Overzicht nationale kaders per 1 augustus 2019

Geplaatst op 02 augustus 2019 in Dressuur , Springen , Eventing , Mennen & para , Endurance , Voltige , Reining

De nationale kaders bestaan uit de beste combinaties van Nederland. Er zijn kaders voor Pony's, Children, Junioren, Young Riders, U25 en Senioren (TeamNL). De kadercombinaties worden begeleid door de bondscoach en kunnen geselecteerd worden voor internationale kampioenschappen en landenwedstrijden.

Welke kaders zijn er?
Een kader bestaat altijd uit een A-kader (bij springen, dressuur en eventing heet dat een Olympisch kader) en een B-kader. In het Olympische of A-kader zitten de sterkste combinaties. In het B-kader zitten de combinaties waarvan wordt verwacht dat ze kunnen doorstromen naar het Olympisch- of A-kader. De Pony's, Junioren en Young Riders van de disciplines dressuur, springen en eventing maken deel uit van het KNHS Talentenplan.

Hoe kom je in een kader?
Of je wordt opgenomen in een kader hangt af van je resultaten tijdens de observatiewedstrijden en/of wedstrijden voor kadervorming. Hoe dat precies werkt staat in de deelnemingsovereenkomsten die je ook kunt vinden op www.knhs.nl/topsport.

In het overzicht hieronder kun je per discipline zien wie er op dit moment in een kader is opgenomen:

DRESSUUR

Dressuur senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Zephyr

Gal, Edward

Oosterbeek

GLOCK's Zonik N.O.P.

Meulendijks, Anne

Heeze

MDH Avanti N.O.P.

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

GLOCK’s Dream Boy N.O.P.

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

Zanardi

Scholtens, Emmelie

Gorinchem

Apache

Scholtens, Emmelie

Gorinchem

Desperado

Silfhout, Diederik van

Lunteren

Expression

 

Dressuur senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baalen, Marlies van

Brakel

Ben Johnson

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Aqiedo

Heijkoop, Danielle

Rotterdam

Badari

Meer, Patrick van der

Naaldwijk

Chinook

Meer, Patrick van der

Naaldwijk

Zippo

Zweistra, Thamar

Schore

Hexagon's Double Dutch


Dressuur U25, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Koeyer, Jasmien de

St. Jansteen

Esperanza

Nekeman, Denise 

Hasselt

Boston STH

Nieuwenhuis, Jeanine 

Serooskerke

TC Athene

Dressuur U25, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Huberts, Carlijn

Beers (NB)

Watoeshi

 

 

 

Dressuur Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Donkers, Esmée 

Venhorst

Chaina

Kuintjes, Zoë

Aalsmeer

PrimeVal Brittsion

Pap, Kimberly

Nunspeet

Vloet Victory

Peperstraten, Daphne van

Oude-Tonge

Greenpoint’s Cupido

Rockx, Thalia

Roosendaal

Verdi de la Fazenda

 

Dressuur Young Riders, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bovenkamp, Diana van de

Voorthuizen

Evita Ronia

Jongen, Fabienne

Gemert-Bakel

Botticelli

Rockx, Thalia

Roosendaal

Gerda Nova de la Fazenda

Vaessen, Carlijn

Wezep

Fossbury

Wedda, Myrthe

IJselsteijn, Utr.

Diamond Geezer

 

Dressuur Junioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Luiten, Marten

Winschoten

Fynona

Pols, Sanne van der

Abbenbroek

Excellentie

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Grand Charmeur


Dressuur Junioren B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pols, Sanne van der

Abbenbroek

Cuvanck PP

Verbeek, Pem

Waalre

Fernando Torres

 

Dressuur pony’s, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Heiden, Robin

Alphen

Colourfull Cannonball

Hoogen, Lilly van den

De Meern

Martinez Candyman

Kuijl, Floor van de

Hmmerlo

Castenrayseweg’s Dreamboy

Kuijl, Floor van de

Hummerlo

Champ of Daily

Nek, Lara van

Wijdewormer

Brouwershaven Nairobi

Rooij, Evi van

Sint Michielsgestel

King Stayerhof’s Jango

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Elin's Noncisdador

 

