Springen Artikel 253 - Deelname aan springwedstrijden, Hors Concours starten, Scholingsrubrieken, Inschaling nieuwe combinaties en Promotie

 

  1. Deelnemers.
    Aan springwedstrijden met paarden mag worden deelgenomen indien in het lopende kalenderjaar de 11- jarige leeftijd wordt bereikt. Deelnemers mogen vanaf de dag waarop men 7 jaar wordt tot en met 31 december van het jaar waarin men 18 jaar wordt met een pony deelnemen aan springwedstrijden voor ponyruiters. 

    Een deelnemer, die voor het eerst aan een springrubriek deelneemt, dient te voldoen aan: 
    - Een dressuurklassering (Min. B+1) of;
    - Bij de pony's een een springklassering van: min. 0.30+1 vanaf de klasse 0.40 of;
    - Bij de paarden een springklassering van: min. 0.70+1 vanaf de klasse 0.80.
  2. Inschaling en Promotie
    a. Een combinatie heeft de mogelijkheid om te starten in alle klassen tot en met de
    gemeenschappelijk hoogste klasse, zie de inschalingstabellen welke gepubliceerd staan op de
    website van de KNHS. De winstpunten die een combinatie behaald worden in iedere klasse
    waarin de combinatie uitkomt bijgehouden.
    b. Promotie naar een hogere klasse mag na het behalen van 10 winstpunten. Promoveren is niet
    verplicht.
    c. Indien de hoogst gemeenschappelijke klasse van ruiter en paard hoger is of men conform de
    inschalingstabel hoger mag dan de klasse waarin men als combinatie is opgenomen, dan mag
    men versneld promoveren naar een hogere klasse die op grond van de inschalingstabellen is
    toegestaan zonder dat het minimale aantal winstpunten dat voor promotie noodzakelijk is werd
    behaald. De inschalingstabellen staan gepubliceerd op de website van de KNHS.
    d. Voor ponydeelnemers met een pony van de categorie A of B is de hoogst mogelijke klasse de
    klasse 0.70. Voor ponydeelnemers met een pony van de categorie C is de hoogst mogelijke
    klasse de klasse 1.00.
  3.  – 
  4. Dispensatie aanvragen
    De dispensatie mogelijkheden zijn terug te vinden op de KNHS-website.
    Een verzoek tot dispensatie dient schriftelijk te worden ingediend bij de KNHS. Dispensaties gaan na schriftelijke goedkeuring van de KNHS per direct in tenzij anders aangegeven.
  5. Hors Concours (HC) starten 
    Indien een wedstrijd organisatie met instemming van de jury een geregistreerde combinatie gelegenheid wenst te geven om hors concours (buiten mededinging) te starten, mag dat worden toegestaan, echter met inachtneming van de navolgende bepalingen:
    a. Hors concours (buiten mededinging) starten is alleen toegestaan in de klassen waarin men reglementair startgerechtigd is. Indien de combinatie in de rubriek waarin zij startgerechtigd is zowel voor klassering als hors concours wil starten, dan dient het parcours voor klassering als eerste te worden verreden. 
    b. De reglementaire bepalingen van de klasse waarin wordt gestart zijn ook van toepassing op een HC-start. Een uitzondering hierop vormen combinaties die HC starten in de klasse 1.20/ 1.25 paarden en 1.00/ 1.05 pony’s, hen is toegestaan de optoming, harnachement en hulpmiddelen te gebruiken conform het bepaalde in het FEI-reglement springen.
    c. De desbetreffende combinatie mag niet in de uitslag van de rubriek opgenomen worden c.q. niet in aanmerking komen voor een prijs, of voor toekenning van winstpunten, maar de betreffende combinatie wordt wel vermeld als HC-start onderaan de uitslagenlijst.
    d. De desbetreffende combinatie mag niet starten in een barrage.
    e. Aan een hors concours-start kan geen enkel recht worden ontleend met betrekking tot de klasseindeling van de desbetreffende combinatie.
    f. Combinaties, die één of meer malen hors concours willen starten, dienen een startpas te hebben en bij opgave duidelijk te vermelden dat het om een hors concours-start gaat.
    g. Het is de wedstrijdorganisatie toegestaan voor het hors concours deelnemen hetzelfde inschrijfgeld te vragen als voor deelname voor winstpunten en/of bijzondere parcoursen voor prijzen. 
  6. Deelname FEI springwedstrijden
    a Deelname aan internationale wedstrijden is toegestaan indien voldaan wordt aan de inschrijvingseisen die vermeld staan in de bepalingen ‘uitzending FEI wedstrijden – springen’ op de website van de KNHS.
    b. Winstpuntenregistratie
    Bij internationale wedstrijden komen rubrieken voor winstpuntenregistratie in aanmerking conform art. 200 mits de  KNHS de officiële uitslagen heeft ontvangen. Daarbij zijn de volgende bepalingen van belang:
    • Bij internationale wedstrijden voor pony’s, Children, Junioren en Young Riders en bij KNHS Children, Junioren en Young Riders rubrieken wordt als een combinatie hoger start dan zijn klassering, de behaalde winstpunten  weggeschreven in de hoogste klassering van de combinatie. Als de combinatie lager start dan dat deze geklasseerd is dan worden er geen winstpunten geregistreerd.
    • Bij internationale wedstrijden voor senioren worden behaalde resultaten geregistreerd in de klasse waarin deze zijn behaald.
    • Internationale youngster rubrieken (rubrieken voor paarden/pony’s van een bepaalde leeftijd) komen voor puntenregistratie in aanmerking m.u.v. de vijfjarigen.
    • Rubrieken hoger dan 1.50m worden als 1.50m rubrieken verwerkt. 

