Gebruik de nieuwe FEI Vaccinatie Module in de FEI HorseApp voor 2026

Sinds 3 februari is de nieuwe FEI Vaccinatie Module in de FEI HorseApp in de lucht. De bedoeling is dat de eigenaar, de groom, de trainer of de ruiter de influenza vaccinatiegeschiedenis van het betreffende paard in de vaccinatiemodule van de FEI HorseApp inbrengt. Pas daarna kan de dierenarts een nieuwe influenzavaccinatie in de module zetten. Dit gebeurt in 2025 voorlopig naast het correct invullen van het paardenpaspoort. Vanaf 2026 moet de FEI HorseApp gebruikt worden en dus volledig ingevuld zijn om toegelaten te worden tot FEI wedstrijden. 

Na de vaccinatie van een paard moet de dierenarts direct op dezelfde dag de vaccinatiegegevens (datum, dierenarts, naam vaccin en batchnummer) in de vaccinatiemodule van de FEI HorseApp bij het betreffende paard inbrengen volgens de FEI-veterinaire voorschriften.

FEI dierenartsen kunnen na inloggen direct naar de vaccinatiemodule klikken. Niet-FEI dierenartsen moeten in de FEI HorseApp een account maken als ‘vaccinatie-dierenarts’ en vervolgens, na een bevestiging via e-mail, de door hen gegeven vaccinatie bij het betreffende paard invoeren.

Gewenningsjaar 2025 is bijna om
Het jaar 2025 is voor deze nieuwe module een ‘enrolment year’. Dat wil zeggen dat gedurende dit jaar iedereen de tijd heeft om te leren de nieuwe module correct te gebruiken.

Tot einde van dit jaar is een FEI paspoort met volgens de regels ingevulde vaccinaties voldoende om toegelaten te worden tot een FEI wedstrijd. Dit is eerder dit jaar nog door dr. Göran Åkerström, FEI Veterinary Director, bevestigd.

Maar wees er alert op dat je vanaf 1 januari 2026 wel gebruik maakt van de vaccinatiemodule in de FEI HorseApp en dat deze volledig en correct is ingevuld, want hier wordt vanaf 1 januari 2026 strikt op gehandhaafd. Zorg dus dat al je gegevens er goed in staan voor het eind van dit jaar.

Kijk hier voor meer informatie over de FEI HorseApp, hier vind je handige stapsgewijze richtlijnen.

Bron: prof. Marianne Sloet – FEI National Head Veterinarian voor Nederland


Nog meer nieuws vanuit de FEI

Webinar Internationaal Antidopingagentschap (ITA): Wat je moet weten voor 2026

Het Humaan Internationaal Antidopingagentschap (ITA) organiseert op 6 november om 14.00 uur een informatief webinar over de belangrijkste wijzigingen in de Verboden Lijst 2026, die vanaf 1 januari van kracht worden. Dr. Mark Stuart (ITA) licht toe welke veranderingen relevant zijn voor atleten en hun begeleiding. Daarnaast geeft David Healy (WADA) uitleg over therapeutische gebruiksvrijstellingen (TUE’s). Klik hier om je aan te melden.