Dressuur pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nek, Lara van

Wijdewormer

Baumann’s Despino

Heiden, Robin

Alphen aan de Maas

Oosterbroek Fenix

Nugteren, Tatum

Ridderkerk

Del Piero

Hemert, Tessa van

Ammerzoden

Noordhof’s Surprise

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Jonker’s Pieter

Walraven, Morgan

s’ Gravendeel

Devil's Kiss Naoni

Willemsen, Julia

Bergharen

Movie Star

Woerts, Nina

Franeker

Madam’s Menno


Dressuur Children, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dulst, Anniek van

Ermelo

Isala’s Arielle

Evers, Senna

Grootebroek

Happy Feet

Nek, Lara van

Wijdewormer

Amazing Comeback (Atilinda M)

Nek, Lara van

Wijdewormer

Fariska

 

Dressuur Children, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Knipscheer, Maura

Bergen (NH)

Amaretto

 

 

Para- dressuur, Paralympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dulk, Nicole den

Elen, België

Wallace N.O.P.

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Alphaville N.O.P.

Horst, Rixt van der

Grou / Nistelrode

Findsley

Reu, Maud de

Zwolle

Webron B

Vermeulen, Demi

Zevenaar

Wannabe

Voets, Sanne

Berghem

Demantur N.O.P.


Para- dressuur, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Guetta

Krijnsen, Lotte

Enschede

Rosenstolz

 


SPRINGEN

Springen senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Houtzager, Marc

Rouveen

Sterrehof's Calimero

Kuipers, Doron

Mijnsheerenland

Charley

Smolders, Harrie

Grobbendonk, België

Don VHP Z N.O.P.

Vleuten, Maikel van der

Someren

Dana Blue

Vrieling, Jur  

Holwierde

VDL Glasgow vh Merelsnest

 

Springen senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Asten, Leopold van

Duizel

VDL Groep Beauty

Bles, Bart

Babberich

Israel van de Dennehoeve

Jochems, Kevin

Sevenum

Cristello 2

Schuttert, Frank

Ommen

Lyonel D


Springen Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kersten, Lars

Egchel

Dobbey

Kersten, Lars

Egchel

H-Cassino

Mheen, Rowen van de

Hoevelaken

Q Verdi

Moerings, Bas

Roosendaal

Fosther

Morsink, Veronique

De Lutte

Entrepreneur

Schellekens, Tom

Esbeek

Casander

 

Springen Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Mheen, Elise van de

Hoevelaken

Ferdinand B


Springen Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Morsink, Elike

De Lutte

Dakina II

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Vendorlux

Schuttelaar, Beau

Tegelen

Illinois Z

Thijssen, Mel 

Baarlo

Cartolana 2

Thijssen, Mel

Baarlo

Enrique

Veenstra, Gerrit

Drachtstercompagnie

Loridon van T&L

 

Springen Children, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bocken, Emma

Weert

Dagma

Boerekamp, Finn

Someren-Heide

Gradini

 

Springen Children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bocken, Emma

Weert

Estera van de Vosberg

Boer, Wesley de

Nieuwleusen

Esprit de Pomme

Dolfijn, Jorinde

Buitenpost

Providence

Vos, Thijmen

Wierden

Theo 149

 

Springen pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Engelsman, Lily

Berkhout

Blackwoodland Rock

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Zeppe van de IJsseldijk

 

Springen pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Holleman, Fleur

Huissen

Bora-Bora

Huijbregts, Liv

Rijsbergen

Enzovoort Dew-Drop

Kraker, Sarah de

Axel

Kerwin van Orchid

Meijers, Cheyenne

Echt

Special Lady

IJland, Mart

Hengelo Ov.

Invisible E van het Juxschot

 


EVENTING

 

Eventing senioren, Olympisch kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Lips, Tim

Made

Bayro

Blom, Merel

Aalten

Rumour Has It N.O.P.

