­ Alle nationale kampioenen van 2019! - KNHS

Alle nationale kampioenen van 2019!

Geplaatst op 30 december 2019 in Dressuur & Para , Springen , Eventing , Mennen & para , Endurance , Voltige , Reining , Aangespannen sport

De paardensport is een sport met ontzettend veel verschillende disciplines en dus ook heel veel nationale kampioenschappen. We kijken terug op een succesvol 2019 met tientallen Nederlandse en KNHS-kampioenen! Hieronder een overzicht van alle kampioenen.

DRESSUUR

Nederlands kampioenen dressuur (outdoor):
Children: Lara van Nek (Wijdewormer) - Amazing Comeback
Junioren: Marten Luiten (Winschoten) - Fynona
Young Riders: Thalia Rockx (Essen) - Verdi de La Fazenda
U25: Jeanine Nieuwenhuis (Serooskerke Walcheren) - TC Athene
ZZ-Zwaar: Gerdine Maree (Naaldwijk) - Holiday
Lichte Tour: Diederik van Silfhout (Lunteren) – Fine Surprice
Zware Tour: Edward Gal (Oosterbeek) - GLOCK's Zonik N.O.P.

Het podium van het NK Senioren (www.hippofoto.be)

Nederlands kampioen para-dressuur:
Nederlands Kampioen: Sanne Voets (Berghem) – Demantur RS2 N.O.P.

Sanne Voets met Demantur RS2 N.O.P. (Digishots)

KNHS Indoorkampioenen dressuur paarden:
Klasse B: Richella Nijen Twilhaar (Den Ham) - Incredible Sqbs
Klasse L1: Tom Verhoeven (Eemnes) - Ichiban
Klasse L2: Saskia van Es (Schaesberg) - Jaccardo
Klasse M1: Marjan van der Jagt (Beilen) - Jagers Irish Coffee
Klasse M2: Saskia van Es (Schaesberg) - Italo
Klasse Z1: Meike Kroot (Diessen) - Heante MKD
Klasse Z2: Lars op 't Hoog (Haghorst) - Handretti
Klasse ZZ-licht: Floor van Kempen (Beuningen) - Echt Mooi
Children: Anniek van Dulst (Ermelo) - Isala's Arielle
U25: Jeanine Nieuwenhuis (Serooskerke) - Tc Athene
Junioren: Marten Luiten (Winschoten) - Fynona
Young Riders: Esmee Donkers (Venhorst) - Chaina
ZZ-Zwaar: Dinja van Liere (Kapelle) - Haute Couture
Lichte Tour: Adelinde Cornelissen (Nijkerk) - Governor-Str
Zware Tour: Hans Peter Minderhoud (Oosterbeek) - Zanardi

Adelinde Cornelissen met Governor-Str (Digishots)

Hippiade kampioenen dressuur paarden:
Klasse B: Ingrid Pouwelse (Lage Mierde) - J-Lo Platinum
Klasse L1: Monique van der Meij (Leek) - Stal Brandsma's Tsjalda
Klasse L2: Skylar Bos (Assendelft) – Hennalena N Forêt
Klasse M1: Kim Noordijk (Werkendam) - D'Joep
Klasse M2: Joyce van Opbergen (Tilburg) - Ibiza
Klasse Z1: Nicky Snijder (Nieuwleusen) - Identity Sth
Klasse Z2: Saskia van Es (Schaesberg) - Italo
Klasse ZZL: Joyce van Opbergen (Tilburg) - Haronia-Donna

Joyce van Opbergen met Haronia-Donna (Digishots)

Hippiade kampioenen meertallen paarden:
Viertal Kür op muziek: PPSV Bussloo (Bussloo
Viertal/Zestal Klasse ZZ: Research Drive Meertallen (Beilen)
Viertal Klasse L: De Pasruiters (Neede)
Viertal Klasse M: RV Bergakkerruiters (Est)
Viertal Klasse Z: Meertallen Winschoten (Winschoten)
Zestal Klasse L/M: Wouw Vooruit (Wouw)

