Kom naar de Bixie&Friends dag: een dag vol ponyplezier!
Op woensdag 5 augustus 2026 verandert het Nationaal Hippisch Centrum in Ermelo in dé plek voor jonge ponyfans. Tijdens de Bixie&Friends dag draait alles om plezier, sportiviteit en samen genieten van pony’s. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen meedoen met hun eigen pony of manegepony, maar ook zonder pony ben je van harte welkom om de gezellige sfeer te komen proeven.
De Bixie&Friends dag is al jaren een populaire dag voor de jongste paardensporters. Zo’n 400 kinderen komen met hun pony naar Ermelo voor een dag vol dressuur, springen, eventing, voltige en natuurlijk heel veel gezelligheid. Of je nu voor het eerst kennismaakt met de paardensport of al vaker hebt meegedaan: deze dag staat helemaal in het teken van samen plezier maken met pony’s.
Doe mee met je (manege) pony
Voor kinderen met een eigen pony of manegepony* is er van alles te beleven. Er worden Bixie&Friends Proeven en Parcoursen verreden in de disciplines dressuur, springen en eventing. Ook kun je meedoen aan een voltigeles en aan de altijd feestelijke ponyversierwedstrijd, dus haal je mooiste, grappigste of meest creatieve outfit maar uit de kast!
Wil je meedoen? Schrijf je dan op tijd in via Mijn KNHS. Inschrijven kan tot 28 juli, maar vol = vol.
Je kunt je inschrijven voor:
- Dressuurproef rijden: BF1 tot en met BF8 (BF1/BF2 = vol)
- Springparcours rijden: 20 tot en met 50 cm (20/30 cm bijna vol)
- Eventingparcours rijden: EV1 20/30 cm en EV2 40/50 cm
- Voltigeles
- Ponyversierwedstrijd (Bij een inschrijving in een van de rubrieken zit automatisch een inschrijving voor de versierwedstrijd. Mocht je hier niet aan mee willen doen, geef dit aan in de opmerkingen.)
* Als je met een manegepony wilt deelnemen, overleg dit dan vooraf met de eigenaar!
Ook zonder pony een topdag
Heb je geen eigen pony? Geen probleem! De Bixie&Friends dag is gratis toegankelijk voor publiek en is daarmee een ideaal uitje in de zomervakantie. Bezoekers kunnen genieten van alle ponyactiviteiten, de gezellige drukte op het terrein en natuurlijk van het hoogtepunt van de dag: de ponyversierwedstrijd. Ridders, clowns, superhelden en andere kleurrijke combinaties komen dan samen in de piste voorbij.
Show van Everly Michels
Dit jaar komt Everly Michels naar de Bixie&Friends dag met haar Ever After Live show: een interactieve demo vol ponyplezier, sport en beleving. In haar show laat Everly zien hoe belangrijk plezier, vertrouwen, doorzettingsvermogen, begrip voor je pony of paard en vriendelijk rijden zijn in de paardensport. Met interactie, een sportieve demo en een spectaculaire show neemt zij het publiek mee in haar ponywereld.
Gratis activiteiten voor alle kinderen
Natuurlijk kunnen kinderen ook weer kleuren, knutselen en springen op het springkussen. Voor deze activiteiten hoef je je niet aan te melden en ook bezoekers mogen gratis meedoen. Uiteraard is ook Bixie, de vrolijke mascotte, aanwezig op deze gezellige dag.
Maak je eigen paardentaart
Ook dit jaar kun je gratis een paardentaart maken. Onze partner Hartog zorgt voor de ingrediënten; kinderen hoeven alleen zelf een bakblik of emmer mee te nemen. De paardentaart maken kan bij de Bixie&Friends stand.
Zien we jou op 5 augustus?
Kom meedoen of neem je familie en vrienden mee voor een gezellige dag uit vol ponyplezier. De Bixie&Friends dag vindt plaats op woensdag 5 augustus 2026 op het Nationaal Hippisch Centrum in Ermelo. Inschrijven voor deelname kan via Mijn KNHS tot 28 juli. Bezoekers zijn gratis welkom.
Meer informatie over deze leuke dag vind je hier: https://www.knhs.nl/beginnen-met-paardrijden/bixiefriends/bixie-dag