 

Eventing senioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hoogenveen, Laura

Weert

Wicro Quibus N.O.P.

Naber-Lozeman, Alice

Biddinghuizen

ACSI Peter Parker N.O.P.

Pen, Elaine

Voorschoten

Undercover


Eventing Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pleysier, Olivia

Bilthoven

Spirit Excalibur

Schoones, Myrle

Neerpelt (BEL)

Dimitri

Haas, Nina de

Hengstdijk

Divine

 

Eventing Young Riders, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Driessen, Levi

Esch

Lancero Dancer

Driessen, Levi

Esch

Lord Ricello

Haas, Nina de

Hengstdijk

Cocu

Haas, Nina de

Hengstdijk

Houdini

Kolkman, Caresse

Hengelo Ov

Diamant

Schoones, Myrle

Neerpelt (BEL)

Ravallo van de Smeetshoeve

Soeteman, Mauro

Hoeven

Golden World

Spaak, Mylène

Hierden

King Canna

Reine, Thierry van

Herveld

ACSI Harry Belafonte

Riel, Maartje van

Loon op Zand

Eppo

Venderbosch, Bjinse

Harreveld

Lord Mayor

 

Eventing Junioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Otto, Elise

Schoonhoven

Coffee IJs

Posthumus, Beau

Terschuur

Smokie

Snepvangers, Kristy

Bergen op Zoom

Diesel

 

Eventing Junioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bergsma, Splinter

Hilversum

Quantum Warrior

Monhemius, Lotte

Halfweg

Gogo Jumbo HVR

Naber, Leida

Biddinghuizen

ACSI ZamZam

Peemen, Okke

Meerle (Bel)

Happy Lady

 


Eventing pony’s, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Joosse, Lisa

Balkbrug

Rathcline Dream

Swinkels, Michelle

Moergestel

Snow


Eventing pony’s, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Haver, Daniel

Lelystad

Zeb

Houte, Sterre van

Pannerden

Secret Benny / Fernhill First Lady

Rudolphy, Maybritt

Meppel

Urban

Someren, Claire van

Almere

Brummerhoeve's Levi H

 


ENDURANCE

 

Endurance senioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Berg, Joyce van den

Leiden

 

Jonkman, Angela

Scharmer

 

Romer – Theunissen, Carmen

Landgraaf

 

Schoonderwoert, Leonie

Hoogeveen

 

Visser, Marijke

Stavelot (Bel.)

 

 

Endurance senioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baten, Nant

Teteringen

 

Groen, Esther

Bromsgrove (GBR)

 

Nooijen, Michelle

Ledeacker

 

Oudshoorn, Donna

Katwijk

 

 

Endurance Junioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kok, Anne Marijn

Hendrik Ido Ambacht

 

Lamsma, Imke

Vriezenveen

 

Mohamed, Ijjou

Leiden

 

Warmenhoven, Desiree

Rijnsburg

 


Endurance Junioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Aart, Bo van

Bavel

 

Kramer, Nanke

De Veenhoop

 

Ulden, Kimara van

Leiden

 

 

 

REINING

Reining senioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Freriks, Lia  

Zaandam

 

Grether, Anne  

Boekel

 

Hagelaars, Aniek

Eersel

 

Young-van Osch, Rieky  

Vorstenbosch

 

 

Reinig senioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Rijn, Faye van

Dronten

 

Verboom, Liselotte

Hummelo

 

 

Reining Young rider, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Aalderen van, Deley

Purmerend

Just BH Great Einstein

Cosijnse, Fabienne

Baarn

Figlio Di Arc Be Aech Topsail

Tsin, Casper  

Espel

 

 

Reining Young rider, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Zwam, Yessie van der

Ede

Walla Whiz N Tari BB

Zweegers, Sam

best

Skip N Wimp BB

 

 

Reining Junioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cosijnse, Talitha

Baarn

Big Gun to Trash

Rommelse, Amber

Dongen

 

 

 