Zestal Wouw Vooruit (Digishots)

KNHS Indoorkampioenen dressuur pony’s:
B categorie A/B: Lindy Slagter (Lichtenvoorde) - Diamond's Beau
B categorie C: Yelin Kayalar (Hof van Twente) - Heidepeel's Constantijn
B categorie D/E: Kebie Raaijmakers (Sint-Michielsgestel) - Pronk Stables Golden Boy
L1 categorie A/B: Tess van den Hurk (Gemonde) - Prins Beatle
L1 categorie C: Sebastiaan Faas (Valkenburg) - Udo DMV
L1 categorie D/E: Carlijn van Mensvoort (Emmer-Compascuum) - Deanston Emelwerth
L2 categorie A/B: Mirte Kogelman (Heeten) - Comm's Forest Dille
L2 categorie C: Naita van der Velden (Gemonde) - Woldberg's Tobias
L2 categorie D/E: Veerle van Hof (Hulsberg) - Equine Parks Xander
M1/M2 categorie A/B: Kyra Hingstman (Beilen) - Job
M1/M2 categorie C: Bridget Lock (Druten) - Forest Gump
M1 categorie D/E: Sophie van der Steen (Erp) - Yellow Boy
M2 categorie D/E: Mery - Lou Moormann (De Koog) - Fernando B
Z1/Z2 categorie C: Marcella Berends (Emmer-Compascuum) - Allstar
Z1 categorie D/E: Lynn Peijnenburg (Haaren) - Sulaatik's Vingino
Z2 categorie D/E: Evi van Rooij (Den Dungen) - King Stayerhof's Jango

Yelin Kayalar met Heidepeel's Constantijn (Digishots)

Hippiade kampioenen dressuur pony's:
B categorie A/B: Jolien Duijts (Gemonde) - Krien's Dion
B categorie C: Isa Hollands (Schaesberg) - Top Secret
B categorie D/E: Rosa Vlaar (Enkhuizen) - Coco Chanel
L1 categorie A/B: Jessica Nesselaar (Garderen) - Caehen Deano
L1 categorie C: Yelin Kayalar (Hof van Twente) - Heidepeel's Constantijn
L1 categorie D/E: Nicole Kemenai (Dongen) - Tongerenhof Cullinan
L2 categorie A/B: Fem van den Hurk (Gemonde) - Prins Beatle
L2 categorie C: Jemaine Hendrick (Berlicum) Marieton's Vivaldie
L2 categorie D/E: Senna van de Gevel (Tilburg) - Davinci
M1/M2 categorie A/B: Maud Lintsen (Aalst, NB) - Snelsstable Gameboy
M1/M2 categorie C: Ellemijn van Norel (Wapenveld) - Lucky Boy
M1 categorie D/E: Veerle van Hof (Hulsberg) - Equine Parks Xander
M2 categorie D/E: Sophie van der Steen (Erp) - Yellow Boy
Z1/Z2 categorie C: Gwen Troquet (Wijnandsrade) - Zandberg's Diva Izebel
Z1 categorie D/E: Jolien Felix (Hasselt) - Golden Challenge
Z2 categorie D/E: Evi van Rooij (Den Dungen) - King Stayerhof's Jango

Evi van Rooij met King Stayerhof's Jango (Digishots)

Hippiade kampioenen meertallen pony’s:
Viertal kür op muziek klasse M/Z: RV Schouwse Ruiters (Schouwen-Duiveland)
Viertal Klasse Z cat. BCDE: Fourtune (Zevenaar)
Viertal Klasse M cat. BCDE: Concordia Florebit (Etten-Leur)
Viertal Klasse L cat. BCDE: De Ponyrakkers (Nederweert)
Viertal Klasse L cat. ABC: PC De Heerjansruitertjes (Oud Gastel)
Zestal Klasse M/Z cat. BCDE: PC De Grolse Ponyclub (Groenlo)
Zestal Klasse L cat. BCDE: PC de Eschruiters (Wierden)
Zestal Klasse L cat. ABC: RV Schouwse Ruiters (Schouwen-Duivenland)

