Overzicht nationale kaders per 1 juli 2019

Geplaatst op 11 juli 2019 in Dressuur , Springen , Eventing , Mennen & para , Endurance , Voltige , Reining

De nationale kaders bestaan uit de beste combinaties van Nederland. Er zijn kaders voor Pony's, Children, Junioren, Young Riders, U25 en Senioren (TeamNL). De kadercombinaties worden begeleid door de bondscoach en kunnen geselecteerd worden voor internationale kampioenschappen en landenwedstrijden.

Welke kaders zijn er?
Een kader bestaat altijd uit een A-kader (bij springen, dressuur en eventing heet dat een Olympisch kader) en een B-kader. In het Olympische of A-kader zitten de sterkste combinaties. In het B-kader zitten de combinaties waarvan wordt verwacht dat ze kunnen doorstromen naar het Olympisch- of A-kader. De Pony's, Junioren en Young Riders van de disciplines dressuur, springen en eventing maken deel uit van het KNHS Talentenplan.

Hoe kom je in een kader?
Of je wordt opgenomen in een kader hangt af van je resultaten tijdens de observatiewedstrijden en/of wedstrijden voor kadervorming. Hoe dat precies werkt staat in de deelnemingsovereenkomsten die je ook kunt vinden op www.knhs.nl/topsport.

In het overzicht hieronder kun je per discipline zien wie er op dit moment in een kader is opgenomen:

DRESSUUR

Dressuur senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Gal, Edward

Oosterbeek

GLOCK's Zonik N.O.P.

Meulendijks, Anne

Heeze

MDH Avanti N.O.P.

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

GLOCK’s Dream Boy N.O.P.

Scholtens, Emmelie

Gorinchem

Apache

Scholtens, Emmelie

Gorinchem

Desperado

Witte-Vrees, Madeleine

Schijndel

Cennin


Dressuur senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baalen, Marlies van

Brakel

Ben Johnson

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Zephyr

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Aqiedo

Heijkoop, Danielle

Rotterdam

Badari

Meer, Patrick van der

Naaldwijk

Chinook

Meer, Patrick van der

Naaldwijk

Zippo

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

Zanardi

Silfhout, Diederik van

Lunteren

Expression

Zweistra, Thamar

Schore

Hexagon's Double Dutch


Dressuur U25, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Koeyer, Jasmien

St. Jansteen

Esperanza

Nekeman, Denise 

Hasselt

Boston STH

Nieuwenhuis, Jeanine 

Serooskerke

TC Athene

Dressuur Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Donkers, Esmée 

Venhorst

Chaina

Huberts, Carlijn

Beers (NB)

Watoeshi

Kuintjes, Zoë

Aalsmeer

PrimeVal Brittsion

Peperstraten, Daphne van

Oude-Tonge

Greenpoint’s Cupido

Rockx, Thalia

Roosendaal

Verdi de la Fazenda


Dressuur Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bovenkamp, Diana van de

Voorthuizen

Evita Ronia

Jongen, Fabienne

Gemert-Bakel

Botticelli

Pap, Kimberly

Nunspeet

Vloet Victory

Rockx, Thalia

Roosendaal

Gerda Nova de la Fazenda

Vaessen, Carlijn

Wezep

Fossbury

Wedda, Myrthe

IJselsteijn, Utr.

Diamond Geezer

Zoutendijk, Lisanne

St. Willebrord

Kostendrukkers Ringo Star


Dressuur Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Luiten, Marten

Winschoten

Fynona

Pols, Sanne van der

Abbenbroek

Excellentie

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Grand Charmeur


Dressuur Junioren B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Boogaard, Annemijn

Oudelande

Fullspeed TC

Pols, Sanne van der

Abbenbroek

Cuvanck PP

Verbeek, Pem

Waalre

Fernando Torres


Dressuur pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Heiden, Robin

Alphen

Colourfull Cannonball

Hoogen, Lilly van den

De Meern

Martinez Candyman

Kuijl, Floor van de

Hummerlo

Champ of Daily

Nek, Lara van

Wijdewormer

Brouwershaven Nairobi

Rooij, Evi van

Sint Michielsgestel

King Stayerhof’s Jango

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Elin's Noncisdador


Dressuur pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nek, Lara van

Wijdewormer

Baumann’s Despino

Nugteren, Tatum

Ridderkerk

Del Piero

Hemert, Tessa van

Ammerzoden

Noordhof’s Surprise

Walraven, Morgan

s’ Gravendeel

Devil's Kiss Naoni

Willemsen, Julia

Bergharen

Movie Star

Woerts, Nina

Franeker

Madam’s Menno


Dressuur Children, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dulst, Anniek van

Ermelo

Isala’s Arielle

Evers, Senna

Grootebroek

Happy Feet

Nek, Lara van

Wijdewormer

Amazing Comeback (Atilinda M)

Nek, Lara van

Wijdewormer

Fariska


Dressuur Children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard


Para- dressuur, Paralympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dulk, Nicole den

Elen, België

Wallace N.O.P.

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Alphaville N.O.P.