  7. Klasse- indeling en nieuw gevormde combinaties (zie ook de inschalingstabellen, die als bijlage zijn geplaatst op de KNHS-website)
    a. Bij het vormen van een nieuwe combinatie (paard/deelnemer) mag de combinatie starten in alle klassen tot en met de hoogste gemeenschappelijke klasse. De hoogste klasse van de deelnemer is de hoogste klasse waarin ooit een winstpunt behaald is. De hoogste klasse van een paard is de hoogste klasse waarin het paard ooit een winstpunt heeft behaald. De nieuwe combinatie begint altijd zonder winstpunten in een klasse.
    b. Indien een deelnemer in de discipline springen tenminste 2 keer met verschillende paarden in
    een klasse was geklasseerd, mag hij een nieuw paard in de discipline springen naar keuze direct
    in die klasse uitbrengen.
    c. Bij de overgang van de ponysport naar de paardensport met dezelfde pony mag een combinatie bij het springen starten in dezelfde klasse waarin de ponycombinatie direct voorafgaand aan de overgang naar de paardensport was opgenomen en in de lagere klassen. De behaalde winstpunten worden overgenomen.
    d. Het is toegestaan dat een deelnemer, voor zover deze nog de ponygerechtigde leeftijd heeft, met een bepaalde pony weer gaat deelnemen aan wedstrijden voor ponydeelnemers, terwijl daarvoor met dezelfde pony aan wedstrijden voor paarden werd deelgenomen. De desbetreffende combinatie mag starten in dezelfde klasse, waarop tijdens wedstrijden voor paarden werd uitgekomen en in de lagere klassen.
    e. Paarden, die in Nederland worden uitgebracht en reeds in het buitenland in de wedstrijdsport zijn uitgekomen, kunnen op grond van hun prestaties in het buitenland in een bepaalde klasse worden ingedeeld. De KNHS dient van de Nationale Federatie van het desbetreffende land een
    schriftelijke verklaring van de resultaten te ontvangen, waarbij er geen twijfel mag bestaan over
    de identiteit van het paard en waarbij de hoogte van de parcoursen aangegeven moet worden.
    De nieuwe combinatie wordt altijd zonder winstpunten in een klasse ingedeeld. De deelnemer/eigenaar mag een paard ook lager starten.

 

Artikel 254 - Deelname en aantallen paarden bij internationale wedstrijden
(zie FEI-reglement)
Artikel 255 - Junioren en Young Riders bij internationale wedstrijden
(zie FEI-reglement)

Naar het volgende artikel 256