Meertallen (Digishots)

VERENIGINGSKAMPIOENEN

Hippiade Verenigingskampioen paarden: RV. HV. Bucephalus (Sevenum)
Hippiade Verenigingskampioen pony’s: PC De Heuvelruiters (Wezep)

SPRINGEN

Nederlands kampioenen springen (outdoor):
Senioren: Leopold van Asten (Duizel) - VDL Groep Miss Untouchable
Junioren: Elize van de Mheen (Hoevelaken) – Ferdinand
Young Riders: Lars Kersten (Egchel) – H-Cassino
Children: Emma Bocken (Weert) - Dagma
Veteranen: Rens Kuijten (Sterksel) – Flower K

Kampioen Leopold van Asten met VDL Groep Miss Untouchable (Digishots)

KNHS Indoorkampioenen paarden:
Klasse B: Julia Swart (De Meern) – Cas
Klasse L: Eline Slager (De Wijk) - Bengel
Klasse M: Wesley de Boer (Nieuwleusen) - Esprit de Pomme
Klasse Z: Sabine Alders (Ulvenhout) - Dorita
Klasse ZZ: Tani Joosten (Zevenaar) - Elégance de Pessel

Tani Joosten met Elégance de Pessel (Digishots)

Hippiade kampioenen springen paarden:
Klasse B: Britt Hummel (Leek) - Fyloma, 90 | 0/0/51,30
Klasse L: Caron Kommers (Halsteren) - Durore, 0/0/38,13
Klasse M: John Driessen (Beesel) - Cupido, 0/0/0/37,48
Klasse Z: Steven Veldhuis (St. Isidorushoeve) - Grandia's Elima, 0/0/0/34,62
Klasse ZZ: Steven Veldhuis (St. Isidorushoeve) - Gammon R.A.G.

Steven Veldhuis met Grandia's Elima (Digishots)

KNHS Indoorkampioenen springen pony’s:
B categorie A/B: Naita van der Velden (Gemonde) - Vanity
B categorie C: Kimberly Barrois (Echt-Susteren) - Sally van de Zandkant
B categorie D/E: Vince Nanning (Dalfsen) - Tomboy
L categorie A/B: Marlou Kouters (Kruisland) - Peggy
L categorie C: Ava Eden van Grunsven (Erp) - Pino
L categorie D/E: Dorris Versteijnen (Riel) - Fleur
M categorie C: Lex Gijsen (Pey) - Hopstein Diamond
M categorie D/E: Aisha Smit (Staphorst) - De Leijen's Kim
Z categorie C: Sara van den Hout (Oost West en Middelbeers) - Yros
Z categorie D/E: Babette Haanschoten (Scherpenzeel) - Kensington
ZZ categorie D/E: Fleur Holleman (Essen) - Venery Dew-Drop

Fleur Holleman met Venery Dew-Drop (Digishots)

Hippiade kampioenen springen pony's:
Klasse B cat. AB: Sophia de Voogt - Iris
Klasse B cat. C: Lotte Paus - Sundance
Klasse B cat. DE: Liv Linssen - Jack of Hearts
Klasse L cat. AB: Hanna Heetkamp (Marienheem) - Browny
Klasse L cat. C: Britt van Berlo (Asten) - Eikenhorst's Amalia
Klasse L cat. DE: Babette Hanse (Dronten) - Countrys Boy
Klasse M cat.C: River Morssinkhof (Hierden) - White Diamond & Nikkie van Tol (Waddinxveen) - Storm
Klasse M cat DE: Alicia Bocken (Weert) - Arkan
Klasse Z cat. C: Lex Gijsen (Pey) - Hopstein Diamond
Klasse Z cat. DE: Britt Driessen (Beesel) - Denzel
Klasse ZZ cat. DE: Renee Hazeleger (Essen) - Panfu van de Bisschop