VOLTIGE

Voltige seniorenteam, A-kader

 

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Roy Rogers, voltigeteam

Bilthoven

 


Voltige juniorenteam, A-kader

 

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Nationaal Junioren Team Voltige

Ermelo

 

 

Voltige dames senioren solo, A-kader

 

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Ridder, Claire de

Leidschendam

 

Sneekes, Carola

Callantsoog

 

 

Voltige dames senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Kubbe, Annebeth

Jelling, Denemarken

 

 

Voltige heren senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Seidel, Arthur

Nieuweroord

 

 

Voltige dames junioren solo, A-kader

 

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Geelhoed, Lotte

Amersfoort

 

Schaik, Renske van

Schalwijk

 

Seidel, Charlotte

Nieuweroord

 

 

 

MENNEN

 

Mennen vierspan paarden, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Bram  

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Chardon, IJsbrand

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Ronde, Koos de

Zwartewaal

 

Timmerman, Theo

Varsseveld

 

 

Mennen vierspan paarden, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Graaf, Edwin van der

Ouddorp

 

Heus, Hans

Eerbeek

 

Ronde, Peter de

Abbenbroek

 

Weusthof, Mark  

Rossum (Ov.)

 

 

Mennen vierspan pony’s, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Boer, Jan de

Terwolde

 

Chardon, Edith

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Hammink, Marijke

Bornerbroek

 

 

Mennen vierspan pony’s, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Ham, Joey van der

Noordwijk

 

Kinds, Jannes

Balloo

 

 

Mennen tweespan paarden, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Eijk, Stan van

Schinveld

 

Harmsel, Antonie ter

Rijssen

 


Mennen tweespan paarden, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Couwenberg, Erik

Veulen

 

Dijkhof, Geert 

Klarenbeek

 

Hagen-Dijkhuis, Sanny

Schinveld

 

Letteboer, Raymond

Oud-Ootmarsum

 

 

Mennen tweespan pony’s, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Hendriks, Cas

Zeeland

 

 

Mennen tweespan pony’s, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Bunt, Melanie van de

Lunteren

 

Poele, Heidi te

Wolphaartsdijk

 

Rutjens, Rodinde

Weert

 

Verhofstad, Daan

Moergestel

 

 

Mennen enkelspan paard, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Pestman, Rudolf

Eext

Diesel

Siebers, Saskia

Maarheeze

Axel


Mennen enkelspan paard, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Gommers, Joop

Dreumel

Bandit

Houterman, Eline

Horst/Meterik

Vygo

Schuiling, Anniek

Herveld

Aron (Zazou)

Velden-Rijkers, Ans van der

Uden

Ceasar

 

Mennen enkelspan pony, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Schuiling, Marissa

Den Burg

Kyra

 

Mennen enkelspan pony, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Brent Janssen

Swolgen

Regina’s Hielke

Pijl, Tamara

Loosdrecht

Dex

Zaayer, Annegreet

Wadenoijen

Ravel

 

Para-equestrian mennen, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Bart Blom

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Albrecht’s Hoeve’s Lars

Poppen, Jacques

Froombosch

Horses2fly Anniek

Poppen, Jacques

Froombosch

P.P.

 

Para-equestrian mennen, B-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Marwijk, Aad van

Hoenderloo

Kyra

Steenkamp, Dinja

Bussum

Balou

Veneman-Fleurke, Ingmar

Tweede Exloërmond

Umpire

Witvoet, Martje

Appelscha

Havehoeve’s Boy

 
Kijk voor actuele informatie en de mediaguides op  www.knhs.nl/kaders.  

Foto: Digishots

Ander Nieuws

  • EK-debutante Fleur Holleman tiende op EK Springen Pony’s
    EK-debutante Fleur Holleman tiende op EK Springen Pony’s
  • Vijfde plaats Pony-team EK Eventing
    Vijfde plaats Pony-team EK Eventing
  • Goud op EK Vierspannen voor Bram Chardon!
    Goud op EK Vierspannen voor Bram Chardon!