Overzicht nationale kaders per 1 oktober 2019

Geplaatst op 08 oktober 2019

De nationale kaders bestaan uit de beste combinaties van Nederland. Er zijn kaders voor Pony's, Children, Junioren, Young Riders, U25 en Senioren (TeamNL). De kadercombinaties worden begeleid door de bondscoach en kunnen geselecteerd worden voor internationale kampioenschappen en landenwedstrijden.

Welke kaders zijn er?
Een kader bestaat altijd uit een A-kader (bij springen, dressuur en eventing heet dat een Olympisch kader) en een B-kader. In het Olympische of A-kader zitten de sterkste combinaties. In het B-kader zitten de combinaties waarvan wordt verwacht dat ze kunnen doorstromen naar het Olympisch- of A-kader. De Pony's, Junioren en Young Riders van de disciplines dressuur, springen en eventing maken deel uit van het KNHS Talentenplan.

Hoe kom je in een kader?
Of je wordt opgenomen in een kader hangt af van je resultaten tijdens de observatiewedstrijden en/of wedstrijden voor kadervorming. Hoe dat precies werkt staat in de deelnemingsovereenkomsten die je ook kunt vinden op www.knhs.nl/topsport.

In het overzicht hieronder kun je per discipline zien wie er op dit moment in een kader is opgenomen:

DRESSUUR

Dressuur senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Zephyr

Gal, Edward

Oosterbeek

GLOCK's Zonik N.O.P.

Meulendijks, Anne

Heeze

MDH Avanti N.O.P.

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

GLOCK’s Dream Boy N.O.P.

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

Zanardi

Scholtens, Emmelie

Gorinchem

Desperado

Silfhout, Diederik van

Lunteren

Expression


Dressuur senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baalen, Marlies van

Brakel

Ben Johnson

Cornelissen, Adelinde

Nijkerk

Aqiedo

Heijkoop, Danielle

Rotterdam

Badari

Louws, Lucie

Oostkapelle

Evito

Meer, Patrick van der

Naaldwijk

Chinook

Minderhoud, Hans Peter

Oosterbeek

GLOCK’s Casper

Nekeman, Denise

Hasselt

Boston STH

Zweistra, Thamar

Schore

Hexagon's Double Dutch


Dressuur U25, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Koeyer, Jasmien de

St. Jansteen

Esperanza

Nieuwenhuis, Jeanine 

Serooskerke

TC Athene

Dressuur U25, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Huberts, Carlijn

Beers (NB)

Watoeshi


Dressuur Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kuintjes, Zoë

Aalsmeer

PrimeVal Brittsion

Pap, Kimberly

Nunspeet

Vloet Victory

Peperstraten, Daphne van

Oude-Tonge

Greenpoint’s Cupido

Rockx, Thalia

Roosendaal

Verdi de la Fazenda


Dressuur Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Rockx, Thalia

Roosendaal

Gerda Nova de la Fazenda


Dressuur Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pols, Sanne van der

Abbenbroek

Excellentie

Schelstraete, Micky 

Gemonde

Grand Charmeur


Dressuur Junioren B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bedaf, Chiel van

Etten-Leur

Floris

Gilbers, Thessa

Varsseveld

Gominka EST

Pols, Sanne van der

Abbenbroek

Cuvanck PP

Verbeek, Pem

Waalre

Fernando Torres


Dressuur pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hoogen, Lilly van den

De Meern

Martinez Candyman

Nek, Lara van

Wijdewormer

Brouwershaven Nairobi

Rooij, Evi van

Sint Michielsgestel

King Stayerhof’s Jango


Dressuur pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Nek, Lara van

Wijdewormer

Baumann’s Despino

Hemert, Tessa van

Ammerzoden

Noordhof’s Surprise

Walraven, Morgan

s’ Gravendeel

Devil's Kiss Naoni

Willemsen, Julia

Bergharen

Movie Star


Dressuur Children, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard


Dressuur Children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Knipscheer, Maura

Bergen (NH)

Amaretto


Para- dressuur, Paralympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Dulk, Nicole den

Elen, België

Wallace N.O.P.

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Alphaville N.O.P.

Horst, Rixt van der

Grou / Nistelrode

Findsley N.O.P.

Reu, Maud de

Zwolle

Webron B

Vermeulen, Demi

Zevenaar

Wannabe

Voets, Sanne

Berghem

Demantur RS2 N.O.P.


Para- dressuur, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hosmar, Frank

Haarle, gem. Hellendoorn

Guetta

Krijnsen, Lotte

Enschede

Rosenstolz


SPRINGEN

Springen senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Greve, Willem

Markelo

Zypria S

Houtzager, Marc

Rouveen

Sterrehof's Calimero

Kuipers, Doron

Mijnsheerenland

Charley

Smolders, Harrie

Grobbendonk, België

Don VHP Z N.O.P.