Renee Hazeleger met Panfu van de Bisschop (Digishots)

EVENTING

Nederlands kampioenen eventing:
NK CCI4*: Merel Blom (Aalten) – Ceda
NK Junioren: Elise Otto (Schoonhoven) – Coffee IJs
NK Young Riders: Mylene Spaak (Hierden) – King Canna

Merel Blom met Ceda (Ashley Claus)

KNHS-kampioenen eventing paarden:
Klasse L: Renske de Bruin (Bunnik) – Gina Barina
Klasse M: Vera Huntink (Halle) – Iris
Klasse Z: Mariska Witte (Texel) – Cadanza
Teams: Gelderland
CCI3*S: Patrick Verbakel (Aarle-Rixtel) – Coconut Girl
Jonge Eventingpaarden 6-jarigen: Adriaan Smeulders (Someren) - Ekow

Mariska Witte met Cadanza (Victor Krijt)

KNHS-kampioenen eventing pony’s:
Klasse L cat. C: Vera Wassenberg (Deurne) - Kaweise Crazy Lace
Klasse L cat. DE: Hieke Kreuzer (Wanssum) - Hijker Forest Collin
Klasse M: Brigit Bing (Barsingerhorn) - Salinero
Klasse Z: Lisa Joosse (Balkbrug) - Rathcline Dream

KNHS kampioenen eventing pony's

NK Jachtpaarden: P. Zantman - Valentino

VOLTIGE

Nederlands kampioenen voltige:
Senioren Solo: Claire de Ridder (Leidschendam)
Longeur: Christina Tetteroo
Senioren Pas de Deux: Patrick van der Craats / Laila van der Craats
Longeur: Sofie van der Laan
Team ZZ: Roy Rogers (Bilthoven)
Longeur: Cynthia Danvers
Solo Junior: Lotte Geelhoed (Amersfoort)
Longeur: Manon Swanenburg
Team Junior: Nationaal Junioren Team
Longeur: Nicky Heyboer
NK Junioren Pas de Deux: Nynke Veldman / Mirthe van Menswoort
Longeur: Meta Jans

Lotte Geelhoed (Arjan van der Spek)

Hippade kampioenen voltige:
Teams B: VV Roy Rogers 4
Teams L: VV Roy Rogers 2
Teams M: Nieuwe Heuvel 1 - Aberlina
Teams Z: Wittegheit2
Pas de Deux L: Roxanne en Renske
Pas de Deux M: Dagmar en Moriah
Pas de Deux Z: Aleksandra en Heleen
Solo L: Yara Zomers
Solo M: Lisa Immink
Solo Z: Jinte Pierik

Team Nieuwe Heuvel 1

ENDURANCE

Nederlands kampioenen endurance:
Jeugd (120km): Desiree Warmenhoven (Rijnsburg) - Habischa Badi
Senioren (160km): Marijke Visser (Wanne, Trois-Pont) - Castlebar Gameboy

Desiree Warmenhoven (Jarmila Lakeman)

REINING

Nederlands kampioenen reining:
Senioren: Anne Grether (Boekel) - Wimpys Little Tejano
Young riders: Yessie van de Zwan (Ede) - Walla Whiz N Tari
Junioren: Talitha Cosijnse (Baarn) - Big Gun To Trash

Yessie van de Zwan met Walla Whiz N Tari

MENNEN

Nederlands kampioenen mennen:
Vierspannen: Koos de Ronde (Zwartewaal)
Tweespannen: Stan van Eijk (Schinveld) -
Enkelspannen: Eline Houterman (Meterik) - Ayco
Vierspan pony’s Z: Marijke Hammink (Bornerbroek)
Tweespan pony’s Z: Melanie van de Bunt (Lunteren)
Enkelspan pony’s Z: Tamara Pijl (Nieuw-Loosdrecht) - Dex

