Prima prestaties van TeamNL tijdens JIM
Na een succesvol begin van het viersterrenconcours Jumping Indoor Maastricht (JIM) in het MECC, met vier overwinningen voor TeamNL, wisten de Nederlandse combinaties in de Grote Prijs op zondagmiddag niet door te dringen tot de barrage. Johnny Pals was met de merrie Zarkava Hero Z op de zesde plaats de beste Nederlandse combinatie. De overwinning ging naar de Belg Gilles Thomas.
Johnny Pals (As, België) en de veertienjarige merrie Zarkava Hero Z noteerden in de eerste ronde van de Grote Prijs van Maastricht 0,05 seconden tijdsoverschrijding. Dat leverde een tijdfout op en uiteindelijk de zesde plaats, goed voor de beste Nederlandse notering.
Vijf combinaties mochten terugkomen voor de barrage, waarin Gilles Thomas de overwinning pakte met de negenjarige merrie Qalista DN. De Duitser Christian Ahlmann en de voor oud-bondscoach Jos Lansink rijdende Brit Robert Murphy eindigden met exact dezelfde tijd gedeeld op de tweede plaats.
Michael Greeve wint op vrijdagavond
Michael Greeve (Veeningen) was de snelste vierfouter in de eerste omloop van de Grote Prijs met de onlangs overgenomen Commissar Pezi van Zwitser Martin Fuchs. Hij eindigde als zevende.
Vrijdagavond waren zij de besten in de 1.50m-rubriek, nadat ze enkele weken geleden in Leeuwarden ook al twee overwinningen boekten. Greeve werd in die wedstrijd vrijdag gevolgd door collega’s Leopold van Asten en Bas Moerings op de tweede en derde plaats.
Overwinningen Hoekstra en Smits-Hoekstra
Ook Hessel Hoekstra nam een overwinning mee uit Maastricht. De ruiter uit Enter won zaterdag in het MECC de 1.45m-rubriek met de talentvolle achtjarige merrie Madonna.
Marriet Smit-Hoekstra (Mildam) was eveneens zeer succesvol met twee overwinningen tijdens Jumping Indoor Maastricht. Met haar tophengst For Chacco TN won de Friezin zaterdag de viersterren 1.40m-rubriek. Vrijdag schreef ze de 1.40m-rubriek op haar naam met de door haar collega Jur Vrieling gefokte merrie Wadro’s Maggy May.
Bram Chardon tweede in wereldbeker
Vrijdag- én zaterdagavond schreef Bram Chardon de tweede plaats op zijn naam met sterke menrondes. Dit bericht lees je hier.
Foto: Digishots