Vleuten, Eric van der

Someren

Wunschkind

Vleuten, Maikel van der

Someren

Dana Blue

Vrieling, Jur  

Holwierde

VDL Glasgow vh Merelsnest


Springen senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Asten, Leopold van

Duizel

VDL Groep Beauty

Asten, Leopold van

Duizel

VDL Groep Miss Untouchable

Bles, Bart

Babberich

Israel van de Dennehoeve

Jochems, Kevin

Sevenum

Cristello 2

Schuttert, Frank

Ommen

Lyonel D


Springen Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kersten, Lars

Egchel

Dobbey

Kersten, Lars

Egchel

H-Cassino

Mheen, Rowen van de

Hoevelaken

Q Verdi

Moerings, Bas

Roosendaal

Fosther

Morsink, Veronique

De Lutte

Entrepreneur

Schellekens, Tom

Esbeek

Casander


Springen Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Mheen, Elise van de

Hoevelaken

Ferdinand B


Springen Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Morsink, Elike

De Lutte

Dakina II

Morssinkhof, Skye

Hierden

G-Vingino-Blue

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Vendorlux

Schuttelaar, Beau

Tegelen

Illinois Z

Thijssen, Mel 

Baarlo

Cartolana 2

Thijssen, Mel

Baarlo

Enrique

Veenstra, Gerrit

Drachtstercompagnie

Loridon van T&L


Springen Children, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bocken, Emma

Weert

Dagma

Boerekamp, Finn

Someren-Heide

Gradini


Springen Children, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bocken, Emma

Weert

Estera van de Vosberg

Boer, Wesley de

Nieuwleusen

Esprit de Pomme

Dolfijn, Jorinde

Buitenpost

Providence

Vos, Thijmen

Wierden

Theo 149

 

Springen pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Engelsman, Lily

Berkhout

Blackwoodland Rock

IJland, Mart

Hengelo Ov.

Invisible E van het Juxschot

Nieuwenhuis, Pam

Groessen

Zeppe van de IJsseldijk


Springen pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Holleman, Fleur

Huissen

Bora-Bora

Huijbregts, Liv

Rijsbergen

Enzovoort Dew-Drop

Kraker, Sarah de

Axel

Kerwin van Orchid

Meijers, Cheyenne

Echt

Special Lady


EVENTING

Eventing senioren, Olympisch kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Lips, Tim

Made

Bayro

Lips, Tim

Made

Eclips

Blom, Merel

Aalten

Ceda

Blom, Merel

Aalten

Rumour Has It N.O.P.


Eventing senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Hoogenveen, Laura

Weert

Wicro Quibus N.O.P.

Naber-Lozeman, Alice

Biddinghuizen

ACSI Peter Parker


Eventing Young Riders, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Pleysier, Olivia

Bilthoven

Spirit Excalibur

Haas, Nina de

Hengstdijk

Divine

Reine, Thierry van

Herveld

ACSI Harry Belafonte


Eventing Young Riders, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Driessen, Levi

Esch

Giraldi

Haas, Nina de

Hengstdijk

Cocu

Haas, Nina de

Hengstdijk

Houdini

Posthumus, Beau

Terschuur

Smokie

Soeteman, Mauro

Hoeven

Golden World

Spaak, Mylène

Hierden

King Canna

Riel, Maartje van

Loon op Zand

Eppo


Eventing Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kolkman, Caresse

Hengelo Ov

Diamant

Otto, Elise

Schoonhoven

Coffee IJs

Snepvangers, Kristy

Bergen op Zoom

Diesel


Eventing Junioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Bergsma, Splinter

Hilversum

Quantum Warrior

Naber, Leida

Biddinghuizen

ACSI ZamZam


Eventing pony’s, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard


Eventing pony’s, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Houte, Sterre van

Pannerden

Fernhill First Lady

Houte, Sterre van

Pannerden

Secret Benny

Smidt, Kato de

Eede

Orchid's Tigersun

Someren, Claire van

Almere

Brummerhoeve's Levi H


ENDURANCE

Endurance senioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Schoonderwoert, Leonie

Hoogeveen

 

Visser, Marijke

Stavelot (Bel.)

 

 

Endurance senioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Baten, Nant

Teteringen

 

Berg, Joyce van den

Leiden

 

Groen, Esther

Bromsgrove (GBR)

 

Jonkman, Angela

Scharmer

 

Nooijen, Michelle

Ledeacker

 

Oudshoorn, Donna

Katwijk

 


Endurance Junioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Kok, Anne Marijn

Hendrik Ido Ambacht

 

Lamsma, Imke

Vriezenveen

 

Mohamed, Ijjou

Leiden

 

Warmenhoven, Desiree

Rijnsburg

 


Endurance Junioren, B-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Aart, Bo van

Bavel

 

Kramer, Nanke

De Veenhoop

 

Ulden, Kimara van

Leiden

 


REINING

Reining senioren, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Freriks, Lia  

Zaandam

 

Grether, Anne  

Boekel

 

Hagelaars, Aniek

Eersel

 

Young-van Osch, Rieky  

Vorstenbosch

 


Reinig senioren, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Rijn, Faye van

Dronten

 

Verboom, Liselotte

Hummelo

 


Reining Young rider, A-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Aalderen van, Deley

