Overzicht nationale kaders per 1 april 2019

Geplaatst op 31 maart 2019 in Springen , Eventing , Dressuur , Mennen & para , Endurance , Voltige , Reining

De nationale kaders bestaan uit de beste combinaties van Nederland. Er zijn kaders voor Pony's, Children, Junioren, Young Riders, U25 en Senioren (TeamNL). De kadercombinaties worden begeleid door de bondscoach en kunnen geselecteerd worden voor internationale kampioenschappen en landenwedstrijden.

Welke kaders zijn er?
Een kader bestaat altijd uit een A-kader (bij springen, dressuur en eventing heet dat een Olympisch kader) en een B-kader. In het Olympische of A-kader zitten de sterkste combinaties. In het B-kader zitten de combinaties waarvan wordt verwacht dat ze kunnen doorstromen naar het Olympisch- of A-kader. De Pony's, Junioren en Young Riders van de disciplines dressuur, springen en eventing maken deel uit van het KNHS Talentenplan.

Hoe kom je in een kader?
Of je wordt opgenomen in een kader hangt af van je resultaten tijdens de observatiewedstrijden en/of wedstrijden voor kadervorming. Hoe dat precies werkt staat in de deelnemingsovereenkomsten die je ook kunt vinden op www.knhs.nl/topsport.

In het overzicht hieronder kun je per discipline zien wie er op dit moment in een kader is opgenomen:

DRESSUUR

Dressuur senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Aqiedo

Gal, Edward

Oosterbeek

GLOCK's Zonik N.O.P.

Meulendijks, Anne

Heeze

MDH Avanti N.O.P.

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

GLOCK’s Dream Boy N.O.P.

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

Zanardi

Scholtens, Emmelie

Gorinchem

Apache

Witte-Vrees, Madeleine

Schijndel

Cennin


Dressuur senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baalen, Marlies van

Brakel

Ben Johnson

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Zephyr

Heijkoop, Danielle

Rotterdam

Badari

Meer, Patrick van der

Naaldwijk

Zippo

Silfhout, Diederik van

Lunteren

Expression N.O.P.

Visser-van der Meulen, Tosca

Gorssel

Asther de Jeu

Zweistra, Thamar

Schore

Hexagon's Double Dutch


Dressuur U25, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nekeman, Denise 

Hasselt

Boston STH

Nieuwenhuis, Jeanine 

Serooskerke

TC Athene


Dressuur Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Donkers, Esmée 

Venhorst

Chaina

Peperstraten, Daphne van

Oude-Tonge

Greenpoint’s Cupido

Rockx, Thalia

Roosendaal

Verdi de la Fazenda


Dressuur Young Riders, B-kader
 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bovenkamp, Diana van de

Voorthuizen

Evita Ronia

Jongen, Fabienne

Gemert-Bakel

Boticelli

Vaessen, Carlijn

Wezep

Fossbury

Zoutendijk, Lisanne

St. Willebrord

Kostendrukkers Ringo Star

Zoutendijk, Lisanne

St. Willebrord

Zilverstar

Zwambagt, Febe van

Bergharen

FS Las Vegas


Dressuur Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Luiten, Marten

Winschoten

Fynona

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Grand Charmeur


Dressuur Junioren B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pols, Sanne van der

Abbenbroek

Excellentie


Dressuur pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Evers, Senna

Grootebroek

Majos Cannon

Heiden, Robin

Alphen

Colourfull Cannonball

Hoogen, Lilly van den

De Meern

Martinez Candyman

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Elin's Noncisdador


Dressuur pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nek, Lara van

Wijdewormer

Haasendonks Sultan

Nek, Lara van

Wijdewormer

Brouwershaven Nairobi

Nek, Lara van

Wijdewormer

Baumann’s Despino

Nugteren, Tatum

Ridderkerk

Del Piero

Rooij, Evi van

Sint Michielsgestel

Den Ostriks Macho

Rooij, Evi van

Sint Michielsgestel

King Stayerhof’s Jango

Schelstraete, Micky

Gemonde

Jonker’s Pieter

Walraven, Morgan

S’ Gravendeel

Devil's Kiss Naoni


Dressuur Children, A-kader 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nek, Lara van

Wijdewormer

Fariska


Para- dressuur, Paralympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dulk, Nicole den

Elen, België

Wallace N.O.P.

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Alphaville N.O.P.