Horst, Rixt van der

Grou / Nistelrode

Findsley

Reu, Maud de

Zwolle

Webron B

Vermeulen, Demi

Zevenaar

Wannabe

Voets, Sanne

Berghem

Demantur N.O.P.


Para- dressuur, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Guetta


SPRINGEN

Springen senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Houtzager, Marc

Rouveen

Sterrehof's Calimero

Kuipers, Doron

Mijnsheerenland

Charley

Smolders, Harrie

Grobbendonk, België

Don VHP Z N.O.P.

Vleuten, Maikel van der

Someren

Dana Blue

Vrieling, Jur  

Holwierde

VDL Glasgow vh Merelsnest N.O.P.


Springen senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Asten, Leopold van

Duizel

VDL Groep Beauty

Springen Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kersten, Lars

Egchel

Dobbey

Marchal, Tristan

Someren-Heide

Sambucca

Mheen, Rowen van de

Hoevelaken

Q Verdi

Moerings, Bas

Roosendaal

Fosther

Morsink, Veronique

De Lutte

Entrepreneur

Morsink, Veronique

De Lutte

Faithfull

Schellekens, Tom

Esbeek

Casander


Springen Junioren,  A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Mheen, Elise van de

Hoevelaken

Ferdinand B

Schuttelaar, Beau

Tegelen

Caretino


Springen Junioren,  B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Morsink, Elike

De Lutte

Dakina II

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Vendorlux

Schuttelaar, Beau

Tegelen

Illinois Z

Thijssen, Mel 

Baarlo

Cartolana 2

Thijssen, Mel

Baarlo

Enrique

Veenstra, Gerrit

Drachtstercompagnie

Loridon van T&L


Springen Children, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bocken, Emma

Weert

Estera van de Vosberg


Springen Children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bocken, Emma

Weert

Dagma

Boer, Wesley de

Nieuwleusen

Esprit de Pomme

Boerekamp, Finn

Someren-Heide

Gradini

Dolfijn, Jorinde

Buitenpost

Providence

Vos, Thijmen

Wierden

Theo 149


Springen pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Engelsman, Lily

Berkhout

Blackwoodland Rock

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Zeppe van de IJsseldijk


Springen pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Holleman, Fleur

Huissen

Bora-Bora

Huijbregts, Liv

Rijsbergen

Enzovoort Dew-Drop

Kraker, Sarah de

Axel

Kerwin van Orchid

Meijers, Cheyenne

Echt

Special Lady

IJland, Mart

Hengelo Ov.

Invisible E van het Juxschot


EVENTING

Eventing senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Lips, Tim

Made

Bayro

Blom, Merel

Aalten

Rumour Has It N.O.P.


Eventing senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hoogenveen, Laura

Weert

Wicro Quibus N.O.P.

Naber-Lozeman, Alice

Biddinghuizen

ACSI Peter Parker N.O.P.

Pen, Elaine

Voorschoten

Undercover

Eventing Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pleysier, Olivia

Bilthoven

Spirit Excalibur

Schoones, Myrle

Neerpelt (BEL)

Dimitri

Haas, Nina de

Hengstdijk

Divine


Eventing Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Driessen, Levi

Esch

Lancero Dancer

Driessen, Levi

Esch

Lord Ricello

Haas, Nina de

Hengstdijk

Cocu

Haas, Nina de

Hengstdijk

Houdini

Schoones, Myrle

Neerpelt (BEL)

Ravallo van de Smeetshoeve

Soeteman, Mauro

Hoeven

Golden World

Spaak, Mylène

Hierden

King Canna

Reine, Thierry van

Herveld

ACSI Harry Belafonte

Riel, Maartje van

Loon op Zand

Eppo

Venderbosch, Bjinse

Harreveld

Lord Mayor


Eventing Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Otto, Elise

Schoonhoven

Coffee IJs

Posthumus, Beau

Terschuur

Smokie

Snepvangers, Kristy

Bergen op Zoom

Diesel


Eventing Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bergsma, Splinter

Hilversum

Quantum Warrior

Kolkman, Caresse

Hengelo Ov

Diamant

Monhemius, Lotte

Halfweg

Gogo Jumbo HVR

Naber, Leida

Biddinghuizen

ACSI ZamZam

Peemen, Okke

Meerle (Bel)

Happy Lady

 
Eventing pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Swinkels, Michelle

Moergestel

Snow


Eventing pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Haver, Daniel

Lelystad

Zeb

Houte, Sterre van

Pannerden

Secret Benny / Fernhill First Lady

Joosse, Lisa

Balkbrug

Rathcline Dream

Rudolphy, Maybritt

Meppel

Urban

Someren, Claire van

Almere

Brummerhoeve's Levi H


ENDURANCE

Endurance senioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Berg, Joyce van den

Leiden

 

Jonkman, Angela

Scharmer

 

Romer – Theunissen, Carmen

Landgraaf

 

Schoonderwoert, Leonie

Hoogeveen

 

Visser, Marijke

Stavelot (Bel.)