Podium NK Vierspannen (Wilco van Driessen)

Hippiade kampioenen pony’s mennen:
Enkelspan pony klasse B: Marianne Wijdenes, Wrentnall Red Fox, (MV De Noorderkoggenruiters, Benningbroek)
Enkelspan pony klasse L : Ellen Wijdenes, Wrentnall Red Fox (MV De Kempen (RJV. Eersel)
Enkelspan pony klasse M: Daisy Kempenaar - Kol, Daya (MV De Zeewolder Ruiters, Zeewolde)
Enkelspan pony klasse Z: Koen de Wit, Welshrijk's Shin-Chan (MV De Postiljons, Ten Post)
Enkelspan pony klasse ZZ: Ester Hoogeveen, Sânbuorster Morris (Noordwolde)
Tweespan pony klasse B/L: Koen De Wit, Tim & Welshrijk's Shin-Chan, (MV De Postiljons, Ten Post)
Tweespan pony klasse M/Z/ZZ: Melanie van de Bunt (Lunteren) - Tumtum & Calvados

Melanie van de Bunt (Digishots)

Hippiade kampioenen paarden mennen:
Enkelspan paard klasse B: Nicole Verburg - Flynn (MV Zeeuwsche Menvereniging, Borsele)
Enkelspan paard klasse L: Inge Winter - Guus (MV De Zeewolder Ruiters, Zeewolde)
Enkelspan paard klasse M: Peter Coppens - Gracieuze (MV De Paardenvriend, Nuland)
Enkelspan paard klasse Z: Mariëlle Van Benthem - Camiel (MV Norg, Norg)
Enkelspan paard klasse ZZ: Jeannette Veldboom-Buiten - Veldstar Risk (De Zeewolder Ruiters)
Tweespan paard alle klassen: Ito Werkman - Marjet & Sofie N (MV De Postiljons, Ten Post)

Hippiade kampioenen vaardigheid mennen pony’s:
Enkelspan pony klasse L: Dyonne van Beelen - Denver, (St. Hubertus-Lisse)
Enkelspan pony klasse M: Henry Verspeek - Gabrielle (MV MV St Hubertus-Lisse)
Enkelspan pony klasse Z: Klazien Kleermaker - Fleur (MV Hierden, Hierden)
Enkelspan pony klasse ZZ: Onne Verheul - Kompas Gerwin (MV Deventer ‚85, Deventer)
Enkelspan pony sulky alle klassen: Hans Lenderink – Loeske – ZZ (De Sterrruiters)
Tweespan pony klasse M/Z/ZZ: Hindriëtta Lamein - Nyewold’s Karlo en Optimist (Waddenruiters)

 

Hindriëtta Lamein (Digishots)

Hippiade kampioenen vaardigheid mennen paarden:
Enkelspan paard klasse L: Wim ter Hedde (Laar, Duitsland) - Esprit
Enkelspan paard klasse M: Piet Peepers - Furon (Udense Mensvereniging, Uden)
Enkelspan paard klasse Z/ZZ: Albert Hooyer - Amy (MV Apeldoornsch Gerij, Apeldoorn)
Tweespan paard alle klassen: Albert Hooyer - (MV Apeldoornsch Gerij, Apeldoorn)

KNHS-kampioenen samengesteld mennen:
Enkelspan pony L: Betsie van der Ploeg (Buinen) - Eikhof Boyito
Enkelspan pony M: Renate Provoost (Domburg) - Quibus
Tweespan pony L: Sanne Janssen (Baarland)
Tweespan pony M: Giel van der Linden (Mierlo) - Marco en Coco
Vierspan pony's: Roelf Lamein (Warffum)
Enkelspan paarden L: John Castelijns (Maarheeze) - Garant
Enkelspan paarden M: Wim Veldboom (Hagestein) - Gazefiro d'Loureiro
Tweespan paarden L/M: Harry Streutker (Coevorden)
Vierspan paarden: Huib Pater (Kootwijkerbroek)
Tandem: Hanne Louise de Koning (Mechelen)

