Adelinde Cornelissen wint het KNHS Kampioenschap ZZ-Zwaar met de gekeurde hengst New Dreams

Adelinde Cornelissen wint KNHS Kampioenschap ZZ-zwaar met New Dreams

Adelinde Cornelissen stond al vele malen op het podium op het NK Dressuur. Dit jaar wederom op de  hoogste trede, nu in de klasse ZZ-zwaar. Cornelissen won overtuigend beide proeven van het kampioenschap met de achtjarige goedgekeurde KWPN-hengst New Dreams, die ze vol lof prijst om zijn fijne karakter en talent. Tweede werd Kirsten Brouwer met Ozstralis Cottinglee, Eline Anker reed de Deens gefokte Sans Souci’s Vitus naar de derde plaats.

“Ik kan het nog”, lacht Adelinde. “We hebben in de tussentijd natuurlijk wel geoefend. New Dreams heeft de KWPN-hengstencompetitie gelopen en deed het daar al heel goed. Het is echt een super fijn gummiballetje, een enorm talentje. Echt heel leuk.”

Opleiden
Adelinde rijdt New Dreams voor Daliquart BV. Het fokproduct van Tim Coomans en Irene Verheul is een zoon van Jerveaux, die gefokt is uit dezelfde stam als Cornelissens voormalige topper Parzival. “New Dreams was bij het begin van Kür vandaag wat overactief en brullerig. Hij loopt voor het eerst een kür en ook voor het eerst in zo’n stadion. Dat vond hij wel interessant. Hij kijkt eigenlijk nergens naar en loopt altijd door, echt een meewerker. Ik vind opleiden het leukste wat er is. Dan is het zeker weer leuk als een paard laat zien wat hij kan en dan ook nog te winnen.”

Kirsten Brouwer en Eline Anker
Kirsten Brouwer eindigde in de finale Kür op de tweede plaats met Ozstralis Cottinglee en steeg daarmee naar de tweede plaats (van drie na de eerste dag) in het eindklassement. Eline Anker kreeg in de eerste proef de zesde plaats toebedeeld door de juryleden. In de Kür eindigde ze als derde, net als in het eindklassement en dus een plaats op het podium. Eline reed met Sans Souci’s Vitus.

Klik hier voor de uitslagen van het NK Dressuur