KNHS College On Tour met Nicole Werner
Tijdens de dressuurdag van Paard Balkbrug staat op woensdag 4 maart een unieke editie van KNHS College On Tour op het programma. Vanaf 19.00 uur neemt toptrainer en coach Nicole Werner je mee in haar inspirerende trainingsfilosofie: van ontspanning naar expressie.
Datum: Woensdagavond 4 maart 2026
Locatie: Diamanthal Balkbrug, Hoogeveenseweg 38, Balkbrug
Tijd: 19.30 – 22.30 uur
Tickets met korting: € 21,50 voor leden van de KNHS, KWPN, abonnees Hoefslag, Bit & Cap
Reguliere tickets: € 26,50
Licentiepunten voor instructeurs: 50 licentiepunten bij het volgen van deze avond.
LET OP: Voor het automatisch bijschrijven van de licentiepunten koop je zelf je ticket en vul je het lidmaatschapsnummer in.
Nicole Werner staat bekend om haar heldere kijk op dressuur: harmonieuze expressie kan je pas ontwikkelen wanneer een paard zich fysiek én mentaal kan ontspannen. Tijdens deze masterclass laat Nicole aan de hand van meerdere combinaties op uiteenlopende niveaus zien hoe zij stap voor stap werkt richting dat einddoel. Van het losrijden tot het verfijnen van de hulpen, steeds met harmonie als basis en expressie als logisch gevolg.
Van training naar topprestatie
Extra bijzonder aan deze KNHS College On Tour is dat er ook de finale kür op muziek wordt verreden door de vier beste combinaties. Daarmee wordt zichtbaar hoe het principe van ontspanning naar expressie uiteindelijk wordt vertaald naar een overtuigende topprestatie in de wedstrijdring.
Nicole zal tijdens de avond niet alleen coachen en analyseren, maar ook toelichten waarom zij bepaalde keuzes maakt in haar training. Wat vraagt het paard op welk moment? Wanneer voeg je expressie toe, en observeer je juist terug naar rust en ontspanning? Het publiek krijgt zo een uniek inkijkje in het denkproces en de keuken van Nicole Werner.
Waar de KNHS College Tours over het algemeen plaatsvinden op het Nationaal Hippisch Centrum in Ermelo gaan we dit jaar echt On Tour. Deze College Tour in Balkbrug is bedoeld voor ruiters, trainers en liefhebbers die verdieping zoeken in hun training en graag leren kijken door de ogen van een topcoach. Deze editie met Nicole Werner in Balkbrug is de eerste KNHS College On Tour. Dit jaar zijn de College Tours te volgen op verschillende hippische toplocaties door het land. Voor instructeurs is deze KNHS College On Tour extra aantrekkelijk: deelname levert 50 licentiepunten op.
Over Nicole Werner
Nicole Werner behoort tot de meest invloedrijke dressuurcoaches van Nederland. Ze begon al op jonge leeftijd met paardrijden en reed zelf succesvol tot en met Lichte Tour-niveau. Al vroeg verschoof haar focus naar trainen, coachen en het begeleiden van ruiters en paarden richting de top. Werner maakte deel uit van het team rond het internationale Glock Dressage Team, samen met Edward Gal en Hans Peter Minderhoud. In die rol was zij betrokken bij talloze internationale successen, waaronder medailles op EK’s, WK’s en Olympische Spelen. Naast Edward en Hans Peter begeleidt zij vele andere combinaties naar mooie successen tot op het hoogste niveau. Sinds Glock zich vorig jaar terugtrok als sponsor, richt Nicole misschien wel meer gedreven dan ooit op het begeleiden en coachen van haar leerlingen. Haar kracht ligt in het combineren van klassieke basisprincipes met moderne topsportinzichten. Duidelijkheid, ontspanning, harmonie en een eerlijk trainingsproces staan daarbij altijd centraal. Nicole Werner staat bekend om haar scherpe oog, heldere uitleg en haar vermogen om complexe trainingsvraagstukken terug te brengen tot de essentie: wat heeft dit paard, op dit moment, nodig om beter te worden?