Foto Gerben Olthof

TRADITIONEEL GERIJ

Nederlands kampioenen traditioneel gerij:
Pony’s Enkelspan Authentiek Gerij: Cees Aartsen
Pony’s Meerspan Authentiek Gerij: Bernadette Morres
Paarden Enkelspan Authentiek Gerij: Irma Voorn
Paarden Meerspan Authentiek Gerij: Riny Rutjens
Replica’s: Hans Duisters

AANGESPANNEN SPORT

Nederlands kampioenen Aangespannen sport tuigpaarden:
Ereklasse: Linda Boelens (Een) – Fantijn
Damesklasse: Hanneke van Wessel (Zwartebroek) – Heliotroop VDM
Tweespannen: Marcel Ritsma (Wijnjewoude)– Gerran PSH en Jack Daniel PSH
Dekhengsten: Mark de Groot (Giessenburg) – Dylano
Tandems: Leendert Veerman (Wittelte) – Equifirst Amadeus & Equifirst Eribo

Hippiade kampioenen Aangespannen sport tuigpaarden:
Tuigpaarden Ereklasse: Hanneke van Wessel (Zwartebroek) - Briljant
Tuigpaarden Damesklasse: Marie-Jose Calis (Krimpen ad Lek) - Jara
Tuigpaarden Tweespannen: Freek Saris (Wesepe) - Anton en Heraut

Linda Boelens en Fantijn (Anouk Kemkes)

Nederlands kampioenen Aangespannen sport Fries ras:
Ereklasse: Jelmer Chardon (Jorwert) - Eise 489
Damesklasse: Jolanda Schreuder (Frieschepalen) – Mario fan Bokkum
Tweespannen: Udo de Haan (Lippenhuizen) - Tjibbe PJ en Ysbrand PJ
Dekhengsten: Jelmer Chardon (Jorwert) - Eise 489
Tandems: Udo de Haan (Lippenhuizen) - Rinse PJ en Het Swarte Paerd Sierd PJ

Hippiade kampioenen Aangespannen sport Fries ras:
Tweespannen: Albert Minkema (Houtigehage) - Melle van de Lits en Zafirah van de Lits

Nederlands kampioenen Aangespannen sport Hackneys:
Ereklasse kleine maat: Els d’Achard van Enschut (Dorst) – Here I Am
Ereklasse grote maat: André Veltkamp (Hengelo Ov.) - Bocelli's Matteo
Damesklasse: Anneke Borkent (Enschede)– Brookfield Olympics Dreams
Tandems: Lambertus Huckriede (Enschede) - Brookfield Olympics Dreams en Brookfield My Way
Tweespannen: Jerry Vierwind (Appelscha) – Gin's Black and White en Indigo
Dekhengsten kleine maat: Frank Arends (Boekel) - May Dream
Dekhengsten grote maat: Demi van Nispen (Aalsmeer) – Magic Eclipse Flash Dance

Hippiade kampioenen aangespannen sport Hackneys:
Enkelspan: Frank Arends (Boekel) - May Dream
Damesklasse: Els d’Achard van Enschut (Dorst) – Heartland Hartbreaker
Tweespannen: Jan de Vaan (Riethoven) – Reedhill’s Dancing Queen en Luuk

Foutje gezien? Stuur een mail naar mediavoorlichting@knhs.nl.

Ander Nieuws

  • Dressuurtop TeamNL traint in Ermelo *Met Video*
    Dressuurtop TeamNL traint in Ermelo *Met Video*
  • Jur Vrieling: ‘Tijd voor puntjes op de i’ **video**
    Jur Vrieling: ‘Tijd voor puntjes op de i’ **video**
  • Leren paardrijden: aanleuning en nageeflijkheid
    Leren paardrijden: aanleuning en nageeflijkheid