Horst, Rixt van der

Grou / Nistelrode

Findsley

Voets, Sanne

Berghem

Demantur N.O.P.


Para- dressuur, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Haerkens, Demi

Helmond

Dude

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Guetta

 
SPRINGEN

Springen senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Houtzager, Marc

Rouveen

Sterrehof's Calimero

Smolders, Harrie

Grobbendonk, België

Don VHP Z N.O.P.

Vrieling, Jur  

Holwierde

VDL Glasgow vh Merelsnest N.O.P.


Springen senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Asten, Leopold van

Duizel

VDL Groep Beauty

Vleuten, Maikel van der

Someren

Dana Blue

Kuipers, Doron

Mijnsheerenland

Charley


Springen Young Riders,  B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Marchal, Tristan

Someren-Heide

Sambucca

Morsink, Veronique

De Lutte

Faithfull


Springen Junioren,  A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Schuttelaar, Beau

Tegelen

Caretino


Springen Junioren,  B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Vendorlux

Thijssen, Mel 

Baarlo

Cartolana 2

Thijssen, Mel

Baarlo

Enrique


Springen Children, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bocken, Emma

Weert

Estera van de Vosberg

 

Springen Children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Boerekamp, Finn

Someren-Heide

Gradini

 

Springen pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Zeppe van de IJsseldijk

 
Springen pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Engelsman, Lily

Berkhout

Blackwoodland Rock

Huijbregts, Liv

Rijsbergen

Enzovoort Dew-Drop

Meijers, Cheyenne

Echt

Special Lady

IJland, Mart

Hengelo Ov.

Flame

 
EVENTING
 

Eventing senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Lips, Tim

Made

Bayro

Blom, Merel

Aalten

Rumour Has It N.O.P.


Eventing senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hoogenveen, Laura

Weert

Wicro Quibus N.O.P.

Naber-Lozeman, Alice

Biddinghuizen

ACSI Peter Parker N.O.P.

Pen, Elaine

Voorschoten

Undercover


Eventing Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pleysier, Olivia

Bilthoven

Spirit Excalibur

Schoones, Myrle

Neerpelt (BEL)

Dimitri

Haas, Nina de

Hengstdijk

Divine


Eventing Young Riders, B-kader
 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Driessen, Levi

Esch

Lancero Dancer

Driessen, Levi

Esch

Lord Ricello

Haas, Nina de

Hengstdijk

Cocu

Schoones, Myrle

Neerpelt (BEL)

Ravallo van de Smeetshoeve

Soeteman, Mauro

 

Golden World

Venderbosch, Bjinse

Harreveld

Lord Mayor

 

Eventing Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Posthumus, Beau

Terschuur

Smokie


Eventing pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Haver, Daniel

Lelystad

Zeb

Houte, Sterre van

Pannerden

Secret Benny / Fernhill First Lady

Rudolphy, Maybritt

Meppel

Urban

Someren, Claire van

Almere

Brummerhoeve's Levi H

Swinkels, Michelle

Moergestel

Snow

 
ENDURANCE
 

Endurance senioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Berg, Joyce van den

Leiden

 

Jonkman, Angela

Scharmer

 

Romer – Theunissen, Carmen

Landgraaf

 

Schoonderwoert, Leonie

Hoogeveen

 

Visser, Marijke

Stavelot (Bel.)

 

Wilhelm, Jeanette

Ede

 


Endurance senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baten, Nant

Teteringen

 


Endurance Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kok, Anne Marijn

Hendrik Ido Ambacht

 

Lamsma, Imke

Vriezenveen

 

Mohamed, Ijjou

Leiden

 


Endurance Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Aart, Bo van

Bavel

 

Kramer, Nanke

De Veenhoop

 


REINING

Reining senioren, A-kader
 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Ede, Petra van 

Barneveld

 

Freriks, Lia  

Zaandam

 

Grether, Anne  

Boekel

 

Hagelaars, Aniek

Eersel

 

Pouls, Jurgen  

Grathem

 

Scharroo, Suzanne 

Woudenberg

 

Young-van Osch, Rieky  

Vorstenbosch

 


Reinig senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Rijn, Faye van

Dronten

 

Verboom, Liselotte

Hummelo

 


Reining Young rider, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Tsin, Casper  

Espel

 


Reining Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Rommelse, Amber

Dongen

 

 

VOLTIGE

Voltige seniorenteam, A-kader

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Roy Rogers, voltigeteam

Bilthoven

 


