­ Belangrijke paardensportevenementen in 2020 - KNHS

Belangrijke paardensportevenementen in 2020

Geplaatst op 31 december 2019 in Dressuur & Para , Springen , Eventing , Mennen & para , Endurance , Voltige , Reining

Ook 2020 wordt weer een jaar vol prachtige paardensport met veel internationale wedstrijden en kampioenschappen op eigen bodem! Zet de volgende data alvast in je agenda:

Internationale paardensportevenementen in Nederland:

Januari
9 t/m 11 januari: IICH Groningen CSI2*, CSI1* (Zuidbroek)
16 t/m 19 januari: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
23 t/m 26 januari: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
23 t/m 26 januari: Jumping Amsterdam CSI5*-W, CDI-W en CSIU25-A (Amsterdam)
30 januari t/m 1 februari: Genemuiden CPEDI3*

Februari
6 t/m 9 februari: CSI De Peelbergen CSI3*, CSI1*, YH1* Winter Masters (Kronenberg)
20 t/m 23 februari: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
27 februari t/m 1 maart: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)

Maart
12 t/m 15 maart: Indoor Brabant-The Dutch Masters CSI5*, CDI-W, CDI4* (’s-Hertogenbosch)
26 t/m 29 maart: CAI Exloo CAI2*-H1, CAI2*-H2, CAI2*-H4, CAI2*-P1, CAI2*-P2,
CAI2*-P4 (Exloo)
26 t/m 29 maart: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)

Mei
13 t/m 17 mei: CSI De Peelbergen CSI2*, CSI1*, CSIYH1* (Kronenberg)
25 t/m 27 mei: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)

Juni
3 t/m 7 juni: Outdoor Wierden CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Wierden)
11 t/m 14 juni: Internationale dressuur de Peelbergen CPEDI3* (Kronenberg)
11 t/m 14 juni: Outdoor CDI Exloo dressuur CDI3*, CDIY, CDIJ, CDICh-A, CDIP, CDIU25
18 t/m 21 juni: CSI De Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
25 t/m 28 juni: CAI Beekbergen [CAI3*-H4 WCupQ], CAI3*-H2, CAI2*-H2 (Beekbergen)

Juli
1 t/m 5 juli: CSI Twente CSI4*, CSIO3*, CSI2*, CSI1*, CDI3* (Geesteren)
8 t/m 12 juli: Jumping de Driehoek CSI1*, CSI3* (Ommen)
9 t/m 12 juli: Oirschot CAI2*-P4, CAI2*-P2, CAI2*-P1
10 t/m 12 juli: CSI De Peelbergen CSIJ-A, CSICh-A, CSIP, CSIU25-A (Kronenberg)
15 t/m 19 juli: Driving Valkenswaard International CAIO4*-H4 WCupQ, CAI3*-H2 (Valkenswaard)
16 t/m 19 juli: CH De Wolden CSI2*, CSIYH1* (Zuidwolde)
17 t/m 19 juli: Eventing Emmeloord, CCI2*-L, CCI2*-S, CCI3*-L, CCI3*-S (Emmeloord)
23 t/m 26 juli: CH De Wolden CSI2*, CSIYH1* (Zuidwolde)
27 t/m 29 juli: Longines Global Future Champions Young Horses/CSI2* (Valkenswaard)

Augustus
30 juli t/m 2 augustus: CSI de Peelbergen CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Kronenberg)
31 juli t/m 2 augustus: Longines Global Future Champions CSIU25, CSIY, CSIJ, CSICh, CSIP (Valkenswaard)
6 t/m 9 augustus: Dutch Open Eventing Masters CCI4*-L, CCI4*-S, CCI3*-L, CCI3*-S, CCI2*-L, CCI2*-S, CCI1*-Intro (Kronenberg)
20 t/m 23 augustus: Longines Global Champions Tour CSI5* LGCT - CSI5* - GCL - CSI2* - CSI1* - CSIYH1* CDI4* (Valkenswaard)
24 t/m 26 augustus: CSI de Peelbergen CSI1*, CSI2*, CSIYH1* (Kronenberg)
27 t/m 30 augustus: CSI Exloo CSI2*, CSI1*, CSIYH1*