 


Endurance senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baten, Nant

Teteringen

 

Groen, Esther

Bromsgrove (GBR)

 

Oudshoorn, Donna

Katwijk

 

Endurance Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kok, Anne Marijn

Hendrik Ido Ambacht

 

Lamsma, Imke

Vriezenveen

 

Mohamed, Ijjou

Leiden

 

Warmenhoven, Desiree

Rijnsburg

 


Endurance Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Aart, Bo van

Bavel

 

Kramer, Nanke

De Veenhoop

 

Ulden, Kimara van

Leiden

 


REINING

Reining senioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Freriks, Lia  

Zaandam

 

Grether, Anne  

Boekel

 

Hagelaars, Aniek

Eersel

 

Young-van Osch, Rieky  

Vorstenbosch

 


Reinig senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Rijn, Faye van

Dronten

 

Verboom, Liselotte

Hummelo

 

 

Reining Young rider, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Aalderen van, Deley

Purmerend

Just BH Great Einstein

Cosijnse, Fabienne

Baarn

Figlio Di Arc Be Aech Topsail

Tsin, Casper  

Espel

 

 

Reining Young rider, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Zwam, Yessie van der

Ede

Walla Whiz N Tari BB

Zweegers, Sam

best

Skip N Wimp BB

 

Reining Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cosijnse, Talitha

Baarn

Big Gun to Trash

Rommelse, Amber

Dongen

 


VOLTIGE

Voltige seniorenteam, A-kader

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Nationaal Junioren Team Voltige

Ermelo

 

Roy Rogers, voltigeteam

Bilthoven

 


Voltige dames senioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Ridder, Claire de

Leidschendam

 

Sneekes, Carola

Callantsoog

 


Voltige dames senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Kubbe, Annebeth

Jelling, Denemarken

 

 

Voltige heren senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Seidel, Arthur

Nieuweroord

 

 

Voltige dames junioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Geelhoed, Lotte

Amersfoort

 

Schaik, Renske van

Boekel

 

Seidel, Charlotte

Nieuweroord

 


MENNEN

Mennen vierspan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Bram  

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Chardon, IJsbrand

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Ronde, Koos de

Zwartewaal

 

Timmerman, Theo

Varsseveld

 


Mennen vierspan paarden, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Ronde, Peter de

Abbenbroek

 

Weusthof, Mark  

Rossum (Ov.)

 

Graaf, Edwin van der

Ouddorp

 


Mennen vierspan pony’s, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Boer, Jan de

Terwolde

 

Chardon, Edith

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Hammink, Marijke

Bornerbroek

 


Mennen vierspan pony’s, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Ham, Joey van der

Noordwijk

 

Kinds, Jannes

Balloo

 


Mennen tweespan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Eijk, Stan van

Schinveld

 

Harmsel, Antonie ter

Rijssen

 


Mennen tweespan paarden, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Couwenberg, Erik

Veulen

 

Dijkhof, Geert 

Klarenbeek

 

Hagen-Dijkhuis, Sanny

Schinveld

 

Letteboer, Raymond

Oud-Ootmarsum

 

 

Mennen tweespan pony’s, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Hendriks, Cas

Zeeland

 


Mennen tweespan pony’s, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Bunt, Melanie van de

Lunteren

 

Poele, Heidi te

Wolphaartsdijk

 

Rutjens, Rodinde

Weert

 

Verhofstad, Daan

Moergestel

 

 

Mennen enkelspan paard, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Pestman, Rudolf

Eext

Diesel

Siebers, Saskia

Maarheeze

Axel


Mennen enkelspan paard, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Gommers, Joop

Dreumel

Bandit

Houterman, Eline

Horst/Meterik

Vygo

Schuiling, Anniek

Herveld

Aron (Zazou)

Velden-Rijkers, Ans van der

Uden

Ceasar


Mennen enkelspan pony, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Schuiling, Marissa

Den Burg

Kyra


Mennen enkelspan pony, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Brent Janssen

Swolgen

Regina’s Hielke

Pijl, Tamara

Loosdrecht

Dex

Zaayer, Annegreet

Wadenoijen

Ravel


Para-equestrian mennen, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Bart Blom

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Albrecht’s Hoeve’s Lars

Poppen, Jacques

Froombosch

Horses2fly Anniek

Poppen, Jacques

Froombosch

P.P.


Para-equestrian mennen, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Marwijk, Aad van

Hoenderloo

Kyra

Steenkamp, Dinja

Bussum

Balou

Veneman-Fleurke, Ingmar

Tweede Exloërmond

Umpire

Witvoet, Martje

Appelscha

Havehoeve’s Boy


Kijk voor actuele informatie en de mediaguides op  www.knhs.nl/kaders.  

Foto: Digishots

Ander Nieuws

  • Ontmoet de springruiters uit KNHS Talententeam 2019
    Ontmoet de springruiters uit KNHS Talententeam 2019
  • Deelnemers internationale wedstrijden 14 t/m 20 oktober 2019
    Deelnemers internationale wedstrijden 14 t/m 20 oktober 2019
  • Vergadering Endurance Forum 16 september 2019
    Vergadering Endurance Forum 16 september 2019