Voltige teams, B-kader

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Nationaal Junioren Team Voltige

Ermelo

 


Voltige dames senioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Ridder, Claire de

Leidschendam

 

Sneekes, Carola

Callantsoog

 


Voltige dames senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Kubbe, Annebeth

Jelling, Denemarken

 


Voltige heren senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Seidel, Arthur

Nieuweroord

 


Voltige dames junioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Geelhoed, Lotte

Amersfoort

 

Schaik, Renske van

Boekel

 

Seidel, Charlotte

Nieuweroord

 

 
MENNEN
 

Mennen vierspan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Bram  

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Chardon, IJsbrand

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Ronde, Koos de

Zwartewaal

 

Timmerman, Theo

Varsseveld

 


Mennen vierspan paarden, B-kader
 

Menner

Woonplaats

Paard

Ronde, Peter de

Zwartewaal

 

Weusthof, Mark  

Rossum (Ov.)

 

Graaf, Edwin van der

Ouddorp

 


Mennen vierspan pony’s, A-kader
 

Menner

Woonplaats

Paard

Boer, Jan de

Terwolde

 

Chardon, Edith

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Hammink, Marijke

Bornerbroek

 


Mennen vierspan pony’s, B-kader
 

Menner

Woonplaats

Paard

Ham, Joey van der

Noordwijk

 

Kinds, Jannes

Balloo

 


Mennen tweespan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Eijk, Stan van

Schinveld

 

Harmsel, Antonie ter

Rijssen

 


Mennen tweespan paarden, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Couwenberg, Erik

Veulen

 

Dijkhof, Geert 

Klarenbeek

 

Hagen-Dijkhuis, Sanny

Schinveld

 

Letteboer, Raymond

Oud-Ootmarsum

 


Mennen tweespan pony’s, A-kader
 

Menner

Woonplaats

Paard

Hendriks, Cas

Zeeland

 

 

Mennen tweespan pony’s, B-kader 

Menner

Woonplaats

Paard

Bunt, Melanie van de

Lunteren

 

Kekem, Karel van

Hoogblokland

 

Poele, Heidi te

Wolphaartsdijk

 

Rutjens, Rodinde

Weert

 

Verhofstad, Daan

Moergestel

 


Mennen enkelspan paard, A-kader
 

Menner

Woonplaats

Paard

Pestman, Rudolf

Eext

Diesel

Siebers, Saskia

Maarheeze

Axel


Mennen enkelspan paard, B-kader 

Menner

Woonplaats

Paard

Gommers, Joop

Dreumel

Bandit

Houterman, Eline

Horst/Meterik

Vygo

Schuiling, Anniek

Herveld

Aron (Zazou)

Velden-Rijkers, Ans van der

Uden

Ceasar


Mennen enkelspan pony, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Schuiling, Marissa

Herveld

Kyra

 
Mennen enkelspan pony, B-kader
 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Brent Janssen

Swolgen

Regina’s Hielke

Pijl, Tamara

Loosdrecht

Dex

Zaayer, Annegreet

Wadenoijen

Ravel


Para-equestrian mennen, A-kader
 

Menner

Woonplaats

Paard

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Bart Blom

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Albrecht’s Hoeve’s Lars

Poppen, Jacques

Froombosch

Horses2fly Anniek

Poppen, Jacques

Froombosch

P.P.


Para-equestrian mennen, B-kader
 

Menner

Woonplaats

Paard

Marwijk, Aad van

Hoenderloo

Kyra

Steenkamp, Dinja

Bussum

Balou

Veneman-Fleurke, Ingmar

Tweede Exloërmond

Umpire

Witvoet, Martje

Appelscha

Havehoeve’s Boy


Kijk voor actuele informatie en de mediaguides op  www.knhs.nl/kaders.  

Foto: Anne Meulenfijks en MDH Avanti N.O.P. zijn opgenomen in het olympisch dressuurkader, Arnd.nl

Categorie: nationale kaders

Ander Nieuws

  • Ontmoet de springruiters uit KNHS Talententeam 2019
    Ontmoet de springruiters uit KNHS Talententeam 2019
  • Deelnemers internationale wedstrijden 14 t/m 20 oktober 2019
    Deelnemers internationale wedstrijden 14 t/m 20 oktober 2019
  • Vergadering Endurance Forum 16 september 2019
    Vergadering Endurance Forum 16 september 2019