September
31 augustus t/m 6 september: Wereldkampioenschap Vierspannen Kronenberg
3 t/m 6 september: CSI Exloo CSI2*, CSI1*
10 t/m 13 september: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
18 t/m 20 september: Achterhoeks Hippisch Festijn Eventing CCI2*-L, CCI2*-S, CCI3*-L, CCI3*-S en CCI-P1 (Varsseveld)

Oktober
1 t/m 4 oktober: Military Boekelo-Enschede CCIO4*-NC-L (Boekelo)
2 t/m 3 oktober: CEI2* 120, CEIYJ2* 120 Ermelo
5 t/m 7 oktober: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
12 t/m 14oktober: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
15 t/m 18 oktober: Jumping Zwolle CSI1*, CSI3*, YH1* (Zwolle)
21 t/m 24 oktober: Leeuwarden CSI3*, CSI1*
22 t/m 25 oktober: CDI Exloo CDI3*, CDIY, CDIJ, CDICh-A, CDIP, CDIU25
22 t/m 25 oktober: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
28 t/m 31 oktober: Indoor Wierden, Springen CSI2*, CSI1*, CSIYH1* (Wierden)

November
6 t/m 8 november: Jumping Indoor Maastricht CSI1*, CSI4*, CAI-W (Maastricht)
6 t/m 8 november: CSI de Peelbergen CSIJ-A, CSICh-A, CSIP, CSIU25-A (Kronenberg)
12 t/m 15 november: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
19 t/m 22 november: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)
26 t/m 29 november: Jumping De Achterhoek Children, Junioren, pony’s en U25 (Lichtenvoorde)
27 november t/m 1 december: Jumping De Achterhoek CSI2*, CSI1* (Lichtenvoorde)

December
2 t/m 6 december: Jumping De Achterhoek CSI2*, CSI1* (Lichtenvoorde)
17 t/m 20 december: CSI de Peelbergen CSI2*. CSIYH1* CSI1* (Kronenberg)

***
Nederlandse kampioenschappen
18 april: NK Jachtpaarden (Ede)
23 t/m 26 april: NK Springen Senioren, Young Riders, Junioren, Children (Mierlo)
1 t/m 3 mei: NK Voltige Ermelo Senioren en Junioren
8 t/m 9 mei: NK Endurance (Ermelo)
28 t/m 31 mei: NK Dressuur en Para-dressuur Senioren, Young Riders, Junioren, Children (Ermelo)
(Datum volgt): NK Reining Senioren, Young Riders, Junioren
27 t/m 31 mei: NK Eventing Jeugd Young Riders en Junioren (Renswoude)
25 t/m 28 juni: NK Mennen Beekbergen Beekbergen
16 t/m 20 september: NK Enkelspan en tweespan Maasdijk
1 t/m 4 oktober: NK Eventing senioren CCI4*L (Boekelo-Enschede)

***
KNHS-kampioenschappen:
28 t/m 29 februari: Indoorkampioenschappen Dressuur pony’s klasse B t/m Z2 (Ermelo)
6 t/m 7 maart: Indoorkampioenschappen Dressuur paarden klasse B t/m ZZ-Licht (Ermelo)
20 t/m 21 maart: Indoorkampioenschappen Springen (Ermelo)
27 t/m 28 maart: Indoorkampioenschappen Springen (Ermelo)
16 t/m 17 mei: KNHS-Kampioenschap eventing pony’s Brabant Horse Trials Tilburg B,L,M,Z
29 t/m 31 mei: KNHS-kampioenschappen ZZ-Z en LT dressuur (Ermelo)
10 t/m 16 augustus: Hippiade (Ermelo)
7 t/m 9 augustus: KNHS Kampioenschap eventing paarden BB,B,L,M,Z SGW Geestmerambacht Langedijk (Oudkarspel)
18 t/m 20 september: KNHS-Kampioenschap CCI3*-S Hippisch Festijn Varsseveld (Varsseveld)

***
Olympische Spelen Tokio Japan
25 t/ 29 juli: Dressuur
31 juli t/m 3 augustus: Eventing
4 t/m 7 augustus: Springen

Paralympics Tokio Japan
27 t/m 31 augustus: Para-dressuur

***

Europese kampioenschappen
19 t/m 26 juli: EK Springen Children, Junioren en Young Riders (Vilamoura, Portugal)
15 t/m 19 juli: EK pony’s Springen, dressuur en eventing (Strzegom, Polen)
27 juli t/m 2 augustus: EK Eventing Junioren en Young Riders (Hartpury, Groot-Brittannië)
27 juli t/m 2 augustus: EK Eventing Junioren en Young Riders (Hartpury, Groot-Brittannië)
28 juli t/m 2 augustus: EK Voltige junioren (Flyinge, Zweden)
18 t/m 23 augustus: EK Dressuur U25 en Children (Budapest region – Pilisjászfalu, Hongarije)
24 t/m 30 augustus: EK Mennen Young Drivers, Junioren en Children (Lamotte Beuvron, Frankrijk)
25 t/m 27 september: EK Endurance Young Riders en Junioren (Vic, Spanje)

***

Wereldkampioenschappen
28 juli t/m 2 augustus: WK Voltige senioren (Flyinge, Zweden)
5 t/m 9 augustus: WK Jonge Dressuurpaarden (Verden, Duitsland)
6 t/m 9 augustus: WK Para-Mennen (Schildau, Duitsland)
31 augustus t/m 6 september: Wereldkampioenschap Vierspannen Kronenberg
3 t/m 6 september: WK Endurance (Pisa, San Rossore, Italië)
10 t/m 13 september: WK Jonge menpaarden (Mezohegyes, Hongarije)
17 t/m 20 september: WK Jonge springpaarden (Lanaken, België)
15 t/m 18 oktober: WK jonge Eventingpaarden (Le Lion d’Angers, Frankrijk)
21 t/m 26 oktober: WK Mennen enkelspannen (Pau, Frankrijk)

***

FEI Longines Wereldbekerwedstrijden springen 2020 West Europese League
9 t/m 12 januari: Longines CSI Bazel (Bazel, Zwitserland)
16 t/m 19 januari: Partner Pferd Leipzig (Leipzig, Duitsland)
23 t/m 26 januari: Jumping Amsterdam (Amsterdam)
6 t/m 9 februari: Jumping Bordeaux (Bordeaux, Frankrijk)
19 t/m 23 februari: Gothenburg Horse show (Göteborg, Zweden)
15 t/m 19 april: CSI-W Finale Las Vegas (USA)

Seizoen 2020/2021 West Europese League
14 t/m 18 oktober: CSI5*-W Oslo (Noorwegen)
22 t/m 25 oktober: CSI5*-W Helsinki (Finland)
28 oktober t/m 1 november: CSI5*-W Lyon (Frankrijk)
5 t/m 8 november: CSI5*-W Verona (Italië)
11 t/m 15 november: CSI5*-W German Masters Stuttgart (Duitsland)
26 november t/m 29 november: CSI5*-W Madrid (Spanje)
11 t/m 13 december: CSI5*-W La Coruña (Spanje)
15 t/m 21 december: CSI5*-W London Olympia (Groot-Brittannië)
26 t/m 30 december: CSI5*-W Jumping Mechelen (België)

***

FEI Longines Wereldbekerwedstrijden dressuur 2020 West Europese League
23 t/m 26 januari: CDI-W Jumping Amsterdam (Amsterdam)
13 t/m 16 februari: CDI-W VR Classics Neumunster (Neumünster, Duitsland)
19 t/m 23 februari: CDI-W Gothenburg Horse show (Göteborg, Zweden)
12 t/m 15 maart: CDI-W The Dutch Masters Indoor Brabant (’s-Hertogenbosch)
15 t/m 19 april: CSI-W Finale Las Vegas (USA)

Seizoen 2020/2021 West Europese League
14 t/m 18 oktober: CDI-W Herning (Denemarken)
29 t/m 30 oktober: CDI-W Lyon (Frankrijk)
11 t/m 15 november: CDI-W Stuttgart (Duitsland)
26 t/m 29 november: CDI-W Madrid (Spanje)
4 t/m 8 december: CDI-W Salzburg Arena Messezentrum (Oostenrijk)
15 t/m 21 december: CDI-W London Olympia (Groot-Brittannië)
26 t/m 30 december: CDI-W Mechelen (België)

***
FEI Wereldbekerwedstrijden vierspannen 2020
16 t/m 19 januari: CAI-W Partner Pferd Leipzig (Leipzig, Duitsland)
7 t/m 9 februari: Finale Jumping Bordeaux (Bordeaux, Frankrijk)

Seizoen 2020/2021
28 oktober t/m 1 november: CAI-W Lyon (Frankrijk)
6 t/m 8 november: CAI-W Maastricht
11 t/m 15 november: CAI-W Stuttgart (Duitsland)
26 t/m 29 november: CAI-W Stockholm (Zweden)
26 t/m 29 november: CAI-W Budapest (Hongarije)
10 t/m 13 december: CAI-W Geneve (Zwitserland)
15 t/m 21 december: CAI-W London Olympia (Groot-Brittannië)
26 t/m 30 december: CAI-W Jumping Mechelen (België)

FEI World Cup Qualifier wedstrijden mennen
16 t/m 19 april: CAI3*-H4 WCupQ Internationale Menwedstrijden Kronenberg
30 april t/m 4 mei: CAIO4*-H4 WCupQ Mezohegyes
13 t/m 17 mei: CAIO4*-H4 WCupQ Royal Windsor Horseshow (Groot-Brittannië)
2 t/m 7 juni: CAIO4*-H4 WCupQ CHIO Aken (Duitsland)
18 t/m 21 juni: CAI3*-H4 WCupQ Mélikút (Hongarije)
25 t/m 28 juni: CAI3*-H4 WCupQ Paardenspektakel Beekbergen
2 t/m 7 juli: CAI3*-H4 WCupQ Nebanice (Tsjechië)
15 t/m 19 juli: CAI3*-H4 WCupQ Driving Valkenswaard International
30 juli t/m 2 augustus: CAI3*-H4 WCupQ Lähden (Duitsland)
13 t/m 16 augustus: CAI3*-H4 WCupQ Donaueschingen (Duitsland)
24 t/m 27 september: CAI3*-H4 WCupQ Pisecne nad Dyji (Tsjechië)

***
FEI Longines Nations Cup Springen 2020 Divisie 1
14 t/m 17 mei: CSIO5* La Baule (Frankrijk)
21 mei t/m 24 mei: CSIO5* St Gallen (Zwitserland)
11 t/m 14 juni: CSIO5* Sopot (Polen)
18 t/m 21 juni: CHIO Rotterdam
9 t/m 12 juli: Falsterbo Horse Show (Zweden)
15 t/m 17 juli: CSIO5* Dublin Horse Show (Ierland)
23 t/m 26 juli: Royal International Horse Show Hickstead (Groot-Brittannië)
1 t/m 4 oktober: CSIO5*-NC finale (Barcelona)

Overige Nations Cup Springen 2020
2 t/m 7 juni: CHIO Aachen (Duitsland)
9 t/m 13 september: CSIO5*-NC Calgary, Spruce Meadows (Canada)

***

FEI Nations cup dressuur 2020
14 t/m 17 mei: CDIO5*-NC Compiegne (Frankrijk)
20 t/m 24 mei: CDIO4*-NC Uggerhalne (Denemarken)
18 t/m 21 juni: CHIO Rotterdam
9 t/m 12 juli: CDIO5*-NC Falsterbo (Zweden)

***

FEI Nations cup eventing 2020
23 t/m 26 april: CCIO4*-NC-S Ballindenisk (Ierland)
21 t/m 24 mei: CCIO4*-NC-S Houghton Hall (Groot-Brittannië)
11 t/m 14 juni: CCIO4*-NC-S Pratoni del Vivaro (Italië)
2 t/m 5 juli: CCIO4*-NC-S Strzegom (Polen)
11 t/m 16 augustus: CCIO4*-NC-S Le Pin au Haras (Frankrijk)
10 t/m 13 september: CCIO4*-NC-S Waregem (België)
1 t/m 4 oktober: CCIO4*-NC-L Finale Boekelo (Nederland)

***

Eventing CCI5*-L
6 t/m 10 mei: Badminton Horse Trials (Groot-Brittannië)
18 t/m 21 juni: CCI5* Luhmühlen (Duitsland)
3 t/m 6 september: Burghley Horse Trials (Groot-Brittannië)
22 t/m 25 oktober: CCI5* Pau (Frankrijk)

***

KNHS-competities
De KNHS organiseert elk jaar verschillende KNHS-competities.

KNHS-Anemone Horse Trucks Greenpoint Cup 2020
27 december 2019 – Nieuw en St. Joosland (De Kroo)
11 januari 2020 – Tolbert (RV Annen)
22 februari 2020 – De Meern (RV De Voornruiters)
21 maart 2020 – Locatie nader te bepalen (in het zuiden van Nederland)*
25 april 2020 – Geesteren (RV Sint Joris)
9 mei 2020 – Oud-Beijerland (RV Oud-Beijerland)
27 juni 2020 (Finale) – Exloo (Hippisch Centrum Exloo)

KNHS-Felix Hippisch Cup 2020
Zaterdag 28 december 2019 – Nieuw en St. Joosland (De Kroo)
Vrijdag 10 januari 2020 – Tolbert (RV Annen)
Zaterdag 22 februari 2020 – De Meern (RV De Voornruiters)
Zaterdag 21 maart 2020 – Schijndel (nog onder voorbehoud)
Zaterdag 25 april 2020 – Geesteren (RV Sint Joris)
Zaterdag 9 mei 2020 – Oud-Beijerland (RV Oud-Beijerland)
Zaterdag 27 juni 2020 (Finale) – Exloo (Hippisch Centrum Exloo)

KNHS-Witte Van Moort Para Dressuur Trophy
Cyclus 1
30 november 2019 Genemuiden (RV. Zwartewaterruiters)
24 december 2019 Hellendoorn (RV. Hertruiters)
Kwalificatiewedstrijd 24 januari 2020 Jumping Amsterdam

Cyclus 2
22 februari Beuningen 2020 (RV. La Grande)
7 maart Berkel-Enschot 2020 (RV. Cavalieren)
Kwalificatiewedstrijd donderdag 12 maart 2020 Indoor Brabant

Finale: ntb

KNHS Topsport Jeugdcompetitie 2020 springen
12 januari Bunschoten
26 januari Lichtenvoorde
8 februari Exloo
23 februari Wierden
7 maart Kronenberg
14 maart 's-Hertogenbosch Finale Pony's/Children
15 maart 's-Hertogenbosch Finale Young Riders/Junioren

KNHS-Hartog Lucerne Trophy
12 januari Bunschoten
19 januari De Mortel
8 februari Exloo
23 februari Wierden
18 april Geesteren Ov.
10 mei Schijndel
23 mei Oudkarspel
7 juni Delft
20 juni Almelo FINALE

Informatie over alle competities op KNHS.

 

Ander Nieuws

  • Selectietraject WK Jonge Springpaarden bekend
    Selectietraject WK Jonge Springpaarden bekend
  • Thamar Zweistra: ‘Hans Peter is meer een trainer, Leunus meer een coach’
    Thamar Zweistra: ‘Hans Peter is meer een trainer, Leunus meer een coach’
  • Online dressuurrijden in juli
    Online dressuurrijden in juli