Purmerend

Just BH Great Einstein

Cosijnse, Fabienne

Baarn

Figlio Di Arc Be Aech Topsail

Tsin, Casper  

Espel

 

 


Reining Young rider, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Zwam, Yessie van der

Ede

Walla Whiz N Tari BB

Zweegers, Sam

best

Skip N Wimp BB

Reining Junioren, A-kader

 

Ruiter

Woonplaats

Paard

Cosijnse, Talitha

Baarn

Big Gun to Trash

Rommelse, Amber

Dongen

 


VOLTIGE

Voltige seniorenteam, A-kader

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Roy Rogers, voltigeteam

Bilthoven

 


Voltige juniorenteam, A-kader

Voltigeurs

Woonplaats

Paard

Nationaal Junioren Team Voltige

Ermelo

 


Voltige dames senioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Ridder, Claire de

Leidschendam

 

Sneekes, Carola

Callantsoog

 


Voltige dames senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Kubbe, Annebeth

Jelling, Denemarken

 


Voltige heren senioren solo, B-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Seidel, Arthur

Nieuweroord

 


Voltige dames junioren solo, A-kader

Voltigeur

Woonplaats

Paard

Geelhoed, Lotte

Amersfoort

 

Schaik, Renske van

Schalwijk

 

Seidel, Charlotte

Nieuweroord

 


MENNEN

Mennen vierspan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Chardon, Bram  

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Chardon, IJsbrand

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Ronde, Koos de

Zwartewaal

 


Mennen vierspan paarden, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Graaf, Edwin van der

Ouddorp

 

Heus, Hans

Eerbeek

 

Ronde, Peter de

Abbenbroek

 

Weusthof, Mark  

Rossum (Ov.)

 


Mennen vierspan pony’s, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Boer, Jan de

Terwolde

 

Chardon, Edith

Den Hoorn, Zuid-Holland

 

Hammink, Marijke

Bornerbroek

 


Mennen vierspan pony’s, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Ham, Joey van der

Noordwijk

 

Kamp, Aart van de

Ermelo

 

Kinds, Jannes

Balloo

 


Mennen tweespan paarden, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Eijk, Stan van

Schinveld

 

Harmsel, Antonie ter

Rijssen

 


Mennen tweespan paarden, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Couwenberg, Erik

Veulen

 

Dijkhof, Geert 

Klarenbeek

 

Hagen-Dijkhuis, Sanny

Putten

 

Letteboer, Raymond

Oud-Ootmarsum

 

Timmerman, Theo

Varsseveld

 

Vermeulen, Carlo

Griendtsveen

 


Mennen tweespan pony’s, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Hendriks, Cas

Zeeland

 


Mennen tweespan pony’s, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Bunt, Melanie van de

Lunteren

 

Ende, Nathalie van der

Poeldijk

 

Poele, Heidi te

Wolphaartsdijk

 

Rutjens, Rodinde

Weert

 

Verhofstad, Daan

Moergestel

 


Mennen enkelspan paard, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Pestman, Rudolf

Eext

Diesel

Siebers, Saskia

Maarheeze

Axel


Mennen enkelspan paard, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Gommers, Joop

Dreumel

Bandit

Houterman, Eline

Horst/Meterik

Vygo

Schuiling, Anniek

Herveld

Aron (Zazou)

 

Mennen enkelspan pony, A-kader

 

Menner

Woonplaats

Paard

Schuiling, Marissa

Den Burg

Kyra


Mennen enkelspan pony, B-kader

Ruiter

Woonplaats

Paard

Brent Janssen

Swolgen

Regina’s Hielke

Pijl, Tamara

Loosdrecht

Dex

Zaayer, Annegreet

Wadenoijen

Ravel


Para-equestrian mennen, A-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Bart Blom

Elzen-Douwes, Francisca den

Drouwenerveen

Albrecht’s Hoeve’s Lars

Poppen, Jacques

Froombosch

Horses2fly Anniek

Poppen, Jacques

Froombosch

P.P.


Para-equestrian mennen, B-kader

Menner

Woonplaats

Paard

Marwijk, Aad van

Hoenderloo

Kyra

Steenkamp, Dinja

Bussum

Balou

Veneman-Fleurke, Ingmar

Tweede Exloërmond

Umpire

Witvoet, Martje

Appelscha

Havehoeve’s Boy

 
Kijk voor actuele informatie en de mediaguides op  www.knhs.nl/kaders.  

Foto Rodinde Rutjens wint goud op WK ponymennen door Krisztina Horvath

Ander Nieuws

  • Ontmoet de springruiters uit KNHS Talententeam 2019
    Ontmoet de springruiters uit KNHS Talententeam 2019
  • Van Grunsven en Wennemars zijn het roerend eens bij KNHS Talentenplan
    Van Grunsven en Wennemars zijn het roerend eens bij KNHS Talentenplan
  • Deelnemers internationale wedstrijden 14 t/m 20 oktober 2019
    Deelnemers internationale wedstrijden 14 t/m 20 oktober 2019