing TeamNL
    Andrew Heffernan volgt Bettina Hoy op als bondscoach